גיר רביעי – ביקורת המשחק One Piece: Pirate Warriors 4

One Piece: Pirate Warriors 4 סוף סוף נחת, והגיע הזמן לגלות האם הוא מקרב אותנו למציאת הוואן פיס או שלא?

One Piece היא אחת האנימות-מנגות הפופולריות ביותר בהיסטוריה. כמותג שהתחיל לפני יותר מ-20 שנה, וצבר קהל מעריצים הדוק שעוקב אחריו לאורך שנים, לא מפתיע שיצאו אליו גם לא מעט משחקים. חלקם היו טובים יותר, חלקם פחות. באופן אישי לי הייתה את התחושה שכמו שלמותג Naruto יש את סדרת Ultimate Ninja Storm, כך גם ל-One Piece יש את סדרת Pirate Warriors. סדרת דגל של משחקים שמנגישה לקהל הרחב את העלילה של המותג בצורה פשוטה ולא נמתחת כמו גומי.

באופן אישי לי יצא לשחק במשחק הקודם בסדרה – Pirate Warriros 3. המשחק גרם לי להיכנס חזק לעולם של One Piece, וכששמעתי שעומד לצאת משחק המשך אשר ימשיך את העלילה וירחיב מעט מהמקום שבו עצר המשחק הקודם, אני יכול להגיד שהתרגשתי במעט. רציתי לשחק עוד קצת בעלילה של צוות כובעי הקש המוכר והאהוב.

אז האם המשחק מצליח לשמור על ההתרגשות של המשחק הקודם והאם הוא מעביר את הסיפור בצורה נאמנה? בואו נברר.

הסיפור

One Piece ידועה כאחת המנגות הארוכות ביותר מעולם. הסיפור התחיל עוד בשנת 1997 וממשיך לצאת עד היום. המשחק, כצפוי, עוקב אחר עלילת המנגה ומתאר לנו את הרפתקאותיו של מאנקי די לופי. בחור צעיר וחביב אשר חולם למצוא את האוצר הגדול שעונה לשם וואן פיס ולהפוך להיות מלך הפיראטים. לופי מגייס לעצמו צוות של פיראטים אשר יחד נקראים 'צוות כובעי הקש' (על שם כובע הקש שלופי חובש) ויחד יוצאים למצוא את הוואן פיס.

במשחק, מצב הסיפור נשאר זהה כמו למשחק הקודם אך עם שינוי קטן. בעוד ש-Pirate Warriors 3 התחיל בסאגת איסט בלו ונמשך עד לסוף סאגת דרסרוסה, הפעם הסיפור כן מתחיל באיסט בלו, אך מספר אותו בקטעי מעבר מהירים והסיפור האמיתי מתחיל בסאגת אלבסטה. אני מניח שיוצרי המשחק עשו כן על מנת לאפשר לעלילה להתקדם עד לסאגת אי העוגה השלמה ולתת עוד מהסיפור, אך מעט איכזב אותי שהסאגה הראשונה והמאוד חשובה בסיפור סופרה רק על ידי קטעי מעבר. בכל אופן המשחק מצליח להעביר את הסיפור הכללי בצורה מאוד זורמת וברורה ומאפשר לשחקנים להבין את כל סיפור המותג גם אם לא קראו או ראו One Piece מעולם.

המשחקיות

המשחקיות דומה מאוד למשחקיות של הכותר הקודם בסדרה, אך עם מעט שינויים קלים. בתור התחלה, אציין כי הסיפור מורכב מפרקים, אשר מהווים את הסאגות בסיפור, כשכל פרק מורכב מכמה וכמה קרבות עצמאיים. בכל קרב תשלטו על דמות שונה ממגוון הדמויות שיש למשחק להציע (ויש לו המון). מערכת הקרב נשארה זהה בהחלט למערכת הקרב שהייתה במשחק הקודם ולדעתי זה נהדר. סוס מנצח לא מחליפים, וטוב שכך.

השינוי העיקרי שנעשה במנוע המשחק הוא במתקפות המיוחדות. אם במשחק הקודם הייתם צריכים לטעון את האנרגיה שלכם על מנת לבצע מתקפה מסוימת, הרי שכאן תוכלו לבצע מתקפות מיוחדות שונות בלחיצת כפתור. לטעמי השינוי הזה הוא פחות טוב, אבל מרענן. מבחינת הקרבות עצמם אין ממש שינוי. אתם תיכנסו לזירה בה יש המון חיילים שתצטרכו להביס אותם כשבסופו של דבר יגיע הבוס של השלב. אם תביסו אותו, תוכלו לקבל מטבעות שיאפשרו לכם לשדרג את הדמויות שלכם.

אבל אחד השדרוגים שאני באופן אישי, והאמת שגם הרבה מאוד מעריצי One Piece, חיכו לראות זה ללא ספק גיר רביעי. למי שמכיר מעט את העולם של One Piece יודע שגיר רביעי הוא אחד משינויי הצורה החזקים ביותר שידע המותג. ואת אותו חוזק ניתן להרגיש במשחק. זהו בין המשחקים הראשונים המציגים את היכולת הזאת, וזה פשוט כיף טהור להשתמש בשינוי צורה הזה.

הגרפיקה

אני חושב שכמו כל משחק אנימה שמכבד את עצמו, גם One Piece: Pirate Warriors 4 לא יכל לחסוך בגרפיקה. והוא אכן לא חוסך. כל דמות מעוצבת בדיוק לפי איך שהיא הייתה מעוצבת על פי האנימה או המנגה. השלבים במשחק בנויים אחד לאחד לפי העולמות של הסדרה. כך שברגע שתיכנסו לשלב מסוים תוכלו להרגיש שאתם נמצאים בעולם של One Piece. באופן אישי אני מאוד אוהב משחקים אותנטיים שמנסים להידמות כמה שיותר למקור, והמשחק הזה לא פוסח בכלל. הגרפיקה אכן מרהיבה ומגיע ליוצרים ח"ח על כך.

סיכום

One Piece: Pirate Warriors 4 הוא משחק ענק. פשוטו כמשמעו. כפי שעולם האנימה והמנגה של One Piece הוא עצום בגודלו ועולה על כל דמיון, כך גם עולם המשחק. במשחק אתם תפגשו את כל הדמויות המוכרות מהעולם של One Piece, ותזכו לחוות את הסיפור מתחילת סאגת איסט בלו ועד לסוף סאגת אי העוגה השלמה. אם הייתם ניגשים לצפות באנימה, היה לוקח לכם אולי כמה חודשים להגיע לנקודה הנוכחית. באופן אישי אני חושב שזה טוב מאוד שניתן לספר סיפור כה ארוך במשחק אשר תוכלו לסיים אותו בכ-20 שעות. אם אתם מעריצים של One Piece, זה ממש לא משחק שתרצו לפספס. גם אם מעולם לא נגעתם במותג הזה כי הוא הרגיש לכם ארוך או מייגע מדי, המשחק הזה הוא דרך נהדרת לדעתי להיחשף ולהכיר את העולם העצום והענק של One Piece.

One Piece: Pirate Warriors 4

עלילה - 8.5
משחקיות - 9
גרפיקה - 8

8.5

מעולה

בין אם אתם מעריצים הדוקים, או מעולם לא נגעתם במותג, המשחק יעזור להכיר את העולם של One Piece בצורה סבירה לחלוטין.

User Rating: Be the first one !

אודות צחי קנבסקי

שמי צחי, בן 22 וחצי מחולון. גיק ואוטאקו לכל דבר. מתעניין בעיקר בגיבורי על, אנימה, גיימינג וכל שאר הירקות. מנגן גיטרה כבר כ-5 שנים ומשמש ככתב גיימינג וקולנוע

השאר\י תגובה