Overcooked 2 Surf ‘n’ Turf – סיקור ההרחבה

 Surf n’ Turf, חבילת ההרחבה עבור Overcooked 2 לא משנה את המשחק בצורה רדיקלית, אלא רק נותן לנו עוד ממה שיש לנו כבר – בדיוק מה שהרחבה צריכה להיות.

אחרי כמה ניסיונות כושלים שלי בשלבים החדשים שההרחבה Surf n’ Turf מוסיפה ל-Overcooked 2, נזכרתי בחבילות ההרחבה הישנות ל-C&C ו-Red Alert הראשונים. לפני שההרחבות קידמו את הסיפור כמו במשחקים שבאו בהמשך, והתגאו ביחידות חדשות שמשנות את הדרך שבה משחקים. אבל בהרחבות הראשונות קיבלנו פשוט עוד משימות, עם סיפור בלי סצינות מעבר ובלי סדר מחייב. אבל המשימות האלו היו מאוד מאוד קשות. לא הייתה משימת הסתגלות להתרגל מחדש, המשחק מניח שכבר סיימת את המשימה האחרונה ואנחנו מוכנים לעוד. וזו בדיוק הגישה של Surf n’ Turf, אין חידושים מדהימים שישנו את המשחק מקצה לקצה אלא פשוט עוד ממה שכבר קיים במשחק הבסיס. לסיקור משחק הבסיס אפשר ללחוץ כאן. הסיפור של ההרחבה מתרחש באזור נופש בו מלך ממלכת הבצלים, וכמובן כלבו הנאמן לצידו, נמצאים בגלות – עקב אירועי משחק הבסיס כמובן. עיצוב השלבים החדשים מתמקד באזורי חוף, בריכות ונהרות בצבעים בהירים כיאה לחופשה למונרך. הם נראים מתאימים מספיק לשלבים הקודמים, לפחות לחלקם, אבל מי ששיחק בכל השלבים הקודמים יכול לזהות את העיצובים החדשים במבט מהיר.

רוב התוספות החדשות הן פשוט עיצובים חדשים שלא משנים דברים מהותיים במשחקיות. בשלב הראשון אנחנו משתמשים לראשונה בשייקר, אבל הוא לא שונה מהותית מהמיקסר או מחבת שכבר קיימים במשחק. זה פשוט עוד דרך להכין חומרי גלם עם ייצוג ויזואלי אחר. זה לא שאין בכלל מכניקות חדשות ‘באמת’, המנגל צריך שינפנפו עליו כדי להישאר חם ולבשל את השיפודים, בשלבים מסויימים כדי לשתוף כלים צריך להשתמש ברובה מים ולא בכיור. אותו רובה המים גם משמש על מנת לכבות שריפות במטבח – אמיתיות, לא מטפורית. במקרים מסויימים אפילו צריך לשלוט על ידי שלט רחוק במיקום של חלקים שונים של המטבח. אבל גם אם אף אחד מהחידושים של ההרחבה לא היו משנים משהו עקרוני, עדיין היינו מקבלים את מה שבאנו עבורו, עוד מ-Overcooked. רף הקושי עולה, ועל מנת לקבל את כל הכוכבים צריך ששני השחקנים יעבדו בתיאום ברמה של קבוצת ספורט מקצועית. אחרי כמה פעמים שנכשלתי בשלבים התחלתי לעשות תוכניות מראש וחלוקת תפקידים.

חוץ מהשלבים הנוספים קיבלנו כמה אווטרים נוספים לבחירה עבור השפים שלנו, שזו תמיד תוספת נחמדה – בעיקר כשלא משלמים עליה בנפרד אלא מקבלים כחלק מהחבילה. וגם ל-Surf n’ Turf יש מצב “New Game Plus” שבמקרה שלנו הוא נותן אפשרות של זכייה בארבעה כוכבים, לא רק בשלבים החדשים אלא גם לכל השלבים המקוריים של המשחק. בנוסף, יש אפשרות להחליף שפים באמצע שלב ולקבל מבט מקדים על השלבים במפת העל. בעידן שחברות אחרות מוכרות כל דבר בתוך המשחקים שלהם, Team 17 מחזירים אותנו לתקופה שבה חבילות ההרחבה למשחקים הגיעו מלאות. Overcooked 2 לא השתנה מאז יציאת המשחק ו-Surf n’ Turf לא משנה שום דבר כי הוא לא מנסה לעשות זאת. מי שאוהב ורוצה עוד, ישמח גם מכמות התוכן וגם מהתוכן עצמו. העובדה שזו לא חבילת הרחבה שמשנה את המשחק או מגלה לנו משהו חדש לא פוגעת באיכות שלה. רק חבל לי שלא הוסיפו כמה רצועות פסקול חדשות (או אפילו רצועה אחת) וזו בסופו הביקורת הכי חמורה שיש לי לומר על Surf n’ Turf.

Overcooked 2 Surf n' Turf

משחקיות - 9.5
מקוריות - 7.5
תמורה עבר האגרה - 9

8.7

מומלץ

מי שאהב את משחק הבסיס ורוצה עוד יהנה מאוד מההרחבה

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה