כשמו כן הוא – סיקור המשחק Ballistic Overkill

Ballistic Overkill הוא משחק יריות מגוף ראשון אשר עולה כ-7$ ב-Steam ונמצא כרגע ב-Early Access, נשמע מעניין?

אני אתחיל בכך שאני אזכיר שזהו עדיין משחק Early Access, וכל הנאמר בביקורת עוד יכול להשתנות עם התפתחות המשחק.

תרשו לי להתחיל מהסוף ולהגיד ש-Ballistic Overkill מרגיש כמו עוד משחק יריות מגוף ראשון. הוא לא מחדש יותר מדי והוא לא מציג משהו שמצדיק בהכרח את התשלום עליו, ונראה שהוא עוד משחק יריות בתוך השוק שכבר ככה מוצף במשחקים מהסוג הזה. למרות שהוא לא יחודיי בכלל, הוא כיפי מאד ואני אמשיך לשחק בו בהמשך הפיתוח שלו. למה? המשיכו לקרוא.

משחקיות

משחקיות לדעתי היא הדבר החשוב ביותר במשחקי יריות מגוף ראשון ובמשחקים בכלל, וכמובן שבמשחק כמו Ballistic Overkill, אך כמו שכבר אמרתי המשחקיות בין משחק למשחק איננה יכולה להשתנות, והניסיון להיות יחודיי במשחקים מהסוג הזה הוא כמעט בלתי אפשרי.

למרות זאת, המשחקיות במשחקי יריות מגוף ראשון היא אחת הממכרות גם אם היא לא יחודית, וזה בדיוק מה שהמשחק מספק. Ballistic Overkill מספק משחקייות קלאסית של משחקי יריות בלי שום התחכמויות ולמען האמת זה מצליח להם מאוד.

הדבר היחיד שכן אפשר להגיד שהוא יחודיי למשחקיות של Ballistic Overkill, לעומת משחקי יריות אחרים, הוא השיטה להעלת חיים. במהלך משחק, אם תפגעו מאש עויינת יהיה עליכם לחפש קפסולות ברחבי המפה, כשכל אחת כזו תעלה את מונה החיים שלכם. ישנם שני סוגי קפסולות – הרגילות שנמצאות בתדירות תכופה ברחבי המפה ויעלו במקצת את החיים שלכם, והגדולות שנמצאות רק ליד האזור המוגן לקבוצה שלכם ויעלו כמחצית מהחיים שלכם. לכל המערכת הזאת של העלאת החיים יש יתרונות וחסרונות, אמנם היא מוסיפה קצת יחודייות למשחקיות הבנאלית, אך היא גם מעלה את הקושי במשחק, מכייון שהדרך להעלות חיים תוך כדי הקרב היא מאד מסורבלת. הסיכוי שתפגשו באוייב כאשר מד החיים שלכם נמוך הוא כל כך גבוה, שהסיכויים להשיג הריגות רצופות רבות במשחק הם מאד נמוכים.

מבנה המשחק

המשחק Ballistic Overkill אינו מכיל מצב לשחקן יחיד, או שום מצב של סיפור עלילתי. למשחק יש רק מצב מרובה משתתפים, שכרגע מכיל עשר מפות שונות, כשבכל אחת ישנם ארבעה מצבים שונים שניתן לשחק:

Team Deathmatch – המצב הפופולארי ביותר במשחקי יריות מגוף ראשון, בו שתי קבוצות נלחמות ומנסות להרוג כמה שיותר פעמים את שחקני הקבוצה היריבה. הניצחון יכול להגיע או על ידי סיום הזמן או על ידי השגת מספר ההריגות המקסימלי.

Free for All – מצב זה שם 16 שחקנים במפה אחת, כשכל אחד מנסה להרוג כמה שיותר אנשים בזמן מוקצב.

Capture Point – מצב זה דומה למצבי Domination המוכרים לנו ממשחקי Call of Duty ו-Battlefield, בו תצטרכו לשלוט על כמה שיותר נקודות על המפה בכל רגע נתון. הקבוצה המנצחת היא זו שהחזיקה בכמה שיותר נקודות במשך כמה שיותר זמן.

King of the Hill – שתי קבוצות נלחמות על השליטה בחלק אחד ומסוים במפה. בעקבות הצטברות האנשים באזור יחסית קטן במפה זהו אחד המצבים עם הכי הרבה אקשן ולדעתי זהו המצב הכיפי ביותר.

אחת מאבני היסוד של המשחק שנותנות לו קצת מהייחודיות שלו, היא אפשרות הבחירה למשחק מתוך שבע דמויות שונות. לכל דמות יש שתי יכולות מיוחדות ונשקים שונים, שמשפיעים על סגנון המשחק בדמות זו. לדוגמה, היכולות של הדמות Shadow, מאפשרות להיות "בלתי נראית" בזמן ריצה, מה שאומר שהמשחקיות איתה בנויה לטווח קרוב, והיעילות שלה בטווח זה היא קטלנית. בתחילת המשחק אתם מקבלים עם הדמות שני אקדחים כנשק הראשי, וחרב כנשק משני, מה שעוד יותר מחזק את הדמות כחזקה לטווח קרוב.

בנוסף לכל זאת למשחק יש גם להציע קופסאות אשר נקראות – lockbox וכמעט כמו בכל משחק יריות פופולארי, בתוך הקופסאות ישנם סקינים לנשקים הרבים במשחק. יש שבעה סוגי קופסאות שונים, כאשר כל סוג קופסא מותאם לדמות אחרת. כרגע, יש רק מבחר דל של סקינים במשחק, ואני חושב שהקטגוריה הזאת צריכה להתרחב בהמשך.

גרפיקה

כנראה ש-Ballistic Overkill לא יקבל את פרס הגרפיקה הטובה ביותר, ולמען האמת הוא גם כנראה לא יגיע להיות מועמד. אחד הדברים החשובים לטעמי במשחקי יריות מגוף ראשון הוא הגרפיקה, אך ב-Ballistic Overkill הגרפיקה היא אולי הדבר שהכי פחות השקיעו בו במשחק. הגרפיקה מאד פשוטה ולא מתיימרת להציב איזהו שהוא רף, היא לא ציורית אך גם לא ניראת ריאליסטית, כך שהיא משהו מאד לא מוצלח באמצע. בגלל שהמשחק עדיין נמצא יחסית בשלבים מוקדמים, אני רק אסכם ואומר שלמשחק יש עוד הרבה להשתפר בקטגורית הגרפיקה לפני שמשווקים אותו כמשחק מלא.

השורה התחתונה

בשורה התחתונה, Ballistic Overkill הוא סתם עוד משחק יריות מגוף ראשון. אין בו חדשנות ואו יחודיות שלא ראינו במשחקים אחרים, והוא פשוט ממוצע, ואולי זה כל היופי שבו. כרגע לא הייתי ממליץ עליו אפילו לא בשביל 7$, אך אם השתעממתם מכל המשחקים בשוק ואתם מאד אוהבים את הז'אנר, לדעתי כדאי להעיף בו מבט.

Ballistic Overkill

משחקיות - 7.5
מבנה המשחק - 6.5
גרפיקה - 5

6.3

ממוצע

Ballistic Overkill הוא סתם עוד משחק יריות ממוצע, ואולי זה כל היופי שבו.

User Rating: 1.9 ( 1 votes)

אודות אופק שלינגר

גיימר וגיק בנשמה לומד בבליך, רמת גן חלק מפרויקט גבהיים מגמת סייבר משחק ראשון: COD BO1 . סדרת משחקים אהובה: Saints row.

השאר\י תגובה