Predator: Hunting Grounds

אספן העצמות – ביקורת למשחק Predator: Hunting Grounds

הצוות שהביא לנו את המשחק הטוב ביותר של "יום שישי ה-13", כעת מנסה להביא לנו את המשחק הטוב ביותר בכותר "הטורף" עם Predator: Hunting Grounds, האם הם הצליחו? המשיכו לקרוא וגלו.

ב-1987 הגיע למסך הגדול סרט אקשן מדע בדיוני מדהים בכיכובו של ארנולד שוורצנגר בשם "הטורף" (Predator). הסרט הוביל לסדרת סרטים שבסופה עימות ושיתוף פעולה עם כותר "הנוסע השמיני" שבא לידי ביטוי בסרטים ובמשחקים, ביניהם Alien vs Predator. עכשיו הכותר חוזר למסך הגיימינג שלנו בז'אנר שנעשה פופולרי על ידי Friday the 13th : The Video Game עם Predator: Hunting Grounds מאותו צוות הפיתוח, IllFonic.

בדיוק כמו Friday the 13th: The Video Game, המשחק הקודם של המפתחת, Predator: Hunting Grounds הוא משחק מרובה משתתפים אסימטרי – אתם יכולים לבחור לשחק בין בני אדם במשימה בג'ונגל או טורף שצד אותם. להתחיל לשחק בני אדם זה קורה די מהיר, כחצי דקה, ולשחק טורף לרוב לוקח יותר מחמש דקות (לפעמים המתנתי יותר מעשר דקות), תלוי בזמן שבו אתם משחקים.

כשמשחקים בתור הטורף זה סגנון קצת דומה ל-Assassin’s Creed (משהו שהייתי רוצה שמישהו יכין, משחק עולם פתוח של הטורף). אתם יכולים לטפס ולנוע על העצים, לקפוץ מרחקים מטורפים, להתגנב ולהשתמש בליין נשקים נרחב (שמתרחב ככל שתעלו ברמות) כמו תותח הכתף האייקוני של החייזר, חרב, הדיסק המעופף מהסרט "הטורף 2", מכשיר שמפיק רעשים לבלבול האויב ואקדח הרשת.

כדי לאתר את הטרף שלכם ולהתקרב לחיסול, אתם יכולים להפוך להיות בלתי נראים ואתם יכולים לשנות את הראות כך שתראו גופים חמים, משהו שהחיילים יכולים להסתיר באמצעות בוץ (כמו ארנולד שוורצנגר). שני כלים אלו תלויים במד האנרגיה שלכם שמתרוקן עם הזמן, עד שתנוחו ותטעינו אותו.

הטורף ובני האדם, יכול לאבזר יכולות מיוחדות, בדומה לאלו משחקי Call of Duty, שמאפשרים לפעול מהר יותר, הגנה טובה יותר, טעינה מהירה יותר של הנשק והתגנבות טובה יותר. משהו שיכול מאוד לעזור בהתחשב שזה לא הכי קל לשחק טורף – בזמן ששני סוגי השחקנים דורשים אסטרטגיה, לשחק את הטורף ללא ספק דורש הרבה יותר אסטרטגיה ויש עקומת למידה שתדרוש כשישה משחקים בתור הטורף כדי ללמוד איך לשלוט בו, יחד עם הדרכה.

אבל ברגע שאתם לומדים לשלוט בו כמו שצריך, זה ממש כיף. אתם מרגישים כמו מכונת חיסול שאוספת גולגלות בכל רגע, והאופן שבו אתם מחליטים לחסל את האויב דורש לא מעט חשיבה, האם לחסל את האחרון בשורה? או לחכות ששכרי החרב שבהם הם נלחמים שיחלישו אותם? זה יכול להיות מלא אדרנלין אבל גם מלא תסכול, בעיקר עם לא מעט באגים שקיימים במשחק, שאפילו מספר פעמים מצאתי את עצמי תקוע תחת אש באזור שבו אני לא יכול לזוז או משחק שבו אני הטורף ויש רק חייל אחד, מה שמוביל לכך שאני תקוע עד שהמשחק מסתיים. נתקלתי בפחות באגים במשחקיות של בני האדם, אבל מדובר במשחקיות פשוטה יותר, אז זה מה שאפשר לצפות.

הדרך הטובה ביותר לתאר את המשחקיות של בני האדם זה כמו גרסה זולה של Call of Duty. הלוחם שלכם יכול להצטייד בשני נשקים, רימונים ואביזרים, ויכולת כמו אצל הטורף. אתם מונחתים אל תוך הג'ונגל, וכעת ארבעתכם צריכים למלא מספר משימות לפני שאתם יוצאים מהג'ונגל, כמו חיסול רשת ייצור סמים או השמדה של מפעל לייצור נשק. די בסיסי, אבל יש מספיק וריאציות שזה לא מרגיש יותר מדי חזרתי ברעיון שלו.

לאורך המשימה יצוד אתכם הטורף, ואתם יכולים לנצח את המשימה מוקדם מהרגיל אם תצליחו לחסל אותו, אבל זהרו ממנגנון ההשמדה העצמית שלו, אם לא תספיקו להתרחק בזמן, תמותו גם כן ותקבלו בעקבות זאת פחות נקודות ניסיון שיפתחו לכם נשקים חדשים.

הדרך להישרדות במצב המשחק של בני האדם זו עבודת צוות. בזמן שכל אחד מכם מצויד די טוב בכלי נשק והגנה, ללכת לבד זו התאבדות כי הטורף יכול בין רגע לחסל אתכם. אתם שורדים בכך שאתם שומרים אחד על השני ומחיים אחד את השני. אז יש הרבה יותר אסטרטגיה ועבודת צוות במשחק זה מאשר במשחק "יום שישי ה-13" של החברה, שבו יש קצת עבודה משותפת אבל לרוב זה הרגיש כמו כל אחד מנסה לשרוד לבד.

שחקנים שיתנסו מספיק בתור בני אדם ובתור הטורף, יתחילו לראות שהם מצליחים להגן יותר מהר מפני ההתקפות של הטורף, אחרי ששיחקתם כמוהו מספיק, אתם תצליחו לזהות את דפוס התנועה שלו ולהתכונן הרבה יותר טוב למתי שהוא יתקוף.

בזמן שהמשחקיות של החייל יכולה להיות כייפית, בעיקר כשמשחקים עם חברים, אפשרויות הנשקים וההתאמה עדיין לא מספיק עמוקים עבורי, והייתי רוצה לראות נשקים נוספים בעתיד מאשר המיניגאן שראינו בסרט המקורי, למשל משגרי רימונים וטילים יכול להיות מגניב. מי יודע, אולי נראה בעתיד.

בזמן שלשחק שוב ושוב באותו המצב בג'ונגל יכול להשמע משעמם, כמו שאמרתי אתם מקבלים נשקים חדשים ככל שתעלו יותר בדרגות. בנוסף, בנקודות שתרוויחו במשחק ובחבילות שתזכו בסוף כל סיבוב, תוכלו לשדרג את המראה של הטורף שלכם או החיילים שלכם, וזה לעולם לא מרגיש קשה מדי להרוויח, אז אני לא רואה מישהו מוציא מכספו האישי רק בשביל להשיג משהו.

אבל זו רק אסטטיקה וכמה שזה מגניב לרוץ בין העצים עם מסיכה חדשה או גולגולת חדשה על החגורה שלי, עדיין אין יותר מדי שינוי במשחקיות, בעיקר אחרי שתפתחו את כל הנשקים לשימוש. אז אני מקווה שהמפתחים עובדים על אופציות נוספות, חוץ מאסטטיקה, אולי במקום ג'ונגל אז עיר שבה תוכלו לנוע בדומה לסרט "הטורף 2" או שלב באנטרקטיקה בדומה ל"הטורף נגד הנוסע השמיני". אבל אי אפשר לדעת.

לפחות יש איזכורים לסרט המקורי מ-1987 בכל משחק ויש לכם אפשרות לשחק בתור הטורף מהסרט המקורי, אז אפשר לצפות מטורפים נוספים להופיע בהמשך, בדומה למשחק של הסטודיו של "יום שישי ה-13", ומי יודע, אולי אפילו לשחק את שוורצנגר.

בזמן ש-Predator: Hunting Grounds מאוד מנסה להציג לנו גרסה משחקית של הסרט של שוורצנגר, התצוגה הכללית של המשחק היא לא משהו. כמו שאמרתי, יש לא מעט באגים והם כך גם מבחינה גרפית, כמו האטה משמעותית.

ישנם פרטים מגניבים, כמו אם אתם יורים על העץ, אתם מצליחים להוריד את ענפיו, והבוץ שאיתו אתם מתכסים נראה ממש טוב, ואפילו אפקטי האור יכולים להראות ממש טוב, אבל רוב העצמים נראים עם אותו עיצוב משעמם והגרפיקה של המשחק פשוט לא חדה וחלקה מספיק. ככל הנראה בגלל כמות הצמחייה, המפתחים לקחו אתגר לא קל בכך שהמשחק מתרחש בג'ונגל. לכן אני חושב שאם באמת נראה סביבה חדשה, כמו ג'ונגל עירוני, תהיה למשחק הזדמנות טובה יותר להציג את הגרפיקה שלו, כמו תפריט המשחק שמציגה את הטורף שלכם חונק את החייל שלכם.

כמו בכל משחק התגנבותי, הסאונד הוא הכרחי ל-Predator: Hunting Grounds, ולכן הסאונד הוא די טוב ומאוד מדויק.  בעיקר כשאתם נעים על העצים ומנסים לאתר את הטרף שלכם. אבל הסאונד באמת מככב כשאתם משחקים את בני האדם ואתם מנסים לאתר את הטורף לפי קול התנועה של העלים וצעדי הענק שלו או הרעש של ההסוואה של הטורף.

המוזיקה היא מוזיקת הסרט, שתורמת הרבה לשחזור הסרט בתור משחק, אבל בסופו של דבר מה שחשוב זה אפקטי הקול והדיבוב, והם שניהם ממש טובים ועוזרים בצורה ניכרת לאקשן שעל המסך.

בדומה להצלחה שלהם עם Friday the 13th: The Video Game, המפתחים מצליחים להביא לנו גרסת משחק כייפית של הסרט של שוורצנגר.

בזמן שהתצוגה הכללית לא הכי מרשימה ויש פה משחק די בסיסי בלי גיוון רחב מדי, עדיין מדובר במשחק מאוד כייפי לשחק ברשת לבד ואפילו יותר כייפי עם חברים כשאתם מנסים לשרוד את זעמו של הטורף שמנסה לחסל אתכם ולהוסיף את הגולגולת שלכם לאוסף שלו.

*עותק למשחק סופק על ידי חברת ישפאר, יבואנית Sony בישראל.

Predator: Hunting Grounds

משחקיות - 6
גרפיקה - 6
פסקול - 8

6.7

סביר

בזמן שמדובר במשחק די בסיסי, מעריצים של הכותר יהנו מהמשחקיות האסימטרית הכייפית ומלאת האסטרטגיה.

User Rating: 3.04 ( 1 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה