Oppo

Oppo חושפת מכשיר דגל חדש לצד שעון חכם חדש

לאחר ביטול כנס MWC בעקבות וירוס הקורונה, חברת Oppo חשפה את מכשיר הדגל החדש שלה בכנס אינטרנטי, לצד שעון חכם ראשון מבית החברה

חברת Oppo הייתה אמורה לחשוף את מכשיר הדגל החדש שלה במהלך כנס MWC 2020 אך הכנס בוטל בעקבות התפשטות וירוס הקורונה ברחבי העולם. אמנם הכנס בוטל אך זה לא מה שמנע מ-Oppo להמשיך בתכנוני החשיפה, כאשר החליטה החברה לחשוף את מכשיר הדגל החדש שלה במהלך כנס אינטרנטי.

מכשיר הדגל החדש של Oppo הוא ה-Find X2, שמציע ממיטב רכיבי החומרה המתקדמים ביותר שקיימים היום בשוק לצד רכיבי חומרה אותם מפתחת חברת Oppo בעצמה.

בסך הכל הושקו שני דגמים של המכשיר החדש והם ה-Find X2 וה-Find X2 Pro.

נתחיל עם דגם ה-Pro שיכול בקלות להוות מתחרה ראוי למכשירי דגל של חברות אחרות.

ה-X2 Pro יגיע עם מעבד Snapdragon 865, תמיכה בקישוריות רשת 5G, כ-12GB RAM וכ-512GB של זיכרון פנימי שלא ניתן להרחבה.

אחד הדברים שמבדילים את ה-X2 Pro ממכשירי דגל של חברות אחרות הוא המסך. מסך המכשיר הוא למעשה מסך שמיוצר על ידי חברת Oppo עצמה, מה שמאפשר לחברה לבחור בדיוק איך יראה ויתפקד המסך של המכשיר שלהם.

המסך של ה-X2 Pro הוא מסך QHD+ ברזולוציית 3168×1440 בעל קצב רענון של 120Hz, מה שהופך אותו למסך מהיר וחד במיוחד. למסך צפיפות פיקסלים של 513PPI, והוא מסוגל להגיע לבהירות של עד 1200 Nits. בנוסף לאלה המסך כולל ציפוי הגנה Gorilla Glass 6. המסך הינו בגודל 6.7 אינץ' והוא תומך בתקן HDR10.

בכל הקשור לעיצוב המכשיר עצמו נקבל גב בחיפוי קרמי או חיפוי מעור טבעוני. כלל המכשיר קיבל תו תקן עמידות במים ואבק IP86.

כעת נעבור למערך הצילום המורכב מכ-3 מצלמות בעלות חיישן מבית Sony. חיישן אחד הינו חיישן 48MP בעל עדשה רחבה, חיישן שני הינו חיישן 48MP בעל עדשה סופר רחבה והחיישן השלישי הינו חיישן 13MP בעל עדשת טלפותו עם תמיכה בזום היברדי x10. המצלמה הקדמית של המכשיר הינה מצלמה בעלת חיישן 32MP בעלת עדשה רחבה.

ה-Find X2 Pro יגיע עם סוללה בנפח 4260mAh בעלת תקן טעינה מהירה 65W.

מבחינת מערכת ההפעלה נקבל את מערכת ההפעלה הרשמית של Oppo והיא ה-ColorOS 7.1 המבוססת על מערכת ההפעלה Android 10.

ה-Oppo Find X2 Pro יעלה כ-1200 אירו. המכשיר נכון לרגע זה לא נמכר בישראל.

בנוסף לדגם ה-Pro הציגה Oppo גם את דגם הבסיס של סדרת ה-Find X2. שני המכשירים זהים פחות או יותר כאשר המסך זהה וכן המעבד, זיכרון ה-RAM ומערכת ההפעלה.

השינויים המרכזיים בין שני המכשירים הוא האחסון הפנימי כאשר דגם הבסיס מגיע עם כ-256GB זיכרון פנימי שלא ניתן להרחבה לעומת 512GB (גם כן אינם ניתנים להרחבה).

הבדל נוסף ודי גדול הוא במערך הצילום, הכולל כ-3 מצלמות, גם הן בעלות חיישנים מבית חברת Sony. החיישן הראשון הינו חיישן 48MP בעל עדשה רחבה, החיישן השני הינו חיישן 12MP בעל עדשה סופר רחבה והחיישן השלישי הינו חיישן 13MP בעל עדשת טלפותו עם תמיכה בזום היברידי x5.

גם הסוללה שונה במעט כאשר נפחה הינו 4200mAh לעומת 4260mAh שנמצא ב-Find X2 Pro.

מבחינת העיצוב המכשירים נראים אותו הדבר, כאשר דגם הבסיס יגיע עם תקן עמידות במים ואבק IP54 (לעומת IP68 בדגם ה-Pro). מבחינת צבעים נקבל כ-2 דגמים, האחד בעל גב קרבי שחור והשני בעל גב זכוכית בצבע כחול.

ה-Oppo Find X2 יעלה כ-1000 אירו. המכשיר נכון לרגע זה לא נמכר בישראל.

לצד סדרת הסמארטפונים החדש של Oppo הוצג גם השעון החכם הראשון של החברה.

השעון עונה לשם "Oppo Watch" והוא נחשב לשעון הראשון העושה שימוש במסך הנשפך לצדדי השעון, דבר המקנה לשעון מסך בעל קצוות דקים במיוחד וכן יחס מסך לגוף גבוה של כ-72.72%. המסך הינו בעל רזולוציה של 402×476.

השעון החדש יגיע עם גוף יחסית דק מאלומיניום בעובי של 4.5 מילימטרים בלבד.

אחד הדברים עליהם Oppo שמה דגש הוא יכולת העמידות של השעון לאורך זמן ללא צורך בטעינה. לשם כך הוכנסו לשעון 2 שבבים השונים המפעילים שני מצבי שעון שונים, כאשר כל מצב שעון מסוגל לספק זמן פעילות שונה. שבב אחד הינו שבב מבית Snapdragon והשני הוא שבב מבית Apollo.

שני מצבי השעון הינם "Smart Mode" ו-"Power Saving Mode". במצב חכם השעון מסוגל לספק כ-40 שעות עבודה אך במצב חסכון בסוללה השעון מסוגל לספק לא פחות מכ-21 ימים שלמים של עבודה בטעינה אחת. חשוב לציין שכאשר השעון מוגדר על מצב חסכון בסוללה הוא יוכל לספק רק פעולות בסיסיות ולא את כל יכולות השעון.

השעון יהיה מסוגל לתמוך ב-eSim, ויציג תקן טעינה מהירה ייחודי שפותח על ידי Oppo המסוגל לטעון את השעון במלואו בתוך 75 דקות בלבד. כמו כן השעון יציג חנות אפליקציות מובנית בתוך השעון, אפשרות לשמיעה ושליטה במוזיקה, חיישן שינה, חיישן קצב לב, תשלום בסליקה באמצעות השעון, מעקב אחר פעילות ספורט, ווסת ועוד.

השעון ירוץ על גרסה מיוחדת של מערכת ההפעלה של Oppo, ה-ColorOS המבוססת על מערכת ההפעלה Android.

ה-Oppo Watch צפוי להתחיל להימכר החל מסוף החודש, טרם נודע אם יגיע לארץ ומה יהיה מחירו.

מה אתם חושבים על המוצרים החדשים מבית Oppo? האם הייתם רוצים לראות את מוצרי החברה מגיעים לארץ באופן רשמי? ספרו לנו בתגובות!

אודות רועי האן

רועי האן, בן 21 מהשומרון, טכנאי מחשבים ועורך ראשי בקטגוריית חומרה. גיימר, חובב מחשבים, חומרה, קולנוע וקומיקס.

השאר\י תגובה