מה? תפוח אדמה?! – סיקור המשחק Holy Potatoes! We’re in Space?!

בחלל הרחב, אחרי אינספור גלקסיות וכוכבי לכת, תוכלו למצוא את המראה הכי מוזר ומדהים שתראו בחייכם – תפוחי אדמה ושאר ירקות שמטיסים חלליות ונלחמים אחד בשני! טוב, אולי לא באמת תוכלו לצאת לחלל ולראות אותם נלחמים, אבל כן תוכלו להשתתף במלחמות החלליות שלהם בעצמכם במשחק ההרפתקה Holy Potatoes! We’re in Space?!, אבל האם באמת שווה לנו להכנס לחלל המוזר הזה? המשיכו לקרוא ותגלו.

במשחק המפתיע, שמגיע כהמשך למשחק המצליח מאת Daylight Studios, הלא הוא Holy Potatoes! A Weapon Shop?!, תשחקו בתור שתי האחיות Cassue ו-Fay במסעם על ה-Spud Muffin להציל את הסבא האבוד שלהן, Jiji, שלא סתם נעלם, אלא נחטף על ידי האימפריה החללית המרושעת The Eclipse. כדי להציל את הסבא החטוף, תצטרכו בתור שתי האחיות לנהל בהצלחה את ספינת החלל שלהן ואת האלמנטים המרכיבים אותה בקרבות אסטרטגיים מבוססי תורות, כשבין הקרבות תוכלו ליצור נשקים חדשים ועוצמתיים שישמידו את האויבים שלכם, שכוללים בין היתר ברוקולי גלקטי ומרושע, בצל מפוקפקים, חתולים חלליים, וכאמור, שאר ירקות.

Potatoes

יחד עם ניהול המשאבים שלכם תצטרכו להשלים משימות, להשיג אוצרות ולתפוס לעצמכם כמה חפצים מסתתרים שתוכלו לשים על סיפון ה-Spud Muffin, אך היזהרו מפצצות המסתתרות בין האוצרות, שיכולות להשמיד חלקים משמעותיים מהספינה שלכם. אבל זה לא כל מה שתצטרכו לדאוג לגביו, כי המסע שלכם לא יהיה כל כך פשוט כש-Strachy ו-Hash, שכירי החרב שנשכרו על ידי The Eclipse, מתקדמים אליכם בכל תור שעובר כדי ללכוד אתכם.

למרות כל הסיבוכים, המשחק מציע לכם על ההתחלה מין פרק לימודי קצר שיסביר לכם על האלמנטים השונים של המשחק, אבל מסיבה כלשהי לא ישמור את ההתקדמות שלכם במשחק עד שתגיעו לפרק הראשון, מה שיכול לקחת לא מעט זמן אם אתם חדשים לסוג המשחקיות של המשחק, ומעט מתסכל אם לא מצאתם את הזמן לסיים את הפרק ונאלצתם לסגור את המשחק. את הניווט במשחק תעשו על מפה חללית בה תצביעו על כוכבים או נקודות דרך שיקחו אתכם לקרב נגד אויב חדש, או לאירוע מסויים. במהלך הקרבות תשתמשו גם בעכבר על ידי לחיצה וגרירה של חפצים, נשקים ועוד כדי להפעיל אותם או להשתמש בהם, אבל מה שיגרום לכם לחזור פעם אחר פעם הוא ההומור בדיאלוגים של המשחק, שיקח אתכם בין גיחוכים מאיזכורים לסרטים וסדרות פופולאריות, צחקוקים מהבדיחות ומשחקי המילים השנונות, ועוד צחקוקים מהדיאלוגים בין הדמויות השונות עצמם.

ואם כבר מדברים על הדמויות, במשחק תוכלו לארגן ולאמן את צוות תפוחי האדמה שלכם, ובנוסף לשדרג את מרכיבים הספינה שלכם, כדי להבטיח את היד העליונה על היריב הבא שלכם. כדי לעשות את הכל תצטרכו להרוויח tarch$, הכסף שלכם במשחק, אבל היזהרו לא לבזבז את כל הכסף שלכם במקום אחד על ההתחלה, כדי שתוכלו להמשיך ולהגן על עצמכם במהלך המשימות, שיקדמו אתכם במהלך הפרקים של המשחק יחד עם הסיפור המוזר אך מעניין, כי בכל זאת, אנחנו מדברים על ירקות שיוצאים למסע בחלל. המפה החללית שהוזכרה קודם לכן תראה לכם לאן תצטרכו ללכת כדי להגיע למשימה הבאה שלכם, יחד עם מידע לגבי כל כוכב לכת, רמת הקושי שלו, ומזג האוויר, הרי איך נדע אם להביא מטריה או לא?

Potatoes

במהלך התורות שלכם בחלל אמנם תהיו קצת מוגבלים בזמן, מה שיכול להיות מתסכל כשחסרים לכם משאבים או כסף, ובמיוחד כשאתם קרובים לשלב בוס, אבל כאן בדיוק נכנס מאפיין הניהול החשוב מאוד לשתי האחיות. מערכת הקרבות שגם היא מבוססת תורות יחסית פשוטה, וכוללת בעיקר לבחור איזה חלק של הספינה להתקיף ועם איזה נשק, יחד עם יכולות מיוחדות שתוכלו להשיג במהלך הסיפור.

מבחינת הגרפיקה, נוכל לראות ציורים מיוחדים מאוד של ירקות ושל הרקעים המדהימים ביופיים של החלל הרחב שבו מתרחש המשחק, יחד עם עיצוב מיוחד לכל ספינה ולכל דמות במשחק, שמיד מראה לנו את האופי שלה. הסאונד במשחק יחסית מאכזב, במיוחד כשכל מה שתשמעו הוא המוזיקה שבמשחק, מפני שהדמויות אינן מדובבות ומדברות בבועות טקסט.

בשורה התחתונה, Holy Potatoes! We’re in Space?! הוא משחק אסטרטגיה-הרפתקאות כיפי ומעניין, עם כתיבה משעשעת וכמה בעיות שאולי קצת יפריעו במהלך הדרך, אבל לא יגרעו עד כדי כך מההנאה שלכם.

Holy Potatoes! We’re in Space?!

משחקיות - 8.5
גרפיקה - 8
סאונד - 7

7.8

טוב

משחק הומוריסטי ומעניין עם מכניקות מעניינות וכמה בעיות קטנות, אך עדיין מלא בהנאה.

User Rating: Be the first one !

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *