Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 – נשקים, צייד, סוסים ו…סלפי?

אחרי שעידכנו אתכם מוקדם יותר היום על מצב האונליין של המשחק הגדול הבא של Rockstar, הענקית שהביאה אלינו 3 גרסות שונות של GTA V במהלך חמש השנים האחרונות, אנחנו סוף סוף מקבלים מידע נוסף על המשחקיות ומספר מאפיינים חדשים שנראה ב-Red Dead Redemption 2, ובהמון.

נתחיל מהמאפיין המוזר ביותר כביכול שגילינו עליו, שמופיע בלא מעט משחקים חדשים בזמן האחרון – על פי דיווח של GameSpot, המשחק החדש, שראוי להזכיר שיתרחש במערב הפרוע, יאפשר לנו לצלם את Arthur Morgan, הדמות הראשית, על ידי מצלמת “סלפי”. על פי הדיווח לא מדובר בצילום תמונות כמו שיכולנו לעשות ב-GTA V, אלא על ידי הצבת מצלמה על חצובה הרחק מהדמות (שתאפשר לנו לעשות מספר פוזות שונות עקב כך), כדי לתת קצת היגיון לאפשרות לצלם תמונות במערב הפרוע.

נמשיך עם מאפיינים חדשים וקצת פחות מוזרים – בדיווח חדש מאת ResetEra קיבלנו לא מעט מידע חדש על מאפייני המשחק. אחת מפיסות המידע המעניינות ביותר מדיווח זה מספרת לנו שכעת נצטרך להתאים את בגדיו של  Arthur בהתאם למזג האוויר שבו נשהה, בדומה לאיך שאנו צריכים להחליף את בגדיו של Link ב-The Legend of Zelda: Breath of the Wild כשאנו עוברים איתו מאזור לאזור. אי התאמת הבגדים למזג האוויר תהווה השפעה שלילית על הסיבולת של Arthur,  שכעת גם תושפע מרעב, כך שתצטרכו לאכול מדי פעם אבל לא יותר מידי, אחרת הוא יעשה שמן יותר ויותר מה שגם עלול לפגוע בסיבולת שלו. מאפיין דומה לכך ניתן לראות במשחק קלאסי של החברה, GTA San Andreas, בו אם תאכלו יותר מידי, CJ עלול להשמין ולא יוכל לרוץ למרחק רב, כך שתצטרכו לאמן אותו בין משימות.

מאפיין חדש של המשחק שקיבלנו עליו מידע מאותו דיווח הוא מאפיין הצייד, שיהווה חלק מאוד מרכזי מהמשחק החדש. בשונה ממשחקים קודמים בעלי אפשרות דומה, וממשחק המקור, כעת פעולת פשיטת העור של החיה שצדתם יהיה קרוב יותר למציאות, ותוכלו לראות את Arthur חותך את עור החיה היכן שבאמת צריך לחתוך אותה, אך פעולה זו אינה נמשכת זמן רב במיוחד. בנוסף, תוך כדי הפעולה, תוכלו לראות את הפצעים שגרמתם לחיה, או כיצד היא נהרגה, כולל פצעי כניסה ויציאה מחיצים או כדורי אקדח.

עוד מאפיין מרכזי הוא הכבוד – במהלך שיחות עם הדמויות בהמשך החדש, תצטרכו לבחור את הדרך בה תרצו להתנהג מולם, דבר שלא רק ישנה את התגובה שלהם והיחס שלהם אליכם, אלא גם את מד הכבוד הפרטי שלכם. מד זה מתקשר גם אל מד המבוקשות (Wanted) שלכם, שגם קיבל מספר חידושים מעניינים – לדוגמה, אם ביצעתם פשע בזמן שלבשתם בנדנה, והורדתם אותה לאחר שנמלטתם מזירת הפשע, מד זה ירד במהירות רבה יותר. בנוסף, תוכלו גם לשלם את הפרסים שמוצעים עליכם בכל זמן, אבל גם לאחר שתעשו זאת תיזכרו בעיני האזרחים על פי הפעולות הקודמות שלכם, ואלו יתייחסו אליכם בהתאם לכך.

מאפיינים קצת יותר קטנים מהדיווח כוללים גם את האפשרות לרכוש עיתונים, המפרטים על כל מיני אירועים מרכזיים סביב הסיפור המרכזי ואת האפשרות ללטף כלבים, שיזכרו אתכם בפעם הבאה שתתקרבו אליהם ולא ינבחו עליכם או יתנהגו בצורה אגרסיבית, כך שאם תכננתם להתגנב לבית של אדם כלשהו, תוודאו שהכלב שלהם מכיר אתכם.

אחד מהמאפיינים הגדולים ביותר שהגיעו בדיווח הם כיצד שהנשקים יעבדו במשחק החדש, דבר שלא ידענו עליו שום דבר פרט למה שראינו בסרטון המשחקיות הראשון של המשחק. כעת, אנו יודעים שלא נוכל יותר לסחוב ארסנל מלא של נשקים כמו שיכולנו במשחקים כמו GTA V, אלא שני אקדחים או נשקים קטנים, ושני רובי צייד גדולים או רובה ציד אחד וקשת. Arthur יוכל לסחוב עליו בין היתר גם סכינים, לאסו ושאר נשקים שיוכל לזרוק, אך שאר הנשקים שלכם יצטרכו להישאר בבית, או על הסוס שלכם. נשקים אלו תמיד יראו בצורה ויזואלית על גופו של Arthur, בניגוד ל-GTA V, בו כל אחת מהדמויות יכולה לשלוף RPG מתוך החולצה.

נשקים אלו לא יחזיקו לאורך זמן, ולאט ולאט, או לאחר אירועים מיוחדים, יתפקדו פחות ופחות טוב. לדוגמה, אם יצאתם לשחיה באגם והנשקים שלכם נרטבו בתהליך הם ינזקו. הנשקים גם יכולים להתלכלך, להיתקע, או להיסתם לגמרי במהלך ההתקדמות שלכם, ותצטרכו לתקן, לנקות ולתחזק אותם טוב טוב במהלך המשחק. מאפיינים נוספים לנשקים כוללים גם התאמה אישית עם חריטות מופרטות, האפשרות לגרום לאויביכם לשמוט את נשקו על ידי ירייה מדויקת לכף היד, ומשחקונים שתוכלו לבצע כשאתם מכניסים את הנשק חזרה.

היכולת המיוחדת מהמשחק הקודם, Dead Eye חוזרת, אך בשינוי ניכר – ליכולת כעת יש חמישה שלבים, כשהשלב הראשון רק יאט את הזמן במעט כדי לאפשר לכם לירות במהרה, השלב השני יאפשר לכם לסמן מטרות והשלישי לסמן רק את המטרות המדויקות בהן תירצו לפגוע. כרגע לא ידוע לנו מה השלבים הרביעי והחמישי יאפשרו ל-Arthur לעשות עם הנשק, אבל אני מנחש שזה כנראה ריקוד קטן תוך כדי שהוא מוריד את כל האויבים שמסביבו בשלוש יריות בלבד. אני כנראה טועה, אבל מי יודע?

גם אמצעי התחבורה העיקרי של המערב הפרוע מקבל חידושים. כעת, בניית מערכת היחסים עם הסוס שלכם תהווה חלק מאוד מרכזי במשחק, ותוכלו לשפר אותה על ידי האכלת הסוס שלכם, ניקיון וליטוף הסוס שלכם, ואפילו סתם על ידי העברת הזמן איתו. את הסוסים במשחק גם תוכלו להתאים אישית במיוחד אליכם על ידי מסע אל אורוות מסוימות, שיאפשרו לכם לשנות את האוכפים שעליהם, את הארכופים ואת הרסנים של הסוסים שלכם, ולתת שם מיוחד לסוס שלכם. אם לצערנו הסוס שלכם ימות, הוא ישאר מת, ותצטרכו לבנות את האמון שלכם מחדש עם סוס חדש, כך שתצטרכו לטפל בסוסים שלכם היטב, או פשוט לא להיקשר אליהם יותר מדי. למרות זאת, אם תמצאו את עצמכם בצרה צרורה, תוכלו לתת לסוס שלכם פקודה לברוח מהאזור.

מידע נוסף מהדיווח גם מראה לנו עד כמה Rockstar משקיעה בפרטים הקטנים במשחק החדש – בדומה ל-Geralt ב-The Witcher 3, זקנו של Arthur יגדל לאיטו במהלך המשחק, אך תוכלו לגלח אותו לאיזה עיצוב שתבחרו. אם תתפלשו בבוץ, שלג או בדם האויבים שלכם, כתמים יופיעו על בגדיו ועורו של Arthur בצורה מציאותית לגמרי: השלג יימס, יהפוך למים ויתייבש; בוץ יתקשה לאט לאט ויישבר; ודם יתייבש ויכתים את הבגדים לגמרי. נוכל גם לראות את השתקפותו של Arthur במראה, ובהתאם למה שהוא רואה נוכל לשמוע אותו פולט כמה משפטים על עצמו. Arthur גם יקבל מבחר גדול מאוד של בגדים שונים ובחירת מאפיינים שונים לכל בגד, כמו גלגול השרוולים למטה, הפשלתם ועוד.

בנוסף קיבלנו גם מידע על כך שהמשחק בשתי גרסאותיו יהיה זמין למשחק בגוף ראשון, בדומה לגרסות החדשות יותר של GTA V, ויציג HUD בהתאמה אישית מלאה.

אחת ההפתעות הכי מעניינות שקיבלנו היום היא דווקא דיווח על כך שהמשחק עלול להגיע גם למחשב, למרות הכחשתה של Rockstar. בריאיון במהלך ה-Tokyo Game Show, נאמר בריאיון אל מול ערוץ ה-Twitch האיטלקי Multiplayer.it שהמשחק “לגמרי לא יגיע למחשב האישי”, אך כעת מתברר שמדובר בטעות בתרגום – על פי Red Dead Network, חשבון Twitter המעדכן על ידיעות לגבי המשחק, משתמש בשם Maury121 טוען שכשהחברה נשאלה “האם המשחק יגיע למחשב האישי?” היא ענתה ב”לא, המשחק הוא ל-PlayStation 4 ול-Xbox One.” המשתמש גם הוסיף שהמראיין של Multiplayer.it אף חידד כי זו תגובה ממשרד יחסי הציבור של החברה, ושהיא עלולה לשנות את דעתה בכל רגע.

בינתיים, נשאר לנו רק לחכות ל-26 באוקטובר כאשר Red Dead Redemption 2 יגיע כאמור ל-PlayStation 4 ול-Xbox One, אך בינתיים תוכלו להנות מהתמונות מהמשחק המפוזרות ברחבי ההכתבה, ולהישאר מעודכנים כאן באתר לידיעות נוספות.

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה