נחשפו פרטים חדשים על POKÉMON GO

אחרי המון ציפיות וכמה פרסומות מגניבות, סוף סוף אנחנו יודעים עכשיו קצת פרטים על המשחקיות של POKÉMON GO, וגם תמונות מהמשחק עצמו.

בנינטנדו מדברים הרבה מאוד בזמן האחרון על POKÉMON GO אבל עד עכשיו לא שמענו מספיק על איך המשחק המצופה הזה הולך לעבוד. ועכשיו, בשעה טובה קיבלנו את המידע לו חיכינו. כפי שכבר ידענו, המשחק ישתמש במציאות רבויה (AR) והשחקנים יכולים למצוא פוקימונים על פי המיקום של הפלאפון שלהם בעולם האמיתי. כאשר נעבור ליד פוקימון, המכשיר שלנו יודיע לנו על כך באמצעות רטט כדי שנוכל לתפוס אותו באמצעות פוכדורים. את הפוכדורים ופריטים אחרים נוכל לקנות בחנויות וירטואליות אשר נמצאות במיקומים מעניינים כמו אנדרטות היסטוריות, מוזיאונים ציבוריים וכדומה.

המשחק מעודד את השחקנים לבחור באחת משלושה קבוצות ולהשתתף בקרבות מכונים (Gym) עם קבוצות אחרות. המכונים עצמם גם נמצאים במיקומים מסויימים בעולם האמיתי. כדי להילחם במכון ו'לכבוש' אותו עבור הקבוצה שלך, השחקן נלחם בפוקימון באמצעות התחמקות ממתקפות על ידי החלקה על המסך. כל ניצחון מוריד את המוניטין של המכון וכשהוא מגיע ל-0 הקבוצה משתלטת על המכון והשחקנים מציבים את הפוקימונים שלהם על מנת להגן על המכון מול הקבוצות המתחרות. אפשר גם להילחם ביחד עם מאמנים אחרים כדי להוריד למכון המתחרה את המוניטין יותר מהר.

השחקנים יכנסו לעולם ויפעלו בו באמצעות האווטר שלהם, הניתן להתאמה אישית באמצעות המראה החיצוני והאביזרים שלו. כל אווטר יופיע על המפה וגם בדף הפרופיל של השחקן. המשחק מכיל מעל 100 פוקימונים אבל אפשר להניח שהמספר הזה יעלה עם הזמן. השאלה העיקרית שמעניינת אותי היא האם תהיה תמיכה במשחק בישראל, בניגוד להרבה משחקים אחרים ללא תמיכה לא יהיה אפשר לתפוס פוקימונים בנגב ולארגן מאבק בין מכון תל אביבי לירושלמי.

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

השאר\י תגובה