PANASONIC מפציצה בחידושים בכנס CES 2019

החברה היפנית Panasonic הגיעה לכנס CES 2019 והציגה טלוויזיות בעלות מערכת סאונד מדהימה, מצלמות, אוזניות ועוד.

ראשית אפשר לראות מ-Panasonic שני מודלים של אוזניות בעלי עיצוב דק ומודרני, ועם זאת בעלי סאונד עמוק וטהור. יהיה ניתן לרכוש את האוזניות במגוון צבעים: שחור, כחול, אדום, ירוק ולבן.

האוזניות על-האוזן (בעלי קשת) RP-HF410B האלחוטיות בעלות דרייברים בגודל 30mm מסוג מגנט נאודיניום חדשני שעושים צליל קריספי בעל בס חזק שלא בולע את שאר התדרים. יש להן גם מערכת לשליטה על זרימת האוויר, שתשפר את הפקת הטונים הנמוכים יותר. במשקל של 130 גרם על הראש יחזיקו האוזניות, לטענת החברה, 24 שעות רצופות של שמיעה. האוזניות מתקפלות על מנת שיהיה ניתן להכניס אותן אל התיק ולסחוב אותן בקלות.

אוזניות תוך-אוזן RP-NJ310B האלחוטיות משתמשות בדרייבים בגודל 9mm בשביל בס רובסטי וצליל ברור. בגלל תמיכה בטעינה-מהירה ייחודית, עבור 15 דקות טעינה תוכלו לשמוע מוסיקה לאורך יותר מ-70 דק'.

Panasonic מציגה לנו בכנס CES, כמו בכל שנה, את החידושים בתחום הסאונד והווידאו, בעיקר על ידי הצגת טלוויזיות חדשניות ראשונות מסוגן. השנה קיבלנו טלוויזיה OLED באיכות 4K בגדלים מפלצתיים ובאיכות מטורפת שעכשיו גם תומכת בשתי הפלטפורמות הכי "קולנועיות" שקיימות למערכת הקולנועית הביתית, וגם לחלק מבתי הקולנוע.

טלוויזיה מדגם ה-GZ2000 זמינה בגדלים 55 ו-65 אינץ',  תכיל פאנל OLED מקצועי של 4K, שפותח בקפידה על ידי המהנדסים של החברה בשיתוף עם אנשי מקצוע בהוליווד. בית הקולנוע הפרטי הזה יכיל את המעבד של Panasonic – HCX PRO, שבסופו של יום, יאפשר תצוגה מאוד מדויקת וחדה של צבעים גם אם הבהירות והניגודיות של הסצנה משתנים במהירות רבה מאוד. הדבר המיוחד הנוסף בה זה התמיכה שלה בטכנולוגיות HDR10, HDR10+, Dolby Atmos, Hybrid Log Gamma ואחרונה חביבה – Dolby Vision. כל הטכנולוגיות האלה תומכות במגוון מאוד רחב ודינאמי של צבעים, כלומר שיש יותר הפרדת ניגודיות בין צבעים ולכן גם התמונה יוצאת הרבה יותר יפה, חדה וריאליסטית.

רואים (או יותר נכון – שומעים) גם השקעה בסאונד. ה-GZ2000 תומכת בסאונד הקולנועי הסטנדרטי Dolby Atmos, שמספק אודיו מרחבי נהדר. על מנת לספק חווית אטמוס אמיתית, הרמקולים של הטלוויזיה שנמצאים מאחורי המסך מכוונים כלפי מעלה ו-"יורים" קול שמתפזר ברחבי החדר. כאשר יש להם את מנוע JUNO של חברת Technics’, הם מוציאים צלילים מאוד מדוייקים, קריספים ונקיים.

וזה לא הכל – חברת Panasonic מוציאה לנו את העיניים עם שתי מצלמות חדשות על סף השקה: Lumix S1 ואת Lumix S1R. אלה המצלמות הראשונות שהחברה מייצרת אשר יהיו בעלות חיישן גודל-מלא, והראשונות שיהיו בעלות חיבור L-Mount של חברת Leica. הדבר המאוד מעניין במצלמות האלה הוא שחיישן הצילום מיוצב, כך שכל רעידות ווידאו שגורמות לנו להרגיש כמו בים כשצופים בהן – יעלמו לחלוטין. החברה אימצה שני חידושים מעניינים מאוד במצלמות האלה: צילום תמונות HLG וצילום "רזולוציה גבוהה".

תמונת HLG זאת בעצם תמונת HDR. Hybrid Log Gamma יצלם בטווח דינאמי רחב יותר, יקלוט צבעים מדוייקים יותר וכל זה בפורמט חדש. הפורמט HSP (נגמר JPG! הגיע הזמן למשהו צבעוני יותר), שמציג תמונות אלו נכנס השנה כניסיון להיות נתמך בטלוויזיות החדשות. החברה הכניסה תמיכה של הצגת תמונות בפורמט הזה בטלוויזיות OLED החדשות שיצאו השנה (כן כן, הטלוויזיה שדיברנו עליה למעלה תומכת בתמונות כאלה).

ובאופן דומה, מצב "רזולוציה גבוהה" מנצל את המייצב של החיישן כדי לקחת שמונה תמונות שונות כאשר החיישן זז במעט בין לבין. לאחר מכן המצלמה ממזגת את התמונות לתמונה ברזולוציה מאוד גבוהה. ניתן גם להפחית טשטוש-תנועה בהגדרות המצלמה.

עוד לא עלו עדכונים בנוגע למחירים של המוצרים השונים של Panasonic, אבל החברה הבטיחה שחלקם ייצאו לשוק עד מרץ 2019. ואנחנו מחכים להם בקוצר רוח לסיקורים מעמיקים ממש כאן.

אודות מאור גורדון

תאמינו או לא, אבל בזמן שחברים שלי הלכו לראות לסרטים, אני נשארתי בבית מול דוקטור הו, פירקתי והרכבתי מחשבים. אני מה שמוגדר כגיק - אני גיק גאה. בזמני הפנוי מתכנת ומרכיב אתגרי סייבר.

השאר\י תגובה