נצחון טכני – ביקורת המשחק PGA Tour 2K21

מועדון הגולף ממשיך תחת חברת 2K עם המשחק החדש PGA Tour 2K21, אז תפסו את שק המחבטים שלכם ותצטרפו אליי על הירוק

כשמסתכלים על ז'אנר משחקי הספורט, משחקי הגולף היו בין המשחקים הראשונים של הז'אנר על ה-Atari וה-Nintendo Entertainment System והמשיכו עד היום עם משחקים בסגנון במספר כותרים מוכרים כמו Mario, ולמה? כי גולף זה פשוט משהו כיף לשחק. רבים מאיתנו צוחקים שזה פשוט משעמם לצפייה, אלא אם כן אתם צופים בסרט בו אדם סנדלר מכה אנשים בזמן שהוא משחק, אבל לשחק גולף במשחק וידאו תמיד היה חוויה כייפית. אז ציפיתי מאוד לחוות את משחק הגולף העדכני ביותר, PGA Tour 2K21, על קונסולת ה-PlayStation 4 שלי ולראות אם הכיף עוד שם.

המשחק הוא טכנית המשך של סדרת משחקי The Golf Club שפיתח HB Studios, רק שכעת המשחק נקרא 2K21. בדומה למשחקי ספורט אחרים של 2K, יש לכם מצב קריירה, מצב משחק מקומי, משחק ברשת, אימונים, ומצב יצירה.

בפעם הראשונה שתשחקו, PGA Tour 2K21 ידאג ללמד אתכם את המכניקות שלו, שחלקן כמובן תשכחו, אבל זה עדיין נחמד שזה לא פשוט זורק את השחקנים לתוך המים העמוקים, ואפילו מספק טיפים למשחק בכל מצבי המשחק. אתם בוחרים את סוג המחבט, סוג החבטה, בוחרים את איזור נחיתת הכדור כדי להגביל את עוצמתכם ומבצעים אותה באמצעות הזזת הג'ויסטיק הימני אחורה ואז קדימה בקצב אחיד ובקו ישר, חוסר קצב יוביל לסטייה במכה שלכם, שיכולה להיות הרסנית על הניקוד שלכם. לא הרגשתי שדיוק המכה רגיש מדי ואפילו מצאתי את מערכת המשחק מאוד אינטואיטיבית, ככה כשפישלתי, ידעתי עוד לפני שהכדור שלי עף שעשיתי טעות ולא הייתי טוב.

אתם גם יכולים לקער את מסלול הכדור שלכם וליצור חבטה מורכבת אבל לרוב לא מצאתי את עצמי משתמש בחבטה מסוג זה בגלל ששיחקתי בעיקר ברמת הקושי הבינונית. כשהכדור נוחת על הירוק סביב החור, מוצג לכם רשת צבעונית שמתרגמת עבורכם את שיפוע השטח והכיוון שהכדור יתגלגל, והמשחק נותן לכם (ברמת המשחק הבינונית) אפשרות לראות פעם אחת את המסלול שהכדור שלכם יעשה כדי לכוונן אותו בהתאם, וזה יכול להוביל לרגעים מסעירים מטורפים, כמו להשיג Eagle (2-) באמצעות חבטת Putter מחושבת ממרחק של 16 מטרים.

המשחק כולל שלוש רמות קושי לכל סוגי השחקנים: מתחיל – שמתרכז רק בחבטה של הכדור והכנסה לחור, בלי תלות באלמנטים של הרוח, נטיית האדמה וקצב החבטה, והמשחק יבחר לכם אוטומטית את סוג המחבט והחבטה. חובבן – שלוקח בחשבון את כל האלמנטים שאמרתי למעט המורכבות של כדורים מסובבים ואפילו ממליץ לך באיזה מחבט להשתמש. מקצוען – זה המצב הקשה ביותר שדורש הרבה יותר דיוק ושימוש בחבטות מסובבות וכל אפשרויות המשחק, ואתם צריכים להחליט באיזה מחבט וחבטה להשתמש. 3 רמות הקושי מאוד שונות והן טובות עבור כל סוגי השחקנים.

אחרי הכרה עם מכניקות המשחק, אתם בונים לעצמכם שחקן ומגדירים את המראה שלו. המשחק לא נותן לכם לבחור לשחק בתור שחקני ליגה מוכרים, משהו שיאכזב צופים של הספורט, אבל הוא כן נותן לא מעט אפשרויות להגדרות השחקן שלכם ממרקם וצבע פנים, שער, מבנה גוף וקמטים. עם זאת, לצערי, יצירת הדמות איננה עמוקה כמו זו במשחקי WWE של 2K, אז אל תחשבו שתוכלו ליצור שאגי מסקובי דו.

מצב הקריירה הוא מצב המשחק המרכזי, בו אתם משחקים במספר תחרויות ועולים בדירוג שלכם בליגה באמצעות הדמות שיצרתם. כל משחק ירוויח לכם כסף ונקודות ניסיון, בין אם זה לפי המיקום שלכם בסוף התחרות או האתגרים שהשלמתם לאורך התחרות, מה שיאפשר לכם לשדרג את השחקן שלכם עם בגדים חדשים וחלקים עבור המחבטים שלכם, שלא בהכרח טובים מחלקים אחרים, אבל פשוט נותנים לכם אופציות לשנות את התכונות של המחבט שלכם כמו הדיוק, המרחק המקסימלי והשליטה, כדי להתאים לסוג השחקן שאתם.

כדי להרוויח עוד פריטים, אתם גם יכולים לקבל נותני חסות (אחרי שסיימתם את תחרות החובבנים)- אתם בוחרים חברה אחת ממספר חברות מותגים ועבורה אתם מבצעים הישגים על המגרש כדי לזכות לתשומת הלב שאתם צריכים כדי לרצות את נותני החסות, מה שנותן לכם בגדים ואביזרים בלעדיים של החברה.

ככל שתצליחו יותר, אתם תמשכו את תשומת ליבם של שחקני גולף מקצועיים אחרים ויתפתחו יריבויות ביניכם, מה שאומר שאתם מתחרים לראות מי משחק יותר טוב ואם אתם לוקחים חלק באותה תחרות, המצלמה במהלך התחרות תתן לכם הצצה לרגעים מרשימים של היריב שלכם, זה קונספט נחמד שאני בטוח שצופים ותיקים של הספורט יאהבו, אבל בלי סצנות או אינטרקציה בין השחקנים, זה מרגיש מאפיין די חלול למעט הפרסים שהוא מניב. אז נסו לדמיין שאתם והשחקן היריב שלכם מלכלכים אחד על השני בעיתונות כדי להוסיף משמעות למאפיין.

כמו כן, הרגשתי כך לגבי כל מצב הקריירה. התצוגה הכללית שלו טובה בלשחזר את הספורט שמוצג בטלוויזיה עם קריינים, זוויות מצלמה ומסכי מעבר ישר מאחד הטורנירים שמוצגים ב-ESPN, אבל זה מרגיש שחסר את המרכיב של הקסם והאישיות- אין פה איזשהו סיפור לאורך הקריירה, והדמות שלכם והקריינים חוזרים על אותן תגובות ואנימציות בכל טורניר. מה שכן, ישנם הרבה מסלולים בטורנירים, הם מאוד שונים אחד מהשני ובעלי סגנון ייחודי כך שגם אם הגעתי מקום ראשון בסבב הקודם, לא בהכרח הצלחתי לשמור על ההצלחה שלי בסבב הבא בגלל השוני במסלולים של כל טורניר.

מצבי המשחק האחרים הם די סטנדרטים, מאפשרים לכם לשחק עם אנשים אחרים ברשת או בבית, עם תחרות שבה הניקוד הכולל שלכם מנצח או שתשחקו 18 חורים שבהם אתם מתחרים על נצחון של כל חור. בנוסף, תוכלו לשחק נגד אנשים ברשת ועם חברים בכל המסלולים שיצרו משתמשים ברשת במשחק זה ובמשחק The Golf Club האחרון. אבל, קחו בחשבון שאם תשחקו ברשת, רמת הקושי תהיה "מקצוען", מה שאומר שזה הולך להיות הרבה יותר מאתגר וקשה ממה שאולי התרגלתם עד כה.

המשיכה הגדולה ביותר של המשחק, חוץ ממצב הקריירה, זה במצב היצירה, שנותן לכם אפשרויות יצירה די נרחבות למסלולים שאתם רוצים ליצור. אתם יכולים לבחור את גובה האדמה, כמות המים, סוג הסביבה, סוג מזג האוויר ולמלא את המפה במאות אובייקטים שיכולים לתפקד בתור רקע למשחק שלכם או מכשולים עבור שחקנים, באופן מאוד מפתיע, המשחק לא נשבר או מקרטע אם מיקמתם את האלמנטים האלו בצורה לא הגיונית, למרות שלעיתים לקח זמן ל-PlayStation 4 שלי למקם אותם על המפה. למשל יצרתי מסלול משחק שבו שמתי גורד שחקים על גבי גבעה תלולה, מה שיוצר רווח של אוויר ענק בין תחתית הבניין לדשא, והכדור הצליח להגיע לשם ויכולתי להמשיך לשחק (למרות שהמצלמה טיפה התחרפנה). אז אם אתם רוצים ליצור מסלולים פשוט מטורפים לחברים שלכם או מסלולים מאוד מאתגרים לשחקנים אחרים, המשחק ללא ספק מספק את זה.

הדבר היחיד שמצאתי חסר במשחק זה האישיות כמו שציינתי והתצוגה הכללית. זה לא שהמשחק נראה רע או נשמע רע, איכות הסאונד מצוינת, בעיקר כששומעים קהל מוחא כפיים בחור אחר בטורניר, אבל כל אפקטי הקול די חזרתיים ולא מגוונים כלל, בעיה שהייתה בכל משחקי ההאבקות של 2K, וזה נשמע גם פה, בעיקר כל פעם שאני מגיע קרוב לחור ואני שומע את אותו קטע קול של מישהו צועק "Go In". גם הגרפיקה היא לא המרשימה ביותר שראיתי. ישנם אפקטי תאורה טובים וחלק מהנופים נראים מציאותיים ויפים, כמו כן, תפריט המשחק הוא צבעוני וחלק, אבל עדיין יש הרבה זמני טעינה (בעיקר כשהמשחק מחליט באמצע הטורניר להחליף לצפייה בהישג של שחקן אחר) והמודלים של בני האדם לא נראים ממש טוב.

אבל ברמה הטכנית המשחק עדיין מאוד טוב ועושה את כל מה שהייתם רוצים במשחק גולף מקצועי, זה רק האלמנטים שציינתי שפוגעים קלות בחבילה הכללית של המשחק וברושם ש-PGA Tour 2K21 משאיר.

סיכום

PGA Tour 2K21 הוא משחק גולף מאוד טוב לחובבי הספורט ולשחקנים חובבנים שרוצים לשחק טיפה גולף. המשחק מאוד נגיש לכל השחקנים תודות לאפשרויות יצירת הדמות, מצב קריירה מאתגר ומהנה, ורמות קושי שונות.

אולי חסר למשחק טיפה אישיות בעקבות החוסר בסיפור במצב הקריירה, הקריינות המינימלית והתצוגה הבסיסית, אבל המשחק עדיין מספק חווית גולף נהדרת שתחזיק לעוד הרבה זמן תודות לשליטה אינטואיטיבית ומערכת בניית מסלולים מורכבת.

PGA Tour 2K21

ציון סופי - 8

8

טוב

בזמן שהמשחק נטול קסם וייחודיות, עדיין מדובר בחוויה מאוד מהנה ואינטואיטיבית לחובבי הספורט ולמתחילים.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה