נחשף אב-טיפוס של קונסולת ה-Playstation של Nintendo

שוק משחקי המחשב של היום לא הגיע למה שהוא בלילה אחד, עברו שנים עד שכל אחת משלושת החברות הגדולות בעסק הרוויחו את מקומם המצליח. בזמן שה-Playstation של Sony, המותג המצליח ביותר של החברה, עוקף במהירות בזק את מכירותיה של ה-Wii U של Nintendo, קצת מוזר לחשוב שהחברות תכננו לשתף פעולה לקונסולה אחת בעבר.

העובדה הזאת עברה מפה לאוזן כבר שנים רבות כעובדת גיימינג מדהימה, אך אין ספק שההרכב של משחקי המחשב היום היה שונה בצורה דרסטית אם שילוב כזה הפך למציאות. אך כנראה שהשילוב אכן היה קרוב ליציאה לשוק, משום שמעריץ חשף אב-טיפוס של גרסת מפתחים לקונסולה, בשם המיוחד Nintendo Playstation.

החשיפה נעשתה ב-Reddit, כמה זמן לפני שעלתה גם לרשת התמונות Imgur, על ידי המשתמש DanDiebold. המשתמש החל קודם כל לספר כיצד הקונסולה הגיעה לידיו, שלכאורה הייתה של חברו של אביו, אולף, שעלול להיות אולף אולפסון, אחד ממייסדיה של Sony.

"אבא שלי עבד בעבור חברה מסוימת, וכנראה שאחד מהבחורים שעבד איתם, אני חושב ששמו היה אולף, עבד בעבר עבור Nintendo כשהחברה של אבא שלי פשטה רגל. אבא שלי מצא את הקונסולה בקופסת 'זבל', אותה היה אמור לזרוק החוצה"

הקונסולה המדוברת
הקונסולה המדוברת

כמו שרובכם יודעים, או אולי לא, ה-Playstation המקורי יצא רק לאחר ש-Nintendo החליטה לסגת משיתוף פעולה עם Sony. הברית הזאת הייתה אמורה להניב קונסולה היכולה לקרוא קלטות של SNES בנוסף לדיסקי CD-Rom, אך Nintendo לבסוף החליטה לנטוש את הרעיון ולחבור ל-Phillips, שמוכרת היום לכולנו בעבור המסכים שמשווקת. מאז עיצובי הקונסולה ננטשו לגמרי, ו-Sony החליטה ליצור פלטפורמה חדשה משל עצמה ללא עזרתה של Nintendo, שלבסוף הפכה לאחת מהמתחרות העיקריות שלה.

משום שרק מעט מקונסולות המפתחים הללו נשלחו, הן מאוד נדירות. מיטותר להגיד שאם הקונסולה המיוחדת הזאת אמיתית, ולא סתם "טרול" אינטרנטי מוצלח למדי, הבעלים של הקונסולה עלול להשיג לעצמו משכורת אדירה. למרות זאת, אי אפשר להכחיש שהמערכת הזאת היא פיסת היסטוריה מדהימה מתעשיית משחקי המחשב.

ומה אתם חושבים? האם הקונסולה היא זיוף מוצלח או הדבר האמיתי? ספרו לנו בתגובות.

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה