יחי כובעי הקש – סיקור למשחק One Piece: Ultimate World Red

אנחנו מסקרים את ה-Deluxe Edition של משחק האנימה One Piece: Ultimate World Red, שהיה במקור בקונסולה הניידת של Nintendo, ה-3DS

האם One Piece: Ultimate World Red הוא משחק האדפטציה האולטימטיבי לאנימה והמנגה האהובה או רק המשחק השלישי בדור הנוכחי שמשתמש בדמויות הסדרה בתור גיבורי המשחק?

עלילה

העלילה של One Piece: Ultimate World Red היא די פשוטה ואייקונית בו זמנית, כמו הסדרה עצמה. אתם משחקים בתור כל הפיראטים של הצוות ה-Straw Hats, עם Luffy כהדמות הראשית כמובן, בזמן שאתם מנסים לעצור פיראט חדש בשם Red Count Redfield, פיראט מסוכן כמו Whitebeard ו-Roger בצעירותם.

למרות שיש לא מעט פעמים בהם העלילה לא מצליחה ממש לסקרן אתכם, האיזורים הצבעוניים והדמויות החמודות מצליחים לגרום לכם להמשיך לשחק ולרצות לראות מה הקרב הבא שמצפה לכם, ולמרות ש-Redfield מרגיש כמו נבל אנימה גנרי נוסף, גורמים לו להשמע כל כך קשוח שזה מדרבן אתכם להמשיך לשחק עד שתלחמו נגדו, רק כדי לראות למה כולם חושבים שהוא כל כך מסוכן, באופן מאוד דומה למשחק Pokemon Red (עוד משחק שנגמר במילה Red), בו אתם כל המשחק שומעים על ה-Elite Four מכל מיני אנשים בעולם, עד הרגע בו אתם סוף סוף נלחמים נגדם.

למרות עלילה די מבדרת, היא הרבה פעמים תרגיש חסרת פוקוס וקצרה, המסע לעצור את Red Count Redfield יכול היה להרגיש הרבה יותר אפי, אבל בתור עלילה למשחק נוסף בכותר One Piece זה עושה את העבודה.

משחקיות

אתם שולטים באחד מחברי הצוות של הספינה Thousand Sunny ובוחרים שני חברי צוות נוספים שילחמו לצידכם ואליהם תוכלו להחליף במהלך משימות. כל חברי הצוות מרגישים מאוד שונים וכיפים לשליטה, ועם 10 מהם, יש בהחלט מקום לגיוון ולמצוא את השלישיה האהובה עליכם.

אתם נלחמים מול מגוון אויבים שונים עם התקפה קלה, התקפה חזקה והתקפות מיוחדות, ההתקפות המיוחדות נראות נהדר ופשוט כיף להשתמש בהן. התקפה אחת, שמשותפת לכל הדמויות, זו התקפה מקושרת,שבה אתם עושים התקפה משותפת עם שני חברי הצוות שאיתכם, אבל המשחק פספס את ההזדמנות לעשות התקפה עם אפקט מגניב או לצרף אנימציה שבה רואים את חברי הצוות מרביצים לכל האויבים שעל המסך בו זמנית, במקום זה אנחנו מקבלים את שלושת חברי הצוות בפוזה מול המצלמה וכל האויבים פשוט מתים.

לאורך כל משימה הדמויות שלכם יצברו ניסיון, שיאפשר להן ללמוד יכולות חדשות וישפר את הנתונים שלהם, וימצאו חפצים בשם Ward שמחזקים את היכולות שלהן. ציוד חדש כמו חרבות ותלבושות שמשפרים את הנתונים של הדמויות, כמו ב-Dragon Quest Heroes 2, יכול היה להיות מגניב, אבל זה פשוט לא משחק כזה.

השליטה בדמויות מרגישה די טוב, עם רק מספר מועט של רגעים בהם השליטה תרגיש נוקשת, אבל עדיין יהיו מספר פעמים בהם המצלמה תתמקם בצורה לא נוחה ותפצעו, מאוד מתסכל בהתחשב שזה משהו שלא רואים הרבה בדור הנוכחי ויותר בדורות קודמים של משחקים.

למרות חוסר במורכבות במערכת הקרב ובפיתוח הדמויות, המשחקיות של One Piece: Ultimate World Red היא מאוד כייפית ועובדת לרוב בצורה נהדרת.

העולם והדמויות

העולם של One Piece: Ultimate World Red הוא צבעוני ומגוון- אתם תמצאו את עצמכם בהתחלה בעיירה קטנה וצבעונית (שלנוע בה בתור Luffy זה אחת החוויות הכייפיות של המשחק), ומיד אחרי זה בעיר בוערת ומכוסה לבה, ומיד אחר כך בהר מושלג, יש בהחלט גיוון בין השלבים. אבל שתי הבעיות העיקריות בעולם של המשחק זה שהוא לא מרגיש מקושר ושהוא מרגיש די ריק.

הגיוון בין האיזורים הוא בהחלט נהדר, אבל הם מרגישים מנותקים לגמרי אחד מהשני בגלל החוסר בעולם אחד גדול ובגלל המעברים החדים בין איזור לאיזור. בנוסף, האזורים האלו הם פשוט ריקים, חוץ מדברים קטנים שאפשר לאסוף, אויבים שצצים בתוך חלקים ספציפים ומשימות צד קטנות כמו לכידת פרפרים ודייג, אין משהו שממש גורם לאיזורים אלו להרגיש ממש חיים, אפילו לא האויבים.

רוב הבוסים במשחק הם די מגניבים, אבל, בניגוד לכך, רוב האויבים מרגישים הרבה פעמים אותו הדבר ולא מאיימים, והמפתחים יכלו לשפר את מאפיין זה של המשחק באמצעות שינוי המראה החיצוני של חלק מהאויבים, אפילו אם זה היה שינוי מאוד שטחי, זה היה גורם להשפעה גדולה על הגיוון.

אפילו אם האויבים לא מגוונים והעיירות לא מאוכלסות, הדמויות של המשחק פשוט בלתי נשכחות ועם אישיות נהדרת. One Piece: Ultimate World Red הוא פשוט משחק עם מקבץ דמויות נהדר שמשפר את חווית המשחק, כי אלו דמויות שפשוט כיף לבלות איתן.

גרפיקה ואנימציה

הגרפיקה של One Piece: Ultimate World Red היא מאוד טובה, השדרוג הויזואלי של המשחק מאז יציאתו ב-3DS מאוד נראה לעין, הכל נראה חלק, צבעוני וחד. אבל דברים מסוימים כמו חוסר פרטים וטקסטורה בסביבה, מאוד מבליטים את העובדה שהמשחק היה במקור על קונסולה ניידת.

הקונסולה המקורית של המשחק מראה את השפעתה גם באיזור האנימציה, יש לא מעט סצנות שהן פשוט תמונות קבועות וסאונד ברקע, והדיאלוג בין הדמויות נעשה בלי שהפה שלהם בכלל זז. למרות זאת, יש עדיין כמה סצנות עם אנימציה מלאה, שנראת נהדר, והדמויות עדיין מחליפות תנוחה לפי מצב הרוח שלהם בזמן הדיאלוג.

מוזיקה וסאונד

המוזיקה של המשחק היא לקוחה מהסדרה עצמה והיא כמובן נהדרת, אבל מספר פעמים המוזיקה מרגישה חזרתית ומנותקת ממה שקורה על המסך.

הסאונד של המשחק הוא נהדר, אפשר לשמוע כל התקפה שתבצעו במהלך הקרב וכל האפקטים הקוליים מהסביבה נשמעים נהדר וקלאסים. חשוב לציין, שכל המדובבים במשחק עושים עבודה מצוינת בלתת לדמויות את האישיות הבלתי נשכחת שלהן מהסדרה וגם נותנים זהות ייחודית לדמויות החדשות של המשחק.

סיכום

One Piece: Ultimate World Red הוא משחק תפקידים נהדר שנותן לכם לשחק בתור קבוצת הפיראטים האהובה. למרות שהמשחק היה במקור משחק על ה-3DS וזה פוגע בו בחלקים מסוימים בתור משחק על הפלייסטיישן 4, ה-Nintendo Switch וה-PC, המשחק עדיין יפה לעין ועם מספיק מרכיבים כיפים בשביל לספק לכל חובב של סדרת האנימה מספר שעות מהנות מול מסך הטלוויזיה.

One Piece: Ultimate World Red

עלילה - 7.5
משחקיות - 7
העולם והדמויות - 6
גרפיקה ואנימציה - 7
מוזיקה וסאונד - 7.5

7

טוב

למרות עולם די ריק ומשחקיות בסיסית, One Piece: Ultimate World Red עושה את המעבר מה-3DS לקונסולות של Nintendo ו-Sony ול-PC בצורה מצוינת ומשחק מצוין עבור כל חובב של סדרת האנימה.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה