ה-NX של Nintendo היא קונסולה ניידת, וגם נייחת?

היום, לפי דיווח מה-Wall Street Journal, הוכרז לראשונה כי קונסולת ה-NX של Nintendo תהיה קונסולה היברדית, או משפחת מכשירים היברדיים, המשלבים קונסולה נייחת וניידת ביחד.

לפי העיתון המכובד: "הצורה המדויקת של חומרת ה-NX לא ברורה עדיין. אנשים המכירים את רשמי הפיתוח אמרו כי Nintendo סבירה לכלול קונסולה ויחידה ניידת שבה ישתמשו כנראה במשותף עם הקונסולה, או בדרכים לשימוש נפרד. הם גם אמרו כי Nintendo תרצה להכניס שבבים מתקדמים בתעשיה במכשירי ה-NX, אחרי ביקורת בה נאמר כי ה-Wii U לא עמד בדרישות המתחרים."

Nintendo לרוב מכרה קונסולות ניידות ונייחות כמכשירים נפרדים אשר התקשרו ביניהם, אך לא בהיקף ענק. אם הדיווח מ-Wall Street Journal אכן נכון (מה שסביר להניח מעיתון מכובד שכזה) לא בהכרח אומר שזה מה שנקבל. כרגע, לא ברור אם ה-NX תוצע לגיימרים ולקונים אחרים כשני מכשירים שונים, או אם הקונסולה והיחידה הניידת יבואו כחבילה אחת שלמה.

קונסולה היברדית או משפחה של מערכות? ה-NX של Nintendo
קונסולה היברדית או משפחה של מערכות? ה-NX של Nintendo

הכתב אשר כתב את הסיפור ל-Wall Street Journal כתב בחשבון ה-Twitter שלו שקונסולת ה-NX "כנראה תכיל יותר משני מכשירים". דבר זה מרחיב מעט את התאוריה, שאולי ה-NX עלולה להפוך למשפחת מכשירים שונים שעובדים יחדיו, אחרת מהמצב הקיים בין המוצרים של Nintendo.

הקונסולה הביתית הנוכחית של Nintendo, ה-Wii U, החל בחצי המדרגה הראשונה לקראת השילוב בין קונסולות ניידות ונייחות בעיצובה ובחומרתה של המערכת. ה-Wii U נראה כמו מערכת רגילה בה נוכל לשחק על הטלוויזיה, אך השלט העיקרי שלה מכיל מסך בו משתמשים כמסך שני עם מידע מיוחד, או את מה שאמור להיות מוצג על מסך הטלוויזיה שלנו, בלי שנשתמש בה בכלל. ה"קאטצ'" פה, הוא שהשלט עובד רק במרחק של כמה מטרים מהקונסולה, ולא ניתן להשתמש בו כקונסולה ניידת כמו ה-3DS של החברה.

הדיווח מהעיתון גם טוען ש-Nintendo החלה לשווק "ערכת מפתחי תוכנה" ל-NX, כנראה כדי להרחיב את משחקי הצד השלישי שיגיעו למערכת, דבר שהיה אחד מהגורמים לכשלון היחסי של המערכת בקרב הקונים.

אנחנו מקווים שנראה בקרוב הרבה יותר על ה-NX, אך הכרזה רשמית כנראה תגיע רק ב-E3 של 2016, על פי דברי מנכ"ל החברה ב-E3 של 2015.

ומה אתם חושבים? האם Nintendo באמת תשחרר את ה-NX כקונסולה היברדית? ואיך אתם חושבים שהמערכת תעבוד? ספרו לנו בתגובות.

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

תגובה אחת

  1. עידן הקונסולות ניידות לא יצא מהאופנה?

השאר\י תגובה

%d בלוגרים אהבו את זה: