סיקור המשחק Rainbow Six Siege: Year 2 Gold Edition

המשחק Tom Clancy’s Rainbow Six Siege אמנם יצא בסוף שנת 2015, אך גם השנה משוחררים אליו שלל תכנים חדשים, וכדי לבדוק את אלו אשר יצאו עד כה, הצטיידתי ב-Season Pass לשנה השנייה של המשחק ויצאתי לבדוק, וגם לשחק הרבה

את הסיקור שאתם עומדים לקרוא, חילקתי למספר נושאים עיקריים, שהם:

 • משחקיות
 • פסקול, גרפיקה וחווית משתמש
 • התכנים ששוחררו עד כה למשחק השנה
 • יתרונות ה-Season Pass ומה הוא מקנה
 • גיבוש דעה סופית ומתן ציון

לפני אלו, כתבתי עבורכם רקע על המשחק עצמו והקדמה קצרה. אז שנתחיל?

רקע
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, יצא מבית Ubisoft ב-2015, ושם דגש כבד על הרס סביבתי, מפות מורכבות וטקטיקה. במשחק השחקן לוקח חלק מפלוגה (Squad) בת חמישה שחקנים או פחות, שמתמודדת נגד פלוגה אחרת של שחקנים. בכל סיבוב פלוגה אחרת תוקפת בעוד השנייה מגנה, בין אם על פצצה שהתוקפים מתבקשים לנטרלה או להרוג את האויבים, בן ערובה אותו התוקפים צריכים לחלץ או להרוג את כל האויבים, או במצב הנקרא “Secure Area”, בו על התוקפים להיכנס לתוך אזור מסוים במפה שבו שוהים המגנים, להרוג אותם במידת הצורך ולהישאר שם מבלי למות. כל סיבוב קצוב בזמן וקבוצה אשר לא תעמוד בזמן הנתון – עשויה למצוא את עצמה מפסידה במשחק.

המשחק מקבל ארבעה עדכונים משמעותיים בכל שנה, ובכל עדכון שתי דמויות (אחת הגנתית ואחת התקפית) מפה חדשה, סקינים חדשים לכלי נשק ועוד. השחקן יכול לבחור דמות אחת בכל סיבוב אשר עמה הוא ישחק ולכל דמות ישנה יכולת מיוחדת שאין לאחרות. במידה והשחקן מעוניין לרכוש דמות, הוא יצטרך לקנות אותה בעזרת Renowns, המטבע במשחק, אותו ניתן להשיג דרך הריגות, ניצחונות, ואתגרים יומיים מן ה-Ubisoft Club. הדמויות (Operators) המגיעות מן ההרחבות עולות 25000 Renowns, בעוד שמחירן של דמויות מהמשחק הבסיסי נע בין 500-2000 Renowns. אחד מן היתרונות של ה-Season Pass (שעליו אפרט בהמשך הסיקור) היא האפשרות לקבל את הדמויות שיוצאות בעדכונים מבלי לשלם 25000 Renowns, וגם לקבל אותן שבוע אחד מוקדם יותר לפני כל שאר השחקנים שאינם מחזיקים ב-Season Pass.

 

משחקיות
אישית, אני משחק במשחק כבר קרוב לשנה, ואפשר להגיד “שחוויתי על בשרי” את העדכונים, התוספות וכל שאר הדברים שהוסיפה והטמיעה Ubisoft מאז צאתו של המשחק. הוא עבר שינויים רבים שהפכו אותו להרבה יותר מעניין והוא מושך הרבה יותר אנשים לשחק בו, כיף לשחק בו ורוב המפות במשחק פשוט מצוינות לדעתי (דוגמאות למפות שאני אוהב במיוחד – Plane, House וגם המפה החדשה Coastline). שלושת המצבים לשחקנים ברשת ה-Multiplayer טובים מאוד לטעמי וקהילת השחקנים של המשחק גדולה בכל שלושת הפלטפורמות שאליו הוא יצא.

המכניקה במשחק מציאותית עד כמה שאפשר ונראה כי Ubisoft לא השאירה מקום לטעויות. נכון, יש באגים, ותמיד יהיו בכל משחק ובכל תוכנה, אבל כל עוד הם אינם נוראיים מספיק והחברה עושה את כל מה שביכולתה כדי לתקן אותם, אז אני לא רואה בכך בעיה. המשחק מאוד “עמוס”, הרבה פיצוצים, קירות שבורים או מחוררים בכדורים, רצפות שקורסות, דלתות ומחסומים שנפרצו, אז כפי שכבר ציינתי בתחילת הסיקור, אפשר לראות שהמשחק שם דגש על הרס נרחב.

מצב המשחק מרובה המשתתפים כולל שתי אפשרויות – Casual ו-Ranked, בראשון בדרך כלל תמצאו שחקנים ברמה בינונית וכאלו שלא ממש להוטים על משחקים רציניים, ולעומתם, ב-Ranked השחקנים בדרך כלל מאורגנים, לא ישחקו עם אנשים זרים ונמצאים ברמה גבוהה יותר. המשחק מאוד תחרותי ונערכים בו טורנירים רבים, חלק מועברים בשידור חי דרך אתרים כמו Twitch ו-YouTube. העדכון הראשון אשר קיבלנו השנה, Operation Velvet Shell, נתן לי לשחק בעזרת ה-Season Pass עם שתי הדמויות החדשות שבאו איתו (נקראות Jackal ו-Mira), ולאחר שהתנסיתי בהן וכן במפה החדשה, אני שמח להגיד שאהבתי מאוד את הדמויות והנשקים שלהן, אך לאחר שניסיתי לשחק עם היכולות המיוחדות שלהן (Mira – הדמות ההגנתית, מתקינה אביזר על קירות משוריינים שמסיר חלק מן השיריון ובמקומו שם זכוכית מחוזקת ו-Jackal, הדמות ההתקפית, שמסוגלת לראות טביעות רגליים של השחקנים שמתבצרים בתוך המבנה) אגיד כי מאוד קשה לתפעל ולהשתמש ביכולת המיוחדת של Jackal, שכן במרבית המקרים שתראו, השחקנים המתבצרים נשארים באותו החדר ולא יוצאים ממנו כך שהיכולת המיוחדת של הדמות לא יכולה לעזור הרבה, ובמידה ותכנסו אל החדר, תהרגו מיד על ידי השחקנים שבו. אך בניגוד ל-Jackal, אהבתי מאוד את היכולת של Mira והיא מאוד שימושית לדעתי, אמנם לא ניתן לירות דרך הזכוכית שלה, אבל בדרך זו השחקנים שבתוך החדר יכולים לראות דרך הקירות המשוריינים אם התוקפים מתקרבים, וגם לזהות אותם.

פסקול, גרפיקה וחווית משתמש
בעלי ה-Season Pass לשנה השנייה של המשחק בהחלט שמו לב לשינויים שהתווספו, אמנם הם לא קריטיים אבל בהחלט שמים לב אליהם. אלו שפתחו את המשחק בפעם הראשונה לאחר הרכישה, ישימו לב להודעה המופיעה על המסך שמודיעה להם על התוכן שקיבלו לאחר הקניה, שכוללת מגוון רב של אביזרים, הדמויות החדשות מהעדכונים ועוד. אלו שרכשו את ה-Season Pass גם יקבלו את הסימן הזהוב המופיע ב-Squad בתפריט למעלה בצד ימין המסמל על כך שאתם מחזיקים בגרסה היוקרתית יותר של המשחק.

הפסקול שהגיע עם העדכון החדש מרשים ביותר ונשמע דיי טוב, והגרפיקה של הדמויות מן העדכון עולה על המצופה. כאשר אתם מחזיקים ב-Season Pass שכזה, אתם זכאים גם לעוד חליפות בחינם (ובהמשך תקבלו עוד, לאחר צאת שלושת העדכונים הבאים בסדרה) לדמויות שלכם, וגם אתם זכאים לעוד HeadGears (כיסויי ראש) מדליקים במגוון צבעים, וכמו החליפות – לאחר שיצאו גם שלושת העדכונים הבאים, תקבלו בחינם עוד כיסויים מעוצבים, דבר ששאר השחקנים – לא זכאים לו.

התכנים ששוחררו עד כה למשחק
עד כה למשחק שוחררה הרחבה אחת השנה, Operation Velvet Shell שמתרחשת בספרד, ובסיקור כבר דיברתי פחות או יותר בעקיפין על כל מה שכלול בה – שתי דמויות חדשות, שהן Mira ו-Jackal, מפה חדשה – Coastline, תיקוני באגים, עיצוב חדש למשחק וממשק משתמש חדש, נשקים חדשים, סקינים חדשים, חליפות וכיסויי ראש, ובעצם, מה לא? נכון שההרחבה הזו וגם אלו שתשוחררנה בהמשך השנה תהיינה חינמיות, אך חלק נכבד מן התוכן שבהן זמין אך ורק לבעלי ה-Season Pass. נכון שאת כיסויי הראש שלכם וכל החליפות שלכם לא ממש תראו בזמן שאתם משחקים, וסביר להניח שלא תשימו לב לזה, אבל אם אתם כבר זכאים להם בחינם, אז למה לא להשתמש בהם? שני דברים שכן אתם יכולים לשים לב אליהם, הוא מחזיק המפתחות שאפשר לשים על הנשק, (ואתם מקבלים אחד חינם אם רכשתם את ה-Season Pass) והסקין עצמו שאתם שמים על הנשק שלכם.

יתרונות ה-Season Pass
נתחיל קודם כל עם מה שתקבלו עם רכישת החבילה היוקרתית:

 • גישה מוקדמת של שבוע אשר בה תוכלו לשחק עם הדמויות (Operators) החדשות שיוצאות בכל עדכון
 • 8 כיסויי ראש לדמויות (חינם)
 • 8 חליפות לדמויות (חינם)
 • מחזיק מפתחות לנשק – R6 Carbon Fiber
 • 600 R6 Credits (שאפשר לקנות איתם עוד דברים בתוך המשחק)
 • 10% הנחה על כל קניה במשחק
 • 5% תוספת Renown קבועה (כלומר, אם קיבלתם מכל פעולה 100 Renowns, תקבלו 105 Renowns במקום)
 • תוספת של שני אתגרים יומיים דרך ה-Ubisoft Club, כך תוכלו להשיג עוד Renowns.

ה-Season Pass מקנה הרבה מאוד הטבות, מתנות ותכנים אשר לא כל אחד יכול להשיג, והוא לא יקר מידי, אבל לצערי הוא גם לא מחזיק במחיר שכל אחד יכול להרשות לעצמו עם תג מחיר של כ-30 דולרים (יכולים להיות שינויים קלים בהתאם למקום שממנו הוא נרכש והפלטפורמה). אבל מה שכן, ביחס ל-Season Passes אחרים העולים 40 דולרים ומעלה, נראה כי הוא זול יותר מהם.

גיבוש דעה סופית ומתן ציון
כפי שכבר ציינתי, אני משחק ב-Rainbow Six Siege כבר כשנה, ואין ספק שעל אף שלא היה לי Season Pass לשנה הקודמת, השנה הוא הוסיף המון, גם אם מדובר רק בתחילת השנה. הוא עוזר להרוויח עוד Renowns במשחק, ומהם אפשר לקנות עוד כוונות לנשק, גריפים לנשק וכו’, ולמעשה – הוא פתרון אולטימטיבי לאנשים חסרי סבלנות שרוצים לשחק בדמויות החדשות כמה שיותר מהר, ונאלצים לחכות שבוע, ואחר כך, גם לקנות אותם בהרבה כסף במשחק.

ציון סופי - Rainbow Six Siege - Year 2 Season Pass

משחקיות - 10
פסקול, גרפיקה וחווית משתמש - 9.5
התכנים ששוחררו עד כה - 10
הטבות ה-Seaon Pass - 9.5
מחיר - 9.5

9.7

מדהים

ה-Season Pass הופך את חווית המשחק למהנה יותר לדעתי, ואלו אשר מוכנים להוציא 30 דולרים עליו - אני מאמין שיהנו מאוד, כמוני.

User Rating: Be the first one !

לרכישת ה-Season Pass, לחצו כאן.
מקווה שאהבתם את הסיקור, ואשמח לשמוע את דעתכם בתגובות!

אודות .

.

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *