Pure Farming 2018 נטו חקלאות – סיקור המשחק

Pure Farming 2018 קרוב הרבה יותר לסימולטורים מסובכים מאשר למשחקי Sim קלאסיים. ולמרות זאת, הוא עדיין לומד לא מעט ממשחקים יותר מיינסטרים. סך הכל מדובר בסימולטור לא מושלם וחוויה מומלצת למי שמחפש משהו קצת אחר.

ז’אנר הסימולטורים הוא  מעין ישות בפני עצמה שחיה לה בפרברי עולם הגיימינג -רחוק ממשחקי הפעולה והתפקידים הגדולים קצת אחרי משחקי הספורט. יש אנשים שהמשחקים היחידים שמעניינים אותם הם אותם סימולטורים, בזמן שמעטים הם השחקנים שמשחקים שלושה סיבובים של PUBG ואז עוברים לנהוג במשאית ברחבי גרסה דיגיטלית של אירופה. ובאמת רבים מהמשחקים הללו לא מנסים לפרוץ את הגבולות ולפנות אל קהילת הגיימינג הרחבה. Pure Farming 2018 עושה לא מעט צעדים לכיוון הגיימר הנפוץ, אבל יש לו עוד דרך ארוכה עד שהוא יהפוך למשחק המלוטש שהוא יכול להיות.

רוצים לדעת עוד על הדמות שלכם? חבל

למשחק שלושה מצבים שונים: החווה הראשונה שלי, מצב הסיפור בו אנחנו נכנסים לנעלי איש רגיל שיורש את החווה של סבא שלו, ביחד עם חוב לא קטן ונכנס לעולם החקלאות לראשונה. מצב המשחק השני הוא האתגרים, אתה מקבל חווה במצב מסוים ועליך להשיג את המטרה שהוגדרה מראש תחת מגבלת זמן או אמצעים. מצב המשחק השלישי הוא משחק חופשי קלאסי בו לשחקן יש יד חופשית בניהול החווה. ניהול החווה מתרחש בעיקר באמצעות שימוש בטאבלט בו אפשר למצוא כל דבר, ממיילים המחליפים את Toturial, דרך מפת החווה ועד ניהול רכש הרכבים ותיקונם.

אחת מהבעיות הבולטות של המשחק הוא האופי שלו – לא שמדובר באופי בעייתי, אני אישית נהניתי כל פעם שנחשפתי לאישיות של המשחק, רק חבל שזה בקושי קרה. כולם מדברים על משחקים פוליטיים ומתלוננים על דברים ‘נוראיים’ כמו פמיניזם או רצון להרוג נאצים. גם Pure Farming 2018 הוא פוליטי, אבל מכיוון אחר לחלוטין. המשחק לא שם כובע מצחייה אדום על ראשו, אבל מדובר במשחק שמייצג הלך רוח שמרני. ברגעים הראשונים של מצב הסיפור במשחק מתלונן על כך שכל הנכדים של בעל החווה, מלבד השחקן כמובן, רוצים לגור בעיר ולא לעבוד עבודת כפיים. הייתי רוצה לראות, לפחות במצב הסיפור, יותר דמויות ויותר דיאלוגים, הפתיחה למשחק גרמה לי להתלהב מהסיפור ונעלמה ישר. ומשם עוברים לפס הקול של המשחק שהוא כמובן על טהרת הקאנטרי. מדובר בבחירה הגיונית ובתוך חובב הז’אנר הייתי מאוד מרוצה, אבל שוב הפסקול כל כך קצר וחוזר על עצמו שההתלהבות הפכה לאכזבה תוך דקות ספורות.

לצערי, גם מהצד של הסימולטור פגמים בולטים פגעו בחוויה החיובית מאוד שלי מהמשחק. מצד אחד, כשאני שלטתי במכונה כבדה כדי לקצור את הקציר ההרגשה הייתה מעולה, משחקים מהסוג הזה אמורים לגרום לשחקן להרגיש שהוא שולט במכונה כבדה וזה בדיוק מה שקיבלתי. מצד שני, רגע אחרי כשעברתי לטרקטור, כל נגיעה שלי במקלדת הרגישה כמו פנייה חדה. חשוב לציין לזכות המשחק, כאשר אתה מקיש ימינה במקלדת אתה מרגיש כאילו הזזת את ההגה ימינה ולא כאילו אתה מזיז את הרכב ימינה. השליטה ברכבים היא ממש לא כמו במשחקי פעולה סטנדרטים אבל עדיין, ישנם רכבים שהשליטה בהם פשוט לא טובה.

יש עוד חיסרון שאולי לא מטריד רבים מהשחקנים, המשחק עצמו מסביר לך איך משחקים במשחק אבל לא איך חקלאים עובדים. לא חסרים סיפורים על חקלאים שבסוף היום משחקים ב- Pure Farming 2018 או Farming Simulator (או נהגי משאיות שמשחקים ב-Euro Truck Simulator לצורך העניין) אבל המשחק כן מנסה לפנות לשחקנים חדשים ועבור זה יש צורך ביותר הסברים. רובנו לא יודעים איך מה הדרך הכי טובה לנהוג עם עגלה מאחורי הרכב וכמעט אף אחד לא יודע מה הדרך הכי יעילה עבור לקצור שדה ומתי להסתובב עם הרכב. וכאן בדיוק החוסר באופי של המשחק היה יכול לפתור בעיה במכניקה של המשחק. אם היו יותר דמויות שמסתובבות בחווה ועוזרות לך להתאקלם למקצוע החדש, החווה גם לא הייתה מרגישה כמו עיירת רפאים קריפית (המוכרים בחנויות שעומדים 24 שעות מחוץ לחנות עם עיגול צהוב מסביבם כאילו אנחנו משחקים ב-GTA 3 לא עוזרים לתחושה הזו) וגם היינו יכולים ללמוד משהו על חקלאות מציאותית.

בדיוק בגלל בעיות כאלו המשחק הזה מרגיש כמו אכזבה, לא מדובר בכישלון אבל אפשר לראות את הגדולה של המשחק מנצנצת לעיתים ונעלמת. אין ספק שמפתחי המשחק למדו הרבה ממשחקים קלאסיים עבור Pure Farming 2018 אבל יש כמה שיעורים שהתעשייה למדה בעשרים שנה האחרונות שהיו הופכים אותו ליצירת מופת. ברור לי שעקב הדגש על הסימולציה במשחק, הוא לא יכול להיות Stardew Valley בגוף שלישי – עיקר ההשקעה של השחקן מתרכזת בתפעול המכונות ולא בפיתוח החווה. אבל זה לא אומר שאי אפשר ללמוד מהם ולתרום לפחות למצב המשחק הסיפורי של המשחק. ולמרות כל הבעיות והטענות שיש לי על המשחק, זה ממש לא אומר שאני לא ממליץ עליו. עדיין מדובר בחוויה ייחודית שהייתי שמח שכל גיימר או גיימרית יחוו. כמו משחקי FIFA או PES, זה לא משחק שהייתי קונה כל שנה אבל בשמחה חוזר כל כמה שנים. אני רק מקווה ש-Pure Farming 2019 יעשה עוד כמה צעדים כלפי ויהפוך למשחק חובה גם אצל חובבי הסימולציה וגם בתור מתחרה יוצא דופן ל-Animal Crossing.

Pure Farming 2018

גרפיקה - 8
אווירה - 8.5
משחקיות - 7
סימולציה - 7
פסקול - 5

7.1

טוב

משחק שיכול היה להיות הרבה יותר, אבל עדיין שווה להשקיע במשהו קצת שונה מספריית המשחקים הרגילה שלך

User Rating: Be the first one !

אודות יונדב צבקר

סטודנט לספרות, בוגר ישיבת מעלה גלבוע, גיק ודוס.

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *