ישן על הכידון – סיקור המשחק Ride 3

משחק מירוצי האופנועים RIDE 3 עבור קונסולת ה-Playstation 4, ה-Xbox One והמחשב אישי הוא פרי פיתוחה של חברת Milestone האיטלקית, החברה שבין היתר פיתחה את סדרת המשחקים MOTOGP שמתחרה באופן ישיר ב-RIDE, שמסתובבת בין הקונסולות השונות והמחשב שלנו כבר משנת 2000.

ב-2015 הגיע לעולם חובבי המירוצים המשחק RIDE, אח צעיר למתחרים הגדולים בלי מספר גדול של רישיונות על מסלולים, חברות אופנועים וכמובן על נהגים.
במשך השנים הצליחה Milestone באמצעות צוות הפיתוח שלה בשני אופנים, אחד מהם הוא שיפור מתבקש באינטיליגנציה המלאכותית ובגרפיקה של המשחק, הן מבחינת המסלולים שקיבלו שיפורים וכמובן נכנסו לעולם מסלולים מוכרים והן מבחינת האופנועים שנראים מעולה במשחק.
הפן השני זה שיפור הרישיונות במשחק, כחלק מבעיות של משחק מתחרה במותג גדול (ממש כמו PES  אל מול FIFA ) מספר המסלולים והשחקנים המוכרים, החברות ששמם ידוע לנו, בקושי היו קיימות במשחקים הקודמים. במשחק   – RIDE 3 קיבלנו שיפור ניכר בעניין הזה.
למשחק התווספו כמה וכמה מסלולים מוכרים, בזירת האופנועים גם קיבלנו שיפור עצום במספר החברות ובסך הכל במשחק יש למעלה מ-500 מרכיבים שתוכלו לשנות כמו צבע הרוכב והאופנוע ועוד.
כ-230 אופנועים ו-30 מסלולים, סוגי האופנועים מתחלקים לכמה קטגוריות, אופנועי וינטאג', מירוץ כביש, שטח וכמובן לפי נפחי מנוע. מאופנועי פעימה אחת החלשים ועד לאופנועי 1000-1200 סמ"ק. כמו כן בזירת המסלולים תוכלו לקבל את המסלול המוכר של גרמניה Nordschleife ו- Nürburgring  וכמובן את המסלול של PARK OULTON המוכר לחובבי הג'אנר.

סדרת אופנועי היוקרה של BMW מופיעה במלואה במשחק RIDE 3
סדרת אופנועי היוקרה של BMW מופיעה במלואה במשחק RIDE 3

כמו שדיברנו, RIDE 3 הוא בעצם הכותר הרביעי בסדרת המשחקים, גרסה משופרת מבחינת אינטליגנציה מלאכותית, מרחקי הבלימה התארכו, קווי המסלול נהיו חשובים מאוד ותצטרכו לחשב כל סיבוב במהלך המירוץ.
מהירות המשחק מדהימה ובהחלט אתם מרגישים שאתם נוסעים על "כלי" מטורף שסוגר 300 ק"מ בשעה, כמובן שגם תרגישו שאתם רוכבים על דו גלגלי ולכן תתקשו להצליח בסיבובים במהירות שכזו, וזה למה תמצאו את עצמכם במקרה הטוב בדשא שבצידי המסלול או במקרה הרע ביציעי האוהדים מסביב למסלול.

עבור שחקנים חדשים, ההפעלה הראשונית יכולה להיות מביכה. RIDE 3 ישר יכניס אותך לתוך המירוץ הראשון שלך ללא הסבר איך לשחק, לא איך משתמשים בפקדים הבסיסיים ביותר ועד ללמוד את המושגים המועילים בזמן המירוץ.
המשחק חסר הדרכה אינטראקטיבית נכונה והחברה פשוט בטוחה שאנחנו מגיעים עם ידע וקירבה לסדרה, למשחק RIDE 3 יש קומץ תרגילי אימון שקצת עושה העבודה בלמלא את החסר, אבל זה לא יותר מדי עבור משחק מירוצים.
למרבה המזל, במשחק RIDE 3 קל להיות טובים, תוך מספר משחקים בודדים אתם תקבלו את התחושה של האופנוע, תדעו מתי להאיץ ומתי ללחוץ על הבלם, כמו כן תדעו מתי לקחת סיבוב ותכירו כל מסלול ומסלול. כמו שציינו, קיים מספר רב של קטגוריות אופנועים ( 7 סה"כ ) אז תצטרכו ללמוד כל קטגוריה וקטגוריה, דבר הנותן הנאה וזמן ממושך על המשחק.
המשחק לא טכני ברמה מטורפת אך שחקנים שלא התנסו במירוצי אופנועים, לא ינצחו ב-Day One שלהם. תוכלו להיעזר בבלימה אוטומטית לפני סיבובים, איזון AI אוטומטי לרוכב, בחירה בגיר אוטומטי או גיר ידני וכן הלאה. בהמשך לעזרים הטכנים תוכלו להשתמש באפשרות ה- REWIND אשר הגיעה גם לסדרה RIDE, לאחר שהצליחה כל כך בסדרת משחקי המירוצים של מיקרוסופט – Forza. הכל תלוי פה בכמה אתם רוצים להיות בשליטה על האופנוע שלכם וכמובן כמה ידע יש לכם במירוצי אופנועים.

מצב הקריירה שבו אתם תתנו את רוב שעות הכביש שלכם קצת עמוס בתוכן, סידור הרמות מעולה ותוכלו להנות משילוב מצויין של כל סוגי האופנועים במשחק, המסלולים, רמת משחק ( מזג אוויר, שעה) וכדומה.

תוכלו לבחור בנתיבים בקריירה אשר יעזרו לכם להתנסות במסלולים שאתם יותר אוהבים, מהמירוץ הראשון שלכם ועד אירוע הגמר הגדול. בסך הכל לא ראינו הבדל גדול במצב הקריירה של המשחק RIDE 3 למשחקים מתחרים בעולם, אין שום דבר מרגש בו, אין סינמטיקה באירועי הקריירה ואין אתגרים צדדים על מנת להוסיף קצת "פלפל" למשחק.
המצב קל יחסית ותוכלו למצוא את עצמכם גומרים אותו בימים בודדים של משחק, לצערנו השחיקה תגיע לפני שתסיימו בגלל המונוטוניות של המצב.

מצב האונליין במשחק הוא חדש מאוד ומגיע עם האפשרות שלו בסיסית כמו להתחרות במסלולים אחרים מול שחקנים אחרים בעולם, אין אפשרות להתקדם ברמות ולקבל דירוגים שונים – דבר הגורם לחוסר חשק לשחק במצב האונליין.

מסיבות הגיוניות, חברת Milestone המפיצה והמפתחת את המשחק, אינה מסוגלת להכות באותה הרמה שהגיעו באולפני Bandai Namco למשל, אשר יצרו את המשחק MOTOGP 18 יחד עם Milestone עצמה.
החברה לא הצליחה להגיע לניצול מלא של מנוע ה-Unreal שמשומש במשחק, מצד אחד קיבלנו שיפור במסלול עצמו, אבל מצד שני בצידי המסלול, כמו הקהל והאזור הצדדי אין שום שיפור, בלוקים בצידי הכביש חסרי משמעות, מרקמי הרים טעוני שיפור לדור הרביעי של מנוע מעולה שכזה.
לשמחתנו המשחק פעל לנו חלק על Playstation 4 ולא נתקלנו בתקיעות מעצבנות שלצערנו קיימות במשחקי מירוצים אחרים.
במעברי המשחקים – בתפריטים השונים קיבלנו שיפור עיצובי מדור המשחק הקודם ונהננו מתפריטים אופנתיים ופונקציונליים מאוד.

אזור המוסך בו תוכלו לבחור אופנוע אהוב נראה מעולה ובהחלט מוביל בפער על שאר משחקי המירוצים ששיחקתי בשנים האחרונות, זה ניכר באפשרויות עיצוב האופנוע, שינוי מעל 500 התאמות אישיות ונראות כמעט ריאליסטית לחלוטין.

בגזרת הסאונד של המשחק, MileStone הצליחה להביא את רעשי המסלול- המנועים, הקהל ואפילו הנפילות והחלקות הנהגים בצורה טובה.

כמו שציינו המשחק זמין לרכישה עבור ה-PS4, ה-Xbox One והמחשב האישי.

לסיכום, מה אהבנו במשחק

  • כל כך הרבה אופנועים לבחירה ואפשרות התאמה אישית כמעט בלתי נגמרת
  • עיצוב הכלים משכנע וחובבי הז'אנר יתענגו על דבר שכזה
  • עזרים לשחקנים חדשים (עצירה אוטומטית, AI לאיזון ועוד…)

מה לא אהבנו במשחק

  • Online במצב ראשוני
  • אין אפשרות למידה של המשחק ולהכנס ישר למסלול
  • עיצוב סביב המסלול לא קיבל שיפור (קהל מגיב בצורה מוזרה + צידי מסלול של שנות ה-2000)

לסיכום, RIDE 3 הוא משחק טוב לחובבי הז'אנר. כמו שאר משחקי המירוצים, תמיד יש חוזקה במשהו אחד, פה היא מתבטאת במלאי האופנועים, בגראפיקה מעולה בתוך המשחק (חוץ מצידי המסלול) ובתפריטים, ובאינטלגנציה מלאכותית מהטובות שנתקלנו. לצערנו אין עוד מצבים נוספים מלבדו, מצב האונליין משעמם וגם במצב הקריירה לא תתאמצו בשביל לסיים אותו.

סיקור המשחק - RIDE 3

משחקיות - 6
גראפיקה - 8
סאונד - 8.5

7.5

מהנה לחובבי מירוצי אופנועים

על הנייר Ride 3 מציע מגוון רב של אפשרויות מסלול ואופנועים מקטגוריות שונות אך מלבד זה מצבי משחק לוקים בחסר שלא יגרמו לך לשים את ידך על הכידון של האופנועים עקב שיעמום: /

User Rating: Be the first one !

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה