“פינוקיו” של גיירמו דל טורו הגיע ל-Netflix

אנימציית הסטופ-מושן של גיירמו דל טורו, תהיה לא אחרת מאשר האדפטציה של אגדת הענק- “פינוקיו” בשביל Netflix.

הבמאי זוכה פרס האוסקר התחיל בפיתוח הפרויקט שלו עוד ב-2011, אבל התקשה למצוא תמיכה כלכלית בשביל התחלת ההפקה מאז. בין העובדה ש- Disney התחילו על העבודה לסרט עם פעולה חיה על “פינוקיו”, וזה שדל טורו לא דיבר כל כך על האנימציה על ידי קרלו קולודי שבתכנוניו, רוב המעריצים של הבמאי הסיקו שהפרויקט טבע בים, לפחות עד עכשיו.

כל זה השתנה, עכשיו כש- Netflix הצטרפו ביחד למסע של דל טורו בעקבות האגדה. הפרויקט מבוסס על תסריט שכתב דל טורו ביחד עם פטריק מקהייל (Over the Garden Wall), ויובוים ביחד על ידי דל טורו עצמו והבמאי של האנימציה- “מר שועל המהולל” – מארק גוסטאפסון (שהיה בתכניות כבר הרבה שנים). הסרט גם יראה עוד שיתוף פעולה של Netflix ביחד עם דל טורו, אחרי האנימציה ההרפתקנית- “ציידי הטרולים”, וסדרת האימה-אנתולוגית, “10 After Midnight”.

Netflix הודיעה את החדשות על דל טורו בהודעה רשמית על “פינוקיו”, וגם הוסיפה ש- Jim Henson Company ביחד עם ShadowMachine (“בוג’ק הורסמן”) יעזרו בהפקת הסרט. בנוסף להיותו מחזמר, “פינוקיו” של דל טורו יתקיים בזמן התקופה הפשיסטית של מוסליני, ותואר בהודעתו הרשמית של דל טורו כ:

אף צורת אמנות לא השפיע על עבודתי או חיי כמו אנימציה, ולאף דמות בהיסטוריה היה קשר רגשי עמוק כמו שהיה לי עם פינוקיו. בסיפור שלנו, פינוקיו הוא נשמה תמימה עם אבא אדיש שנאבדה בעולם שאתו לא יכולה להתמודד. הוא במהרה מוצא את עצמו במסע יוצא מן הכלל שנותן לו הבנה יותר טובה יותר על אביו ועל העולם האמתי. רציתי לעשות את הסרט הזה מאז שאני זוכר את עצמי.

יוצר הסרטים עכשיו עובד על הסרט- “סיפורים מפחידים לספר בחשיכה” (שאותו כתב) והיו לו תכניות לגבי הגרסה המחודשת של- “Fantastic Voyage” בסוף השנה, אבל דברים (כמובן) השתנו.
בכל מקרה, “פינוקיו” נשמע כמו התאמה מצוינת לרגישות בדרך שבה דל טורו אוהב לספר סיפורים, בין נושאיו על פשיזם (נושא שחוזר הרבה בעבודותיו) ובאווירה האפלה של אגדה זו. מעריצים גם קיבלו הצצות לעיצובי דמויות שעשה גיא דיוויס (אדם שלא חדש לשיתוף פעולה עם דל טורו) במשך שנים, ונראה שהעבודה ממש לא מאכזבת. ובהחלט, עם איך שהסרטים עם פעולה חיה של דל טורו נוטים להיות מדהימים ויזואלית, אנחנו יכולים רק לדמיין את הגבהים שהאנימציה הראשונה של דל טורו יכולה להגיע אליהם.

אודות גל סביטלמן

קוראים לי גל סביטלמן, בן 17, פריק של קולנוע ושל אמנות (בעיקר סוריאליזם). בשעות הפנאי משחק בפלייסטיישן, עובד בחדר בריחה, וכותב, מלחין ומנגן על הגיטרה.

השאר\י תגובה