Sea of Thieves סיקור המשחק

זו לא הפעם הראשונה של חברת Microsoft ביצירת משחק ושחרורו אל אוויר העולם, קיבלנו מהם כמה כותרים בלתי נשכחים ביניהם: Halo, Gears of War, Age of Empires ועוד. כעת קיבלנו מהם את Sea of Thieves, משחק פעולה-הרפתקאות פיראטי

אני בתור שחקן ובתור בן אדם מאוד אוהב את הקונספט של פיראטים, חגגתי על Assassin's Creed Black Flag נטו בגלל שהיו פיראטים (וספינות!). כששמעתי לראשונה שחברה גדולה ומתקדמת כמו Microsoft מייצרת משחק המבוסס על פיראטים, הייתי ברקיע השביעי. עם זאת כשהתחלתי לשחק את המשחק, משהו הרגיש לי לא שם, משהו הרגיש לי כאילו שהמשחק לא עומד בסטנדרטים הגבוהים כמו Gears of War, Halo ושותפיהם לספסל המשחקים מבית Microsoft Studios.

במחשבותיי הראשונות לפני יציאת המשחק העלאתי לי בראש כל מיני שאלות לאופן בו המשחק יתנהל. עליי לציין שהיו כמה דברים שיותר הרשימו אותי וכמה דברים שיכלתי לחיות בלעדיהם או שחברת Microsoft Studios יכלה לעבות.
מבחינת מה מקבלים במשחק עצמו? פשוטו כמשמעו, משחק שייט מבוסס פיראטים עם משימות, קרבות, ספינות, גרוג (Grog-שזה בעצם רום מדולל במים, פיראטים וימאים שתו את זה במהלך ההפלגות שלהם) והרבה צחוקים.

קצת על התוכן

כשנכנסתי בפעם הראשונה למשחק, נזרקתי לתוך עולם חדש ולא מוכר, ואין אף אחד או דבר שהסביר לי באמת מה אני אמור לעשות. נאלצתי לנצל הרבה מהיכולות שלי בכדי להבין את המכניקה של המשחק ולמצוא את הצפון (תרתי משמע).
לצערי אין מדריך או אזור שמיועד "להכשיר אתכם" לעולם הגדול והבוגדני בחוץ, זה לפי דעתי יכול להקשות על אוכלוסיות שלומדות מהמדריכים ואז יוצאים לשחק. עם זאת מסבירים יפה מאוד, איך לאכול בננה בשביל לרפא את עצמכם, הידד לפצצת האנרגיה הצהובה.
מסע הגילוי העצמאי של המשחק באמת מפעיל את התאים האפורים וברגע שמבינים "מה עושה מה, ואיך", מרגישים תחושה של הצלחה. כל הכבוד לכם, אתם פיראטים עכשיו!.

בעולם הגדול של Sea of Thieves נתקלתי בשלושה פלגים שמהם יכולתי לרכוש את המשימות השונות ברחבי עולם המשחק, הפלגים הם:

  • The Gold Hoarders- פלג של אנשים מוזרים שיש להם חיבה בלתי מוסברת לזהב, הם ישלחו אתכם בעיקר למשימות של חיפוש אוצרות ודברי ערך.
  • Order of Souls- פלג של אנשים אפופים במסתורין ששולחים אתכם למשימות "אתר והשמד" אחר שלדים, חלקם יותר חזקים מהאחרים.
  • Merchant Alliance- פלג של סוחרים שעיקר המשימות שהם יתנו לכם הן משימות "צייד" אחרי בעלי חיים שתמצאו על האיים ועוד כל מיני פיצ'פקעס המשמשים לסחר.Sea of Thieves

הצלחה במשימות זיכתה אותי בתגמולים של זהב, ועם הזהב גם הגיע המוניטין שלי באותו הפלג. ככל שהמוניטין אצל הפלגים גדל, נפתחו לי אופציות חדשות בצורה של משימות מורכבות יותר. בנוסף לזהב שמקבלים כתגמול, מגיעה גם האפשרות לרכוש ציוד בלעדי המשויך לפלגים. משימות הפלגים נוטות לחזור על עצמן מבחינת המטרה הסופית עד לתחושה של דז'ה וו, דבר המוביל להשתעממות מהירה.
אם מאסתם מהמשימות שתקבלו מהפלגים, תמצאו ברחבי העולם בקבוקים עם מגילות בפנים אשר יתקילו אתכם במשימה עם חידות. הרבה מהמשימות האלה יכולות לפעמים לייאש עקב המורכבות שלהם ומהר מאוד תעזבו אותם לטובת משהו אחר קצת יותר "מלהיב". עם זאת, מי שמשקיע במאמציו יזכה לתגמול הוגן למדי, נטו החלטה שלכם לאן אתם לוקחים את זה.

לפי דעתי התוכן כרגע יחסית דל מבחינת משימות הפלגים ומה באמת אפשר לעשות במשחק, אולי בעתיד נראה עדכוני תוכן שיכניסו יותר למשחק (אני יודע שאני אשמח לראות דבר כזה).

גרפיקה

מבחינה גרפית, המשחק בגדול נראה מאוד יפה ואני אישית מצאתי את עצמי מתלהב מאוד מהים. הים נראה כל כך מציאותי, הגלים שמתערבבים ויוצרים תנועה טבעית של הים, הצבע הירוק של הים הסוער, פגיעה של ברק במים, הכל נראה ומרגיש מלהיב למדי!

הדמויות באופן כללי מאוד קלילות ומשעשעות, הנראות שלהן מזכירה לי מאוד דמויות מסדרות ילדים מצוירות. את הדמויות אתם לצערי לא תוכלו לעצב לטעמכם האישי אלא לבחור מפיראטים שהמחשב מייצר באופן אקראי ויש מצב שתמצאו את עצמכם מדשדשים בפיראטים עד שתמצאו אחד שקורץ לכם. אבל אל תדאגו, כי בתוך המשחק עצמו יש שלל של בגדים ותלבושות שאפשר לרכוש מזהב שמרוויחים במשימות עליהן דיברנו למעלה, תדאגו להתלבש יפה כשאתם יוצאים לבזוז!
הגרפיקה במשחק ידידותית מאוד לאוכלוסיות צעירות יותר, אין דם ניתז לכל עבר, האויבים לא מאיימים מדי, הלחימה לא מפוארת ומטריפה כמו במשחקים שזהו ייעודם. אך ראו הוזהרתם כי אם תסטו יותר מדי מעבר לקצוות המפה, מצפה לכם מחזה קצת מפחיד (רואים על מה אני מדבר בתמונה למעלה???).

משחקיות

המשחקיות בעיני היא אולי אחד האלמנטים הכי חשובים כשיוצרים משחק מבוסס קונספט כל כך ספציפי.
Microsoft Studios הצליחו להביא משחקיות מורכבת עם זאת מעניינת ובעלת עומק. העומק הזה מתבטא בסדר הפעולות שיש במשחק אשר דומות לסדר הפעולות שנוקטים על מנת להשיט ספינת מפרשים, ביניהם: הורדת מפרשים, כיוון המפרשים עם רוח, הרמת עוגן ותפיסת פיקוד על ההגה. הפעולות אומנם נשמעות פשוטות, עם זאת הפעולות מכניסות מאין סימולטור השטת ספינה, בכך שאתם מפעילים את הכל.
מספר הדברים שאפשר לעשות על הסיפון אומנם מוגבל אבל כמו המפרשים, כל התפעול בא מכם. תותחים צריכים שיטעינו אותם, בין אם מדובר בכדור או בעצמכם (כן כן, אתם יכולים לעוף רחוק ויפה כשיורים אתכם מתותח). חורים שייווצרו בספינה לא מתקנים את עצמם, אתם מתפעלים את האירוע עם הקרשים הנאמנים שלכם. הפעולות אומנם פשוטות אך חשיבותם גבוהה על מנת לשמור על הספינה שלכם ושאר חברי הצוות שלכם בחיים.

המשחקיות נשענת הרבה על עבודת צוות (ואני מדבר על כמות עצומה של עבודת צוות), אולי אחד המשחקים היותר מבוססי צוות שאני נתקלתי בו בזמן האחרון. בן אדם יחיד לא יצליח לתפעל ספינה באותה הרמה או יעילות שקבוצה של פיראטים יכולה. חלוקת התפקידים בדרך כלל לא קבועה מראש וכל אחד יכול ליטול לעצמו תפקיד כזה או אחר. כחלק מאווירת הצוות על הסיפון, את המשימות תוכלו להציע בשולחן החובלים והצוות יצביע מה הוא רוצה לעשות.

הקרבות דיי פשוטים, יש לכם חרב שאיתה תחתכו, תשספו ותחסמו, אקדח בסיסי ופשוט, בלאנדרבאס (Blunderbus) שהוא בעצם כמו שוטגאן (Shotgun) עתיק ורובה צלפים עם עדשה סדוקה (בשביל האותנטיות והצחוקים).
האויבים שתמצאו בים וביבשה הם שלדים חסרי מנוחה שירדפו אתכם בחופים והפיראטים האחרים יעשו הכל על מנת לשלוח אתכם למעמקים ועל הדרך לקחת לכם את השלל. ואם לרגע חשבתם שרק פיראטים יפריעו לכם בים – אז לא, בתוך המצולות מסתתר לו ייצור עתיק ומחריד, אני מדבר על הקראקן (Kraken) האימתני והנורא!

Sea of Thieves

לפי דעתי, אחד הדברים שאני ממליץ בחום בשביל באמת להרגיש את המשחקיות כמו שצריך הוא להכנס למשחק עם חברים, המשחק תומך בקו-אופ של עד ארבעה שחקנים אז תדאגו ליהנות יחדיו. האווירה הקלילה של המשחק בנוסף לשטויות שאפשר לעשות שם יוצרים הרבה צחוקים. תשתו קצת גרוג יחדיו ותתהלכו על הסיפון בקו ישר (נראה אתכם מצליחים). תקימו להקה של פיראטים ואם יש לכם זמר, עוד יותר טוב!. תנצלו את העובדה שפיראטים יכולים לעוף ותירו אחד את השני מהתותחים שעל הסיפון (פיראטים לא באמת עפים, כן?).

כמה מילות סיכום.
Sea of Thieves הוא ללא ספק אחד המשחקים היותר משעשעים שאפשר לשחק בו למרות דלות התוכן. אם תיכנסו אל המשחק עם חברים, הדלות הזאת נעשית פחות מטרידה מפאת השטויות שאפשר לעשות עם החברים שלכם. הגרפיקה אומנם מזכירה לי סדרת ילדים מצוירת, והים הזה…או הים הזה עשה לי נחמה רבה ואני חייב לציין כל הכבוד על המאמצים שהושקעו בים.
בשביל משחק בעל תוכן קצת דליל, יש הרבה אינטראקציה שלכם עם הספינה וכל הפעולות עליה יעשו רק בעבודת כפיים קשה, אין מחשב או רובוט שיעשה את זה בשבילכם. בעיני העשייה העצמית הזו מעצימה את המשחקיות פלאים.

המשחק זמין לרכישה במחשב דרך החנות של Microsoft למחשבים הרצים עם Windows 10, ול-Xbox One. אני את המשחק שיחקתי על המחשב.

Sea of Thieves

תוכן - 5
משחקיות - 7
גרפיקה - 8
לשחק לבד - 1
לשחק עם חברים - 10

6.2

בסדר

אחרי שניסיתי ושיחקתי את המשחק, הרגשתי פספוס מצד Microsoft Studios. התוכן דל וחוזר על עצמו, ולשחק לבד זה מאוד קשה. עם זאת העבודה שהשקיעו בגרפיקה (הים המהמם הזה!) וברגע שמוצאים קבוצה שהיא פעילה, המשחק נעשה הרבה יותר זורם, מעניין ומהנה. למשחק יש פוטנציאל עצום אם Microsoft ייקחו את עצמם בידיים ויעמיסו תוכן

User Rating: 4.25 ( 1 votes)

אודות גולדמן יונתן(ג'וני)

היי כולם אני ג'וני, בן 29, נשוי, גר בגליל המערבי ועובד בחקלאות ביום יום. אחרי העבודה במחשב, במיטה, בחוץ בהכל בערך. משחקים זה תשוקה ויש בינינו מערכת יחסים של הבנה הדדית. ז'אנרים אהובים: אסטרטגיה, יריות, תפקידים, ניהול ערים, משחקי לחימה וכנראה הכל חוץ מספורט(שזה כולל גם כלי רכב). השם משתמש שלי במשחקים הוא JohnyDAG, אם אתם נתקלים בי תגידו "היי" אני לא נושך...בערך.

השאר\י תגובה