E3 2018: סיכום מסיבת העיתונאים של Playstation

הענקית Sony Playstation משיבה מלחמה. עם תערוכה בה הכל גדול יותר, עמוק יותר ומדהים יותר. מסיבת העיתונאים של Playstation הסתיימה והשאירה לנו טעם של עוד.

מה שהיה נראה לעין כשהתחילה מסיבת העיתונאים של Playstation היה לא מובן. המקום שבו התחיל מסיבת העיתונאים היה מעין אוהל רחב מימדים שהציב את השאלה האם סוני מרגישה בסדר? התקציב שלה גדול, מדוע הם מסתפקים במקום כה קטן עבור מסיבת העיתונאים שלהם. הרי בדרך כלל יש אולם גדול בעל מסך ענקי. מה שונה הפעם?

המסיבה מתחילה ולבמה עולה לשאת דברים Shawn Layden (הנשיא של Sony Interactive Entertainment באמריקה). בדבריו אומר כי התערוכה השנה הם שמו להם לדגש לצלול לעומק של המשחקים עליהם הם עובדים. חשוב להם שנכיר היטב את הכותרים עליהם הם עומלים ושוקדים לאורך השנים ושנדע שהתוכן שאנחנו מקבלים הוא האיכותי ביותר בתעשייה. הדברים שנשא היו ממוקדים, ובדיוק בטווח הנכון. ברגע ש-Shawn יורד מהבמה, המסיבה האמיתית רק מתחילה.

ההרפתקאה שלנו מתחילה עם The Last of Us part II. לבמה עולה המלחין Gustavo Santaolalla שמתחיל לנגן לנו את המנגינה של The Last of Us על בנג'ו בעל 6 מיתרים. לאחר שמסיים לנגן לנו, הטריילר של The Last of Us II מתחיל לרוץ. בטריילר אנחנו רואים את Ellie מבלה במעין מפגש בין חברים. פה ושם מדברת, רוקדת ומנשקת את חברה שלה. מהקטע הזה הטריילר עובר לנימה רצינית ומלחיצה בה אנחנו רואים את Ellie רוצחת בדם קר אדם בפינה נידחת וחשוכה. משם Ellie מתגנבת בשקט בשקט בין השיחים למכוניות בעיר הנטושה ומנסה להימנע מקרב עם אותה קבוצה של אנשים תמהוניים שמהם היא בורחת. לבסוף היא מוצאת את עצמה נלחמת נגד אותה קבוצה כשהיא יורה בהם חיצים, כדורים או סתם נועצת בהם חרבות וגרזנים. מה שאנחנו מסיקים זה שהמשחק יהיה הפעם פחות ריצות ויותר התגנבויות. הטריילר נגמר בזה שחברה של Ellie אומרת לה שהם צריכים לפחוד ממנה.

עכשיו אנחנו נחשפים למשחק Ghost of Tsushima. אחרי התחלה מדהימה, אנחנו ממשיכים לאולם גדול עם מסך פנורמי עצום כשעליו רץ וידאו של נוף מרהיב ועתיק. במרכז הבמה ניצב לו נגן עם שאקוהאצ'י (כלי דמוי חלילית) והחל לנגן בה מנגינה נעימה לאוזן עם זיקה לתרבות אסייתית ארוכת שנים. בהחלט לא משהו ששומעים כל יום. מיד לאחר מכן אנחנו מקבלים על המסך את טריילר ההשקה למשחק. הדמו הציג לנו את הדמות הראשית במשחק. סמואי בתקופה של יפן הפאודלית, שנלחם למען מולדתו כנגד הפולשים המאיימים על המדינה. כרגע עוד אין תאריך שיחרור למשחק, אבל אנחנו נמשיך לעקוב ולעדכן.

המשחק השלישי שמוצג לנו נקרא Control. מדובר במשחק בגוף שלישי בעל אלמנטים של מדע בדיוני וקצת על טבעי. מהטריילר ששוחרר עבור המשחק לא נגלה יותר מידי מידע, אבל מעלה מספיק שאלות בשביל לרצות לראות יותר ממנו. המשחק מפותח על ידי סטודיו Remedy, ועוד אין תאריך שיחרור עבורו.

המשחק הזה לא דורש שיציגו אותו, הוא מדבר בעד עצמו. אנחנו מתכוונים ל-Resident Evil 2 remaster. מדובר בגרסא חדשה של המשחק Resident Evil 2. העלילה היא אותה עלילה של המשחק המקורי, רק שהפעם ישנו שידרוג לגרפיקה של המשחק. תאריך השיחרור למשחק הוא ב-25.01.19.

הכותר הבא גם לא דורש יותר מידי הצגה. המשחק Kingdom Hearts 3 מככב גם בתערוכה של Playstation עם טריילר חדש שטרם נראה קודם לכן. בטריילר אנחנו רואים את העולם של שודדי הקאריביים, עוד קצת משחקיות, ועוד שלל דמויות שמצטרף למשחק. הגרפיקה בסדרת המשחקים מעולם לא נראתה טוב יותר, והמשחק מטריילר לטריילר רק מרחיב את המיידים שלו. תאריך היציאה של המשחק הוא ה-29.01.19.

המשחק הבא, ובין אלה שיותר ציפינו להם הוא Death Stranding. עוד מהתערוכה של שנה שעברה אנחנו רק מחכים לראות או לשמוע כל פפיסת מידע עליו. לפני מספר ימים קוג'ימה צייץ בחשבון הטוויטר שלו שהוא אורך טריילר חדש עבור התערוכה, אז ידענו לצפות למשהו חדש בנושא. לפי מה שנראה בטריילר שמתמקד בדמות הראשית במשחק, אנחנו מטיילים ברחבי העולם (הקודר והלא ידוע) במטרה להעביר דברים ממקום אחד לאחר. עוד קשה להצביע על העלילה של המשחק. אנחנו מניחים שרק אחרי שהמשחק יצא נבין מה הולך בו ומה הסיפור בו.

ההכרזה הבאה היא עבור Nioh 2. למשחק שוחרר טיזר קצרצר שלא חושף לנו יותר מידי פרטים, מלבד שהמשחק המוצלח Nioh מקבל משחק המשך.

מי שקופץ לביקור כעת הוא לא אחר מאשר החבר הידידותי שלנו Spider-Man. סוני ישר זורקת אותנו אל העולם של ספיידרמן עם טריילר שמציג לנו את אחת המשימות במהלך המשחק. אנחנו מגיעים לבית כלא בו חוגגים האובים של ספיידרמן כגון אלקטרו, ריינו, סקורפיון ואפילו וולטור. המפגש בין כולם מביא לבלאגן בכלא וכל האסירים הנמצאים בו משוחררים לחופשי. ספיידרמן דואג לתת טיפול מסור לכל האסירים שברחו, וגם לרדוף אחרי החברה הגדולים שעושים מהומה בכל רחבי הכלא. הטריילר נגמר בכך שלפני ספיידרמן נגלה ככל הנראה הנבל האמיתי שעומד מאחורי הכל, אבל את זה אנחנו נגלה עם יציאת המשחק.

אחרון חביב נותר לנו Déraciné. מדובר במשחק עבור ה-Playstation VR שאותו מפתחת FromSoftware. בטריילר ששוחרר עבור המשחק, לא נחשף הרבה. מדובר במשחק בקצב שונה לחלוטין מהכותרים האחרים של FromSoftware. המשחק עתיד לצאת במהלך שנת 2018.

הנה עוד כמה תוספות שנכללו במסיבת העיתונאים של סוני.

ארסנל משחקי ה-VR של סוני הולך לגדול, עם כותרים כמו Ghost Gaint, tetris, Beat Saber ו-Trover Saves the Universe מהיוצרים של הסדרה המעולה Rick and Morty.

עבור מי שמבצע הזמנה מראש למשחק Black Ops 4, יקבל בחינם 4 מפות משחק חדשות ל-Black Ops 3. למי מכם שאין ברשותו את Black Ops 3, ישמח לדעת שכל בעלי המינוי של Playstation Plus זוכים לקבל מתנה את המשחק החל מהיום.

שחקני Destiny 2  ישמחו לדעת שחבילת הרחבה חדשה בדרך אלינו. לחבילת ההרחבה קוראים Forsaken. כרגע עוד אין תאריך יציאה עבור החבילה, אבל אנחנו מאמינים שהיא תגיע במהלך שנת 2018.

אז מה היה לנו כאן? קיבלנו למעשה את כל מה שרצינו ועד יותר מכך. נכון שהכותרים הגדולים אלו כבר משחקים שהוכרזו בשנה שעברה, אבל עד היום לא יצא לנו לקבל טעימה רצינית מהם. כפי שהבטיח לנו נשיא סוני בתחילת המסיבה, שאנחנו הולכים לצלול לתוך כל משחק, כך קרה. מהרגע הראשון שעלה הטריילר של The Last of Us II ועד סצינת הסיום שטריילר של Spider-Man, מצאתי את עצמי צופה בהתלהבות רבה ובתשוקה עזה למה שמתרחש במסך שלי. התערוכה השנה הייתה מדהימה ונדמה שסוני לא פסחה השנה על שום דבר. מה שהופך את המסיבה של השנה לטובה מאוד מזו של שנה שעברה. מה שעוד נותר לי להגיד זה שהלוואי והייתי נוכחת בתוך האולם של מסיבת העיתונאים הזו, אבל תמיד יש תקווה לשנה הבאה.

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה