הכל נוצץ בלה לה לנד – סיקור טקס פרסי האוסקר 2017

טקס פרסי האוסקר של 2017 הגיע לסופו והחלטנו פה בגלקסיית המחשבים לרכז לכם את כל המי ומה

טקס האוסקר היה מוצלח מהרגיל השנה, ג'ימי קימל הנחה בסטייל והומור, ראינו את מייקל ג'יי פוקס עומד ליד הדלוריאן אחרי 28 שנים, נאומים מרגשים, זוכים ראשונים, לה לה לנד גורף את רוב פרסיו ופשלה מביכה לקראת סוף הערב.

האירוע התחיל עם הופעה מגניבה של ג'סטין טימברלייק והמשיך להענקת הפרסים באווירה חיובית ומכובדת בין כל צמד פרזנטורים – סת' רוגן התרגש שהוא עומד לצד כוכב סרט הילדות שלו מייקל ג'יי פוקס, שרליז ת'רון שנתנה כבוד לזוכת האוסקר בת ה-82 שירלי מקליין והצמד האגדי של בן אפלק ומאט דיימון התאחדו להעניק פרס לסרט בו אחיו הקטן של בן שיחק – ולאחר מכן באותו הערב זכה בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר.

"לה לה לנד" היה הזוכה הגדול של הערב (עד הפרס של הסרט הטוב ביותר) ולקח שישה פרסים בקטגוריות: הבמאי הטוב ביותר, הצילום הטוב ביותר, הפסקול הטוב ביותר, השיר הטוב ביותר, העיצוב האומנותי הטוב ביותר ואמה סטון המהממת לקחה את הפרס הנחשק של השחקנית הראשית הטובה ביותר של השנה. "אור ירח" , הסרט שכן זכה בפרס הסרט הטוב ביותר, זכה גם בפרס התסריט המועבד הטוב ביותר אותו כתב בארי ג'נקינס ופרס שחקן המשנה הטוב ביותר, בו זכה מהרשלה עלי המוכשר וקייסי אפלק לקח את פרס השחקן הטוב ביותר על תפקידו "מנצ'סטר ליד הים" בנאום מרגש אחרי 22 שנים על המסך הגדול.

את פרס סרט האנימציה הטוב ביותר לקחה שוב חברת דיסני עם סרט ההצלחה של 2016 "זוטרופוליס" ולשמחת מעריצי הקומיקס שבינינו, "יחידת המתאבדים" זכה בפרס האיפור הכי טוב בסרט ובצדק. סרט התיעודי הטוב ביותר זכה "או ג'יי: תוצרת אמריקה", סרט שמונה שעות של עזרא אדלמן החוקר את הרקע התקופתי של משפטו של או ג'יי סימפסון. את הסרט הזר הטוב ביותר לקח "הסוכן", סרט איראני שהבמאי ושחקנית הסרט סירבו להגיע לטקס עקב המגבלות שהטיל הנשיא החדש דונלד טראמפ על שבע מדינות מוסלמיות מלהכנס לארצות הברית. השנאה בהוליווד לנשיא לא הורגשה יותר מדי, חוץ מבדיחה די טובה שקימל עשה על הציוצים החוזרים של טראמפ על שחקני הוליווד.

כמובן שלא הכל הלך חלק ונוצץ באירוע הטלוויזיוני הענק – דנזל וושינגטון נראה עצבני בכך שהוא לא זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על תפקידו ב"גדרות", ג'ימי קימל מרים שחקן צעיר כמו סימבה במלך האריות והרגע שהציף את האינטרנט בסרטונים וחדשות, "לה לה לנד" זכו בפרס הסרט הטוב ביותר וגילו לאחר מכן שהייתה טעות במעטפה ו"אור ירח" היה אמור לזכות. אחרי הבלבול ג'ימי קימל עשה עבודה מצוינת בלהרגיע את הקהל אבל הפרס של האיש הכי מכובד בערב מגיע למפיק של "לה לה לנד", ג'ורדן הורוביץ, שבלי להסס החזיק את המעטפה למצלמה וביקש מצוות ההפקה של "אור ירח" לעלות לבמה כי הם זכו, כל הכבוד.

רשימת הזוכים המלאה של טקס פרסי האוסקר לשנת 2017:

הסרט הטוב ביותר:

"אור ירח"

הבמאי הטוב ביותר:

דמיאן שאזל ("לה לה לנד")

השחקן הראשי הטוב ביותר:

קייסי אפלק ("מנצ'סטר ליד הים")

השחקנית הראשית הטובה ביותר:

אמה סטון ("לה לה לנד")

שחקן המשנה הטוב ביותר:

מהרשלה עלי ("אור ירח")

שחקנית המשנה הטובה ביותר:

ויולה דייוויס ("גדרות")

הסרט הקצר הטוב ביותר:

"Sing"

הסרט הטוב ביותר בשפה זרה:

"הסוכן" (איראן)

סרט האנימציה הטוב ביותר:

"זוטרופוליס"

סרט האנימציה הקצר הטוב ביותר:

"Piper"

סרט התעודה הטוב ביותר:

"או.ג'יי: תוצרת אמריקה"

סרט התעודה הקצר הטוב ביותר:

"The White Helmets"

הצילום הטוב ביותר:

"לה לה לנד"

התסריט המקורי הטוב ביותר:

קנת לונרגן ("מנצ'סטר ליד הים")

התסריט המועבד הטוב ביותר:

בארי ג'נקינס וטרל אלווין מקרני ("אור ירח")

עיצוב התלבושות הטוב ביותר:

"חיות הפלא והיכן למצוא אותן"

הפסקול הטוב ביותר:

ג'סטין הורוביץ ("לה לה לנד")

השיר המקורי הטוב ביותר:

"City of Stars" ("לה לה לנד")

עריכת הסאונד הטובה ביותר:

"המפגש"

מיקס הסאונד הטוב ביותר:

"הסרבן"

העיצוב האומנותי הטוב ביותר:

"לה לה לנד"

העריכה הטובה ביותר:

ג'ון גילברט ("הסרבן")

האפקטים הויזואליים הטובים ביותר:

"ספר הג'ונגל"

האיפור ועיצוב השיער הטוב ביותר:

"יחידת המתאבדים"

טקס פרסי האוסקר השנה היה מאוד מוצלח, ג'ימי קימל עשה עבודה מצוינת בתור המנחה והיו מספר רגעים בלתי נשכחים. ברכות לכל הזוכים הגדולים של השנה ותודות לכל המועמדים המכובדים שסיפקו לנו שנת קולנוע מצוינת ב-2016, מי ייתן ו-2017 תרגש אותנו באותה המידה.

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה