Quantum League

Quantum League – רשמים מגישה מוקדמת

ישבתי לבדוק את Quantum League, משחק יריות תחרותי חדש המתרחש כולו בתוך מעגל זמן קבוע. האם המשחק מהנה ושווה את הזמן שלכם? בואו נגלה!

אני חייב לציין שאני לא שחקן יריות תחרותי ומעולם לא אהיה אחד כזה, אבל מידי פעם אני להוט מאוד לנסות את משחקי היריות החדשים השואפים לשפוך אור חדש על ז'אנר משחקי היריות התחרותיים. אז אמנם CS:GO ו-Overwatch מעולם לא שבו את ליבי, אך ישנו סיכוי גדול למדי ש-Quantum League דווקא כן יצליח לחדור ישר אל תוך הלב שלי.

נכון לרגע כתיבת ביקורת זו המשחק נמצא בגישה מוקדמת, שזה למעשה אומר שהמשחק אמנם זמין למשחק אך הוא עדיין נמצא בשלב הפיתוח שלו, ולכן סיכוי גדול למדי שמה שאכתוב כאן עתיד להשתפר ולהשתנות בהמשך הפיתוח של המשחק.

Quantum League הוא משחק יריות תחרותי חדש תחת פיתוחה של Nimble Giant Entertainment, המתבסס על עיקרון ראשי אחד והוא שכל מה שמתרחש במהלך הסיבובים השונים של המשחק מתרחש בתוך מעגל זמן. מה שזה אומר בעצם זה שכל תחילת סיבוב אתם משחקים את אותה הדמות פעם נוספת, ולצידכם תזוז הדמות שלהם מהסיבוב הקודם.

כשהתחלתי לשחק במשחק הרגשתי מוזר, מאוד מוזר, והאמת היא שבצדק. המשחק מציג אלמנט חדש ומעניין שלא ראיתי כמותו עד היום במשחקי יריות תחרותיים, ואין ספק שהסקרנות שלי הייתה בשיאה כשהתחלתי לשחק.

אז מה היא בעצם המטרה ב-Quantum League? ובכן המטרה הסופית של המשחק היא לצבור שלוש נקודות ניצחון על ידי ניצחון בשלושה מעגלי זמן לפחות. כל מעגל זמן מתחלק לשלושה סיבובים, בהם אתם יכולים לבחור את הדרך שבה תזוזו אל נקודת הניצחון. השחקן שאחת הדמויות שלו תעמוד על נקודת הניצחון בתום הסיבוב השלישי ינצח את מעגל הזמן ויקבל נקודת ניצחון אחת.

כפי שאמרתי קודם בכל סיבוב מעגל הזמן יחזור על עצמו, מה שאומר שלצד הדמות שאתם משחקים באותו הסיבוב תעמוד הדמות שאותה שיחקתם בסיבוב הקודם, מה שמאפשר לכם לבנות טקטיקה חכמה ומתוחכמת שבסופה אתם תהיו אלה שיכבשו את נקודת הניצחון.

אבל כמובן שמולכם עומד אויב שגם לו מספר חיילים וטקטיקות בשרוול, וכאן נכנס לידי ביטוי האלמנט הטוב ביותר שיש למשחק להציע והוא הדרך בה אתם מנהלים את המשחק שלכם.

הודות לעובדה שכל סיבוב מעגל הזמן חוזר על עצמו, ניתנת לכם האפשרות להרוג את החיילים של האויב גם אם לא עמדתם מולם באותו הסיבוב. מה שזה אומר זה שאם חייל של היריב הרג אתכם בסיבוב הראשון, תוכלו להרוג את אותו החייל בסיבוב השני לפני שהוא מספיק להרוג אתכם ובך תוכלו להציל את החייל שלכם עוד לפני שהוא יודע שאתם מצילים אותו.

כמו כן גם למוות יש היבט מאוד חשוב במשחק. כאשר שחקן שלכם ימות הוא יעבור למצב לא מסונכרן שזה בעצם אומר שהשחקן כביכול מת אבל עדיין תוכלו לשלוט באותו השחקן עד לסוף הסיבוב הנוכחי. הסיבה לכך היא שאם תצליחו להציל את אותו השחקן ממוות, הוא יבצע את הפעולות שהגדרתם לו לעשות גם אם הגדרתם לו אותן בזמן שהוא היה מת. בנוסף לכך, במידה וחייל שלכם ימות ותזיזו אותו לנקודת החייאה, אותו חייל לחזור לחיים באופן מיידי באותו הסיבוב, מה שמאפשר לכם להפוך את סוף הסיבוב מקצה לקצה בשנייה בודדת, שזה ללא ספק אחד הדברים היותר מהנים שיש למשחק הזה להציע.

מלבד לכך, המשחק מאפשר לכם לבחור בכל סיבוב מבין חמישה נשקים השונים, הנעים בין אקדח פשוט לרובה צלפים, כך שתוכלו להתאים את הטקטיקה שלכם בזמן אמת בהתאם למה שקורה במהלך המשחק.

נכון לכרגע המשחק מציע מצב משחק אחד נגד אחד, מצב משחק שתיים נגד שתיים ומצב משחק מדורג. כמו כן למשחק מספר מפות בהן ניתן לשחק הנבחרות בצורה רנדומלית בכל התחלה של משחק חדש.

גם בתחום הדמויות יש מספר לא קטן של אפשרויות, נכון לרגע זה קיימות כשש דמויות שונות מהן ניתן לבחור. אין הבדל כלל בין הדמויות מלבד לנראות שלהם, וקיימת אפשרות לקנות לדמויות שלכם תלבושות באמצעות הכסף של המשחק, אותו ניתן להשיג במהלך המשחק עצמו.

בגזרת הגרפיקה נקבל גרפיקה מושקעת וצבעונית, בעלת אנימציות ואפקטים איכותיים. בתחום הפס-קול נקבל מנגינות קצביות ואיכותיות.

לסיכום, Quantum League הוא משחק יריות תחרותי המציע מגוון רחב של אפשרויות משחק אפילו שהוא מצוי נכון לרגע זה בשלבי פיתוח ראשוניים. אין לי ספק שברגע שהמשחק יפרוץ לתודעתם של השחקנים הוא יהיה להצלחה מסחררת, הודות למשחקיות מהנה וממכרת, ששופכת אור חדש והנאה חדשה לאחד הז'אנרים היותר מוכרים בתעשיית המשחקים.

*עותק לביקורת סופק על ידי Nimble Giant Entertainment.

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה