סיכום התצוגה של Nintendo ב-E3 2016

Nintendo שמה שני משחקים במרכז תשומת הלב בחלק שלה ב-E3 – המשחקים החדשים בסדרות Zelda ו-Pokemon. עם דגש על הצגת משחקיות בזמן אמת בחברה מאמינים במשחקים שלהם ועכשיו גם אנחנו נוכל לשפוט זאת בעצמנו.

את התצוגה של Nintendo פתח, כמו תמיד, רג'יס פילס-איימס לא לפני שהזכיר את הטבח באורלנדו וגם את כריסטינה גרימי שנרצחה באירוע. הרבה לפני תערוכת E3 ידענו ש-Nintendo מתכוונת להתרכז בתערוכה מסביב למשחק החדש בסדרת Zelda, המיועד לקונסולת ה-WiiU. דבר ראשון השם של הכותר הוכרז Legend of Zelda -Breath of the Wild. הטריילר למשחק הראה קצת משחקיות והתרכז בסביבה החדשה של המשחק. הנופים יהיו מוכרים לשחקנים וותיקים אבל אין ספק שהגרפיקה והעיצוב החדש של המשחק מחייה את Hyrule בצורה שגם המשחקים המוערכים ביותר בסדרה לא הצליחו עד עכשיו.

בסרטון אפשר לראות לא רק את לינק (כולל סצנת שחייה שוודאי הוכנסה כדי להבטיח שלא מדובר בלינקל – גרסה נשית של הדמות) ומפלצות בהם הוא נלחם אלא גם את חיי הבר ורג'י הכריז שלא רק שאזור המשחק יהיה גדול אלא גם שמדובר בסביבה חיה ונושמת. תחת האירוע החוזר Nintendo TreeHouse, בו אנשים משחקים בדמואים שונים בשידור חי במהלך כל התערוכה, מאות אנשי תעשייה ומעריצים יזכו לשחק בדמו של המשחק. הדמו יכלול אזור מישור ספציפי מהמשחק (שעל פי הסרטונים נראה כמו המקבילה של Hyrule Field) ומדובר באזור גדול ש"אף אחד מאלו שישחקו בדמו לא יספיק לחקור את כולו".

המשחק השני שהוצג בתערוכה  הוא Pokemon החדש – בגרסאות Sun ו-Moon. שניים ממפתחי המשחק הצטרפו למנחים של Nintendo TreeHouse ודיברו על המשחק כולל הדגמה ארוכה של אחד מהחלקים הראשונים במשחק. מעבר לגרפיקה החדשה וכמה פוקימונים בהופעת בכורה זכינו לראות גם סוג קרב חדש לחלוטין Battle Royale. בקרב זה משתתפים ארבעה מאמנים עם פוקימון אחד עד שש לכל אחד. כל מאמן יפקוד על הפוקימון שלו איזה אחד משלושת הפוקימונים עליו להתקיף. הקרב נגמר כאשר למאמן אחד נגמרו הפוקימונים ואז המנצח הוא זה שניצח הכי הרבה פוקימונים של מאמנים אחרים ושנשארו לו הכי הרבה פוקימונים לא מאולפים. הדגמה כזו ארוכה של משחק Pokemon שיוצא רק בעוד כמה חודשים היא יוצאת דופן ביחס לדרך הפעולה של GameFreak, מפתחי המשחק.

זה כמובן לא סרטון פרסומי של Nintendo ללא אמיבו חדשים. מעבר ל'סתם' בובות אמיבו המבוססות על המשחק החדש (לינק עם חץ וקשת, לינק רוכב על איפונה ועכביש היירולי מצוי)ישנו גם טריילר למשחקיות של האמיבו של לינק בתור זאב. משלב מסוים במשחק אפשר לפתוח את האפשרות לשחק עם הזאב וכמות החיים שנשארה לו תישמר על האמיבו (במידה ויש לך אחד). כמו כן גם הוכרזה הסדרה החדשה של בובות אמיבו מתוך המשחקים השונים בסדרת סופר מריו ודונקי קונג. בנוסף, בסרטוני המשחקיות הארוכים שעלו דרך TreeHouse אפשר לראות פרטים נוספים על המשחקיות תוך כדי ראיונות עם יוצרי המשחק. הנשקים של לינק מקבלים בלאי ונהרסים עם הזמן. לינק יכול לקפוץ ולטפס על עצים או פשוט לכרות אותם עם גרזן עבור תפוחים או אש ליצירת מדורה. לינק ככל הנראה ילחם לא רק בגאנון הפעם אלא גם בסקיירים ומשחקי תפקידים אחרים.

E3 מגיע לסיומו, קיבלנו המון הכרזות למשחקים חדשים, חלקם טובים וחלקם פחות, בכל מקרה בהחלט נהנו לצפות בכל השידורים ואף יותר לעדכן אתכם בכל החדשות, מוזמנים להגיב בתגובות למטה ולספר לנו מה דעתכם בנושא.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה