Realpolitiks II

לכבוש את העולם ב-80 יום – ביקורת המשחק Realpolitiks II

אם תמיד אהבתם משחקי אסטרטגיה כמו Europa Universalis או Civilization ולא ידעתם מאיפה להתחיל, Realpolitiks II הוא בדיוק המשחק בשבילכם!

Realpolitiks II הוא משחק אסטרטגיה-רבתי מרשים בזמן אמת לשחקן יחיד בפיתוחה של חברת Jujubee הפולנית. המשחק עצמו מתמקד בניהול מדינה במאה ה-21. המשחקיות דורשת מכם להשתמש בדיפלומטיה, ריגול, בכוח צבאי וכלכלי כדי להתמודד עם מדינות אחרות ועם בעיות עכשוויות כמו טרור, משברים כלכליים ומגפות. המשחק עצמו אמור לדמות את החיים האמיתיים – תוכלו להתחיל כמנהיגי מדינה, ולבחור מרשימה של לא פחות מ-216 מדינות בעולם. כאשר מטרתכם היא להפוך אותה למדינה המשגשגת ביותר על סמך הדירוג העולמי. בדיוק כמו שכל מדינה אחרת במשחק מנסה לעשות. לצדכם יעמדו כמאה שנים להשגת מטרה זו תוך כדי ניסיון להקדים את שאר המדינות בעולם. אמנם אין באמת סיפור רקע במשחק אבל אין זה דבר רע מכיוון שכל מטרתו היא שהשחקן יצור בעצמו את העתיד אליו הוא מכוון. השלמת מחקרים, יישום רעיונות, משימות ויעדים ייזכו את אתכם (או את המדינה) בנקודות. אך תמיד יש להיות דרוכים מכיוון שלחלק מהרעיונות הללו יש השפעות שליליות על המדינה, ותמיד צריך למצוא את הדרך הטובה ביותר עבור המדינה ואנשיה להגיע לפסגת המדינות המנצחות בעולם.

Realpolitiks II באמת דומה מאוד למשחקי אסטרטגיה גדולים אחרים מבחינת המשחקיות בכלל והמנגנונים המרכיבים אותה בפרט, אך קיימות בו תכונות ואפשרויות משחק אחרות שהופכות אותו לשונה ומיוחד בדרכו, למשל סוגי הממשל הפעילים וההשפעה שלהם על שאר התרחישים במדינה, אירועים שונים יכולים לחולל מהפכות ולשנות את סוגי הממשל במדינות שונות לכל אורך המשחק. אופצייה ייחודית נוספת היא האפשרות "לבנות מחדש את המדינה כאילו היינו במלחמה לאחרונה", וכאשר המשחק מאפשר להתחיל במאה ה-21 הוא מעט לא מציאותי (אני לא מכיר שום מלחמה שהתנהלה בפולין, הולנד או בריטניה בשנים האחרונות) אבל זו עדיין תוספת נחמדה למי שאוהב לנסות סוגי משחק שונים ופחות מקובלים. החלק האהוב עלי במשחק היה מגוון האפשרויות הרב בכל הנוגע ליחסים בינלאומיים ולניהול גם את הפוליטיקה הפנימית במדינה (משהו שחסר במשחקי אסטרטגייה אחרים). תוך כדי משחק תוכלו לבחור את סוג הממשל שאתם אוהבים: דמוקרטיה, דיקטטורה, מונרכיה או רפובליקה, ותוכלו להשתמש בכסף שלכם כדי להתחיל פרויקטים, לבנות מבנים ולחזק את צבאותיכם כדי שיקדמו את המדינה בכיוון זה. בנוסף, לנהל מלחמה זו לא משימה קלה במשחק הזה, לפחות לא מבלי להשנא על ידי שאר העולם, וכדי להמנע מכך תצטרכו לקבל את ברכת האומות המאוחדות.Realpolitiks II

בסופו של דבר המשחק לא כל כך קשה, ולמרות מספר האפשרויות הגדול בו ניתן להבין את רובם אחרי כמה משחקים, או אחרי צפייה במדריכים המוצעים בהתחלתו. צורת המשחקיות ב-Realpolitiks II הייתה דרך מרעננת ומהנה בהשוואה למשחקי אסטרטגיה אחרים שבהם סיום המשחק יכול לקחת שבועות, ואפילו חודשים, ותמיד אפשר לשכוח את כל מה שעשית אם לא שיחקת בהם יותר משבוע. משום שיש לכם פרק זמן מוגבל להשלמת המשחק, נוצרת התחושה שסיימתם אותו יותר מהר וזה מעט מאכזב בהתחלה, אבל כשמשחקים בו כמה פעמים אורכו היחסית קצר של המשחק רק מוסיף משום שסיומו לא מתיש כמו משחקים אחרים, ותמיד אפשר להתקל באירועים חדשים ובלתי צפויים החל מבעיות מחוזיות קלות ועד מטר מטאורים המסכן את העולם. אפשר להגיד ש-Realpolitiks II הוא משחק שדורש חשיבה והצליח להפתיע אותי לטובה ולהציג מגוון אפשרויות החדשות שלא ראיתי קודם לכן במשחקי אסטרטגיה, בנוסף לקלילות של אופן המשחק עצמו שכמעט ולא ניתן לראות כמותה במשחקי אסטרטגיה אחרים, ולכן הוא מומלץ במיוחד למי שעדיין לא התנסה במשחקים מאותו סוג ולמי שתמיד רצה להרגיש איך כובשים את העולם עם מעצמה או מדינה קטנה במאה ה-21.

Realpolitiks II

*עותק לביקורת סופק על ידי חברת 1C Publishing. 

Realpolitiks II

ציון סופי - 8.5

8.5

מעולה

אם אתם תמיד הסתקרנתם ממשחקי אסטרטגיה גדולים כמו Europa Universalis או Civilization, אך מעולם לא הספקתם ללמוד איך לשחק בהם, ריאל פוליטיקס עשוי להיות המשחק בשבילכם!

User Rating: 4.55 ( 1 votes)

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה