לאן נעלמה כרמן סנדייגו? – ביקורת הסדרה כרמן סנדייגו

איפה בעולם נמצאת כרמן סנדייגו? זו לפחות אחת השורות של השיר מהסדרה המקורית עליה גדלתי. אבל איפה באמת היא נמצאת כיום? ענקית הסטרימינג נטפליקס רכשה את הזכויות והיא מספקת לנו את סדרת הספין אוף שלא ידענו שאנחנו צריכים.

ענקית הסטרימינג נטפליקס לא עוצרת לרגע, ומספקת לנו תכנים מקוריים ומעולים, שאפילו לא העלו בדעתנו שאנחנו צריכים. אחד מאותם תכנים היא הסדרה המצויירת החדשה העונה לשם "כרמן סאנדייגו". מדובר בסדרה מצויירת שהיא מעין סדרת ספין אוף, המספרת על חייה של הגנבת המהוללת וכיצד הכל התחיל. עם שם גדול ברחבי העולם באה גם אחריות גדולה.

המחשבה הראשונה שעברה בראשי אחרי ששמעתי שהסדרה נמצאת בפיתוח, זה על מה כבר יש לעשות את הסדרה. אחרי הכל מדובר בגנבת הטובה בעולם, את זה אנחנו כבר יודעים. אבל אז כשאמרתי את זה לעצמי זה היכה בי, לכל גיבור ונבל יש סיפור התחלה. מה שגרם להם לצאת ולהיות מי ומה שהם. כרמן הססגונית שלנו היא לא שונה, ועם שם כה גדול ומפורסם צריך לבוא גם סיפור התחלה מפולפל לא פחות.

כפי שציינתי קודם לכן, הסדרה מתמקדת בעברה של הגנבת המהוללת, ומה הביא אותה לעשות את מה שהיא עושה הכי טוב, לגנוב. אבל לא הכל היה פשוט עבור כרמן. במהלך ההכשרה שלה היא הייתה צריכה לעבור המון מכשולים, לנסות למצוא חברים בין כל העולם הסודי והחמקמק הזה, ולהתמודד נגד אנשים וגופים שלא מסוגלים להבין את השקפת עולמה של כרמן. במהלך כל פרק אנחנו לומדים עוד קצת על עברה שבמהלכו אנחנו מבינים את התבונות שאותן למדה בדרך הקשה ומי באמת הנבל האמיתי בכל הסיפור הזה.

במרכז העלילה יש לנו את כרמן (אותה מגלמת השחקנית ג'ינה רודריגז), אבל מלבדה ישנן עוד דמויות קריטיות וחשובות לסיפור הזה. השותף הנאמן שלה "שחקן" (אותו מגלם פין וולפהארד) שתמיד נמצא שם לצידה, ויסייע לה בכל עת ובכל צרה. סוכן האינטרפול הצרפתי שתמיד מוצא את עצמו רודף אחרי כרמן, הלא הוא צ'ייס דווינאוקס (רפאל פטרדי) והעוזרת שלו ג'וליה ארג'נט (צ'ארלט צ'ונג). הסדרה מציגה לנו עוד מגוון רחב של דמויות נפלאות שכל אחת מהן תורמת באופן שונה לעלילת הסדרה. נדמה כי המדובבים כולם נבחרו בקפידה, משום שכל אחת מהדמויות מדובבת באופן מדויק המתאים עבור כל אחד ואחת מהן.

גולת הכותרת של הסדרה עצמה היא האנימציה. במבט ראשון היא נראית מאוד פשוטה ולא מיוחדת במינה, אבל כאן מתחיל כל הקסם. בחלוף מספר בודד של דקות במהלך צפייה בפרק הראשון, הבנתי שזו פשוט פנינה אומנותית. האופן בו הדמויות זזות ומרצדות על גבי המסך, על פני הרקעים המושקעים והמצויירים באופן מרהיב, כאן נמצא הקסם. ההשקעה בחשיבה של איך כל דמות תנוע באותן שניות על פני המסך שלנו, עם אנימציה שנראית כה פשוטה, אבל בהחלט הרבה יותר מכך, היא מה ששובה את העין, מהפנטת אותה וגורמת לנו לשבת מול הטלוויזיה למשך כל הפרק. ממש כמו כרמן עצמה, יש הרבה יותר מבעד לאנימציה הכביכול פשוטה הזו.

דבר נוסף שתורם לאווירה ולהנאה מהסדרה זו המנגינה החביבה המתנגנת לה במהלך כל הפרקים. אומנם קלילה, אבל בהחלט מותאמת לסיטואציות המוצגות על פני הטלוויזיה באותה עת. זה אומנם נשמע מינורי, אבל מנגינה היא גם משהו שהופך רגעים מסויימים בסדרות לרגעי מפתח.

שורה תחתונה

כרמן סנדייגו היא אחת מהסדרות המצוירות (שבמידה ואתם חובבים אותן כמוני) לא תרצו להפסיד. אומנם הסדרה פונה לקהל יעד צעיר יותר, אך בהחלט בנויה לכך שכל המשפחה תוכל להנות ממנה באופן שווה. נשים לרגע את הסיפור האפי שחושף לנו את עברה של כרמן סנדייגו, המדובבים הנפלאים שמביאים עומק לדמויות שלהם, והאנימציה המרשימה והידידותית עבור צופיה. הסדרה שומרת על ערך הלמידה שהיה בסדרה המקורית, וזה בהחלט משהו שראוי לציון לשבח. בלא מעט פרקים אנחנו למעשה מקבלים רגעים של למידה, הנועדו להעשיר את הידע של הצופים. אותו דבר היה קיים גם בסדרה המקורית. האופן בו בחרה ההפקה לשלב את אותם רגעים מראה לנו כי אותם מפיקים גם הם גדלו על הסדרה הישנה והאהובה, ובחרו לשמר את החלקים הללו עבור הצופים הצעירים, ועל כן אני מצדיעה להם.

ברצוני לציין כי אני צפיתי בכרמן עם הדיבוב המקורי באנגלית. ככה שבמידה ואתם מעוניינים להנות ממנה במלוא הדהרתה, אני ממליצה לכם לעשות כמוני.

עוד בונוס, הצופים הוותיקים יותר יבחינו כי במהלך פרק 2 של הסדרה, ניתן לשמוע את המנגינה של פתיח הסדרה המקורית, באחד הקטעים.

כרמן סנדייגו

עלילה - 10
דיבוב - 10
אנימציה - 10
ערך מוסף - 10

10

מעולה

הגנבת המפורסמת ביותר בעולם שבה, והפעם היא מראה לנו כיצד הכל התחיל, ומה גרם לה להיות מי שהיא.

User Rating: 4.63 ( 4 votes)

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה