חברת נטפליקס מצרפת סדרות זרות מרחבי אירופה

חברת הצפייה הישירה נטפליקס מצרפת מספר סדרות מקור חדשות מרחבי ארצות אירופה

כשסיקרתי את שירות הצפייה של חברת נטפליקס, ביקרתי את העובדה שאין בעיניי מספיק תוכן זר בספרייה של Netflix. ישנן כמובן סדרות ספרדיות מצוינות כמו “בית הנייר” ו”נרקוס”, אבל לא ראיתי בקושי סרטים או סדרות מצרפת, גרמניה או אנגליה. כעת, חברת נטפליקס נותנת מענה לחוסר זה עם מספר סדרות חדשות משוודיה, צרפת, גרמניה, ספרד ובריטניה.

במהלך וועידת המדיה השנתית C21 בלונדון, סגן נשיא תכני המקור הגלובליים של נטפליקס, אריק ברמק, הציג סדרות חדשות שיצורפו במהלך השנה הבאה ו-2020 לשירות הצפייה. בדבריו: “סיפורים גדולים מאחדים ומשמחים אותנו ללא קשר למוצא או שפה. אנו מעריכים שמחצית מהסדרות המובילות בשנים הקרובות לא יהיו בשפה האנגלית ועם שחקנים בין לאומיים. אנו שמחים להמשיך להשקיע ביוצרים ובכישרונות אירופאיים ולהביא פרספקטיבה גלובלית וחדשנית למשתמשי נטפליקס ברחבי העולם“.

  • Wallander – סדרה מקורית חדשה המבוססת על רומן רב המכר ‘קורט ולאנדר’, של הנינג מאנקל, שיציג את שוודיה בת זמננו ויופק על ידי Yellow Bird בבריטניה. בסיפור נועז ומקורי חדש, ‘קורט ולאנדר’ מציג את הבלש האנגלי קורט ולאנדר שחוקר את המקרה הראשון שלו. סדרת הדרמה בשפה האנגלית מתפרסת על שש פרקים וכוללת שחקנים בריטים ושוודים. הייצור יתחיל במהלך 2019.
  • סדרה מקורית חדשה בת 8 פרקים שמתרחשת בצרפת במהלך 1877. במהלך חקירת סדרה של רציחות מסתוריות, ג’וזף גילוטין – הממציא העתידי המפורסם של “הגיליוטינה” – חושף וירוס לא ידוע: הדם הכחול. מחלה זו, שמתפשטת במהירות בקרב האריסטוקרטיה הצרפתית, דוחפת אותם לרצוח אנשים רגילים ותוך זמן קצר תוביל למרד … מה אם המהפכה הצרפתית לא התרחשה כפי שסיפרו לנו?
  • Criminal – סדרה משטרתית פרוצדורלית עם הנחת יסוד ייחודית מאוד: העלילה מתרחשת אך ורק בתוך גבולות המשטרה. דרמת החתול והעכבר תתמקד בסכסוך הנפשי הממושך בין שוטר לבין החשוד המדובר ותכלול 12 סיפורים ייחודיים בארבע מדינות שונות: צרפת, גרמניה, ספרד ובריטניה. הפרקים יהיה בשפה המקומית, ייכתבו ויבוימו על ידי כשרונות ממדינותיהם.
  • 1899 – סדרה מקורית חדשה מאת Jantje Friese ו Baran bo Odar, יוצרי סדרת המקור הגרמנית הראשונה של נטפליקס: DARK. 1899, מציג ספינת קיטור שיוצאת מערבה ועוזבת את לונדון לכיוון ניו יורק עם שילוב של שחקנים ממדינות שונות. נוסעי הספינה מאוחדים על ידי תקוותיהם וחלומותיהם למאה החדשה ולעתידם בחו”ל, אך כאשר הם מגלים עוד ספינת מהגרים הנסחפת בים הפתוח, המסע שלהם מקבל תפנית לא צפויה.

יחד עם חשיפה של סדרות אלו, הוכרזו תכנים מנורבגיה, ספרד, 5 תכנים מגרמניה, 7 סדרות מצרפת ועונה שנייה של הסדרה הספרדית “אליטה”.

נראה שהמסע העולמי של השפים ב”השולחן האחרון” של נטפליקס ממש פתח את החברה לתכנים מכל העולם. אלו בהחלט חדשות מצוינות שיאפשרו לחברה להתקבל בבתיהם של צופים מכל אירופה והעדות בישראל. אני מצפה בקוצר רוח לעוד תוכן איכותי בינלאומי בשירות הצפייה של נטפליקס.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה