העוף התקרר – סיקור למשחק PlayerUnknown’s Battlegrounds על ה-PS4

אחרי יותר משנה, משחק ה-Battle Royale המצליח PlayerUnknown’s Battlegrounds מגיע לקונסולה של Sony

המשחק שהתחיל את טירוף משחקי ה-Battle Royale עם גישתו המוקדמת על המחשב האישי היה PlayerUnknown’s Battlegrounds, מאז מספר משחקים הגיעו שאימצו את הנוסחה בדרך אחת או אחרת שהובילה להרבה הצלחה, בין אם זה Fortnite הפופולרי או Call of Duty: Black Ops 4. כעת, אחרי יותר משנה וחצי שהוצפנו מז'אנר משחק היריות ש-PUBG יצר, שחקני ה-PlayStation 4 מקבלים את הגרסה שלהם למשחק הרשת. השאלה היא: איך המשחק משתלב בספריית הקונסולה אחרי שנה מאז תאריך ההשקה של המשחק על המחשב האישי וה-Xbox One? בואו נצנח ישר אל תוך העניינים.

התוכן

בואו נתחיל עם מה שמותקן ברגע שמים את הדיסק של המשחק בקונסולה.

על הקונסולה שלכם יותקן המשחק הרגיל והמשחק עם שרת ה-PTS (ה-Public Test Server), משהו שדי אהבתי מההתחלה, כי תמיד קינאתי בשחקנים שזכו בגישה לשרת הניסיוני של משחקי רשת כמו Overwatch ו-PUBG כי הם בעלי מחשב אישי, אז שמחתי לראות ש-Bluehole נתנה לנו את האפשרות גם על ה-PlayStation 4.

מה שמאכזב אבל בשרת ה-PTS זה שלרוב תמצאו אותו ריק, אפילו עם תוכן חדש עליו בשביל השחקנים כמו המפה המושלגת החדשה וזה בגלל שההתקדמות שלכם על שרת ה-PTS לא מצורפת להתקדמות שלכם במשחק הראשי. אז שחקנים שההתקדמות שלהם כבר איטית מלהשיג ציוד חדש במשחק הראשי לא ישרפו את הזמן שלהם בשרת שלא ייתן להם כלום לטווח הרחוק.

אז כן, ההתקדמות שלכם היא די איטית, אפילו אם הצלחתם להרוג 2-3 אנשים במשחק (שזה לרוב מה שאני ואנשים אחרים מצליחים) וגם אם תגיעו לטופ 10 או ל-3 האחרונים, כמות מטבע המשחק שתצברו לא תספיק לכם כדי לקנות את כל אפשרויות התלבושות שיש למשחק להציע, תצפו להרבה חרישה.

לפחות כדי להנעים לכם את החרישה יש לכם מגוון רחב של מפות עם כל סוגי הקרבות שתרצו, בצמדים, בחוליה ולבד. ככה שתמיד אפשר לשנות את השיטה שלכם כדי להביא את הנצחון.

אותו אקשן מוכר

אם אף פעם לא שיחקתם PlayerUnknown’s Battlegrounds, אתם צונחים ממטוס אל תוך מפה ענקית יחד עם עוד 99 שחקנים אחרים. על המפה אתם אוספים ציוד כמו כלי נשק, שריון וציוד מרפא ועליכם להיות השורד האחרון על המפה. בנוסף, אתם יכולים להכנס לכלי רכב שונים שיעזרו לכם לצמצם את המרחק כל פעם שאיזור ההשרדות קטן עוד ועוד.

למרות שעד כה שיחקתי רק מעט במשחק על המחשב האישי וקצת בסמארטפון, מצאתי שהשליטה לא רעה בכלל עם השלט של ה-PlayStation 4 והצלחתי להשיג מספר הריגות מדויקות בהתחשב שמדובר בשלט ולא עכבר ומקלדת, אבל יכול להיות שזה בגלל ששחקנים אחרים גם מתרגלים לשליטה בשלט כרגע. בכל מקרה, אני מוצא את השליטה בגוף שלישי הרבה יותר נוחה עם שלט מאשר באמצעות מקלדת ועכבר.

המשחק הוא כייפי כמו שהוא תמיד היה וזה נהדר כל משחק למצוא ציוד חדש ולנסות נשקים וכלי רכב חדשים. בעיקר כשיש לכם חברים להלחם לצידם על מנת להיות השורדים האחרונים.

המשחק כן דורש מספר שיפורים בעיניי למשחקיות הכוללת אבל לא אכנס לזה פה, בגלל שכל אחד והטעם שלו במשחק ואני בעיקר רוצה להגיב על איך שהמשחק מרגיש על ה-PlayStation 4.

חוץ מזה המשחקיות די זהה למה שהיא הייתה על המחשב האישי, כמובן שישנם פחות באגים ואיטיות במשחק מאשר מתי שהוא הושק, אבל עדיין ראיתי מספר בעיות טקסטורה במרחק על הקונסולה, על זה אדבר עכשיו.

הגרפיקה על הקונסולה

בואו נודה בזה, הגרפיקה של PlayerUnknown’s Battlegrounds לעולם לא הייתה המאפיין החזק ביותר במשחק הבאטל רויאל. זה לא שהסביבה לא יפה והדמויות לא מפורטות אבל הכל בהחלט נראה ומרגיש כמו משחק מולטיפלייר טיפוסי וכך גם גרסת הקונסולות.

למעט מספר טקסטורות שלא נטענו או לא נראו טוב לעין, רוב המשחק רץ די חלק על ה-PlayStation 4 שלי גם עם חיבור האינטרנט החלש שיש לנו פה בארץ ואפילו היום המשחק מרשים בהשוואה למשחקים אחרים בז'אנר עם כמות הדברים שמופיעים על המפה.

חוץ מזה, הגרפיקה היא אותו הדבר כמו שהיא הייתה במחשב (אולי עם קצת יותר זמן טעינה), לא מצוינת אבל גם לא רעה.

הסאונד

הסאונד של המשחק הוא די טוב- למרות שיש לא מעט צלילים גנרים במשחק, עריכת הסאונד היא ממש טובה, בעיקר כשמדובר ברעשים במרחק, עריכת הסאונד של PlayerUnknown’s Battlegrounds עוזרת לכם לדעת מתי אתם בסכנה ומאיפה הסכנה מגיעה, משהו קריטי במשחק Battle Royale.

מה שכן, אני ממליץ לשחק עם אוזניות בשביל לקבל תפיסה טובה של הסאונד, לשחק עם אוזניות יהיה ההבדל עבורכם בין להיות הרביעי שנותר לבין להיות האחרון שנותר.

הגיע בזמן?

הבעיה העיקרית של המשחק זה תאריך ההשקה שלו על ה-PlayStation 4. המשחק PlayerUnknown’s Battlegrounds הושק לגישה מוקדמת ב-23 במרץ 2017 ושוחרר ב-20 בדצמבר של אותה השנה, ומאז ההשקה של המשחק על ה-Xbox One והמחשב האישי, שחקני ה-PlayStation נאלצו להסתפק ב-Fortnite ו-Black Ops 4 וכבר יצרו לעצמם אווטרים מכובדים במשחקים אלו, וחלקם אפילו כבר שיחקו PUBG בטלפון הנייד, כך שהמעבר כעת ל-Battle Royale "חדש" ולהתחיל שוב, זה לא משהו שהם לרוב ירצו. בנוסף, הקונספט של משחקי באטל רויאל מתחיל לאבד מעט קיטור, בגלל שכעת כמעט כל משחק מחליט לעשות את הקונספט, בין אם זה Red Dead Redemption 2 או Battlefield V.

יאמר לזכות המשחק, הוא אינו זמין למשחק בין פלטפורמות אז שחקנים לא ירגישו את הבדלי הניסיון וטווח ההשקות בזמן המשחק ברשת. אבל כמובן ההפרדה הזו פוגעת במספר השחקנים והתחרות (Fortnite) כבר איפשרה את אופציה זו, כך שאני מקווה שגם PlayerUnknown’s Battlegrounds יאפשר זאת בעתיד הקרוב, אם המשחק רוצה לשמר את מספר השחקנים שלו.

סיכום

גרסת ה-PlayStation 4 של PlayerUnknown’s Battlegrounds עובדת נהדר על הקונסולה של Sony. הטקסטורה נטענת מהר, אין בקושי איטיות והשליטה עם השלט היא מאוד נוחה. אבל הבעיה העיקרית של המשחק זה התוכן וזמן ההגעה שלו.

ההתקדמות האיטית להשגת פריטים באופן ברור נועדה לגרום לנו להוציא כסף מכיסנו, יחד עם מה שכבר שילמנו על המשחק, כדי להשיג פרטי לבוש חדשים. בנוסף, ההחלטה להפריד את המשתמש הראשי מהשרת הניסיוני פוגעת משמעותית במפתחים שמשתמשים בשרת על מנת לבדוק תוכן חדש מתוכנן.

אבל הבעיה הגדולה ביותר שהמשחק עשה זה לצאת רק עכשיו. גם Fortnite וגם Call of Duty: Black Ops 4 הצליחו לתת לנו חווית באטל רויאל עשירה מאוד לפני ש-PUBG נחת בקונסולה של Sony ויש מצב דומה בדרך ל-Red Dead Redemption 2, כך ש-PlayerUnknown's Battlegrounds פשוט הגיע אחרי שטירוף הז'אנר די התקרר.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

תוכן - 6
משחקיות - 8
גרפיקה - 7
סאונד - 9
ההמתנה - 3

6.6

מאוחר מדי

PlayerUnknown’s Battlegrounds הוא עדיין כייפי כמו שהוא על המחשב, ה-Xbox One והסמארטפון. אבל ההמתנה הארוכה ליציאת המשחק על הקונסולה של סוני פגעה משמעותית באיכות שלו בהשוואה לכותרים אחרים.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה