Shadwen- סיקור המשחק

לאחרונה שוחרר משחק בשם Shadwen, ורוב הסיכויים הם שלא שמעתם עליו.
אז מה זה בעצם המשחק הזה? האם כדאי לכם להכיר או לנסות אותו? המשיכו לקרוא את הסיקור ותגלו.

Shadwen הוא משחק אשר פותח על ידי החברה Frozenbyte שהביאה לנו גם את המשחק המצוין Trine.
המשחק עצמו הוא מין שילוב מעניין של משחקי Assassin’s Creed ומשחקי Hitman בגוף-שלישי ויש בו אפילו אלמנטים גם מהמשחק המוצלח אשר שוחרר לאחרונה- Superhot.
אתם משחקים כרוצחת מומחית ופוגשים ילדה ענייה בשם לילי בדרככם לרצוח את המלך, בשלבים השונים במשחק תצטרכו להתחמק ולהתחבא משומרים בעזרת יכולות שליטה בזמן אשר מעניקה לכם את האפשרות לחזור אחורה בזמן בכל נקודה במשחק, מה ששימושי מאוד במקרה ושומרים שמים לב אליכם- במשחק הזה לא תאלצו לטעון את ה-Checkpoint האחרון שלכם בכל פעם שתכשלו בשלב מסוים, עוד דבר שראינו כבר במשחק Superhot הוא העובדה שהזמן זז רק כאשר אתם זזים.
בנוסף ליכולות שליטת הזמן הנחמדות ביותר שלכם,אם שומרים מסוימים יחסמו לכם מעבר אל אזור מסוים ולא יהיו לכם אלטרנטיבות אחרות, תוכלו פשוט להתגנב מאחוריהם ולרצוח אותם, ואם יהיה שיח באזור- תוכלו אפילו להחביא את הגופה שלהם בכדי ששומר אחר לא ישים לב אליה (מה שאומר שהוא יקרא לשומרים האחרים באזור ותאלצו להחזיר את הזמן אחורה), זהו, כמו שהזכרתי כבר לפני, אחד מהאלמנטים של המשחק שראינו כבר במשחקי Assassin’s Creed ו-Hitman.

הרוצחת המומחית בשם Shadwen (שהוא כמובן גם שם המשחק) פוגשת לראשונה את הילדה הקטנה והענייה לילי כאשר היא מצילה אותה משומר אשר ראה אותה מנסה לגנוב תפוח, והיחס של לילי אליה ישתנה בהתאם למספר השומרים שתרצחו במהלך המשחק, וזה כולל את המלך אליו תגיעו בסוף המשחק.
במשחק תהיה לכם אפשרות לעבור שלבים מבלי לרצוח שומרים בכלל וגם לרצוח את כולם.

למרות השילוב המגניב של רעיונות ואלמנטים ממספר משחקים אחרים, המשחק הוא עדיין משחק אינדי ובדומה להרבה משחקים כאלו גם הוא מכיל הרבה מאוד באגים, גליצ’ים ובעיות בסגנון, חלקן בטקסטורות, חלקן ב-AI וחלקן במשחקיות עצמה.
ועכשיו, בואו נעבור מהבאגים אל הבעיות של המשחק שטבעיות לו והמפתחים פשוט השאירו אותן שם מבלי לתקן אותן:

  • ה-AI

השומרים במשחק הזה בדומה להרבה מאוד משחקים אחרים בסגנון ההתגנבות, מתנהגים בצורה מאוד לא הגיונית, שדה הראיה שלהם קצר במיוחד וגם אם צרצר ישמיע רעש הם יבואו לבדוק את האזור- הרי אתה לעולם לא תדע האם אם הוא בעצם רוצח סדרתי בתחפושת.
כאשר שיחקתי במשחק השומרים היו הדבר האחרון שדאגתי לגביהם, השחקנים יכולים לשחק בהם כמו בבובות ולשגע אותם בכך שתזיזו קופסאות ותגרמו לצליל קטן.

  • Lily

הבעיה הזו שכל מי ששיחק במשחק ישים לב אליה, שייכת גם לבעיות עם השומרים במשחק (או ה-AI, אם תרצו).
אז מה רע בילדה לילי? הרי היא לא בדיוק עושה משהו במשחק או מהווה בו תפקיד קריטי בכלל, איך היא יכולה להיות בעיה?
טוב, זה די נכון, לילי לא מהווה תפקיד חשוב בכלל במשחק, אך פרט שכל אחד ששיחק או ישחק במשחק שם לב אליו הוא העובדה שבשביל השומרים היא בלתי נראית.
אני לא יכול לספור את מספר הפעמים שהיא עברה מול העיניים של השומרים והם התעלמו ממנה לגמרי, כאילו שהיא לא קיימת!
הדבר הזה קורה רק כאשר היא עוברת ממחבוא למחבוא בזמן שאתם עושים את כל העבודה, ובשאר הזמן היא פשוט נשארת במקום מחבוא עד שהשטח פנוי, אך לפעמים הוא לא והיא עוברת בכל מקרה ובמקרים כאלה השומרים פשוט ימשיכו ללכת.
זה בהחלט פרט קריטי (לפחות בשבילי) שלא נראה שהמפתחים של המשחק אפילו ניסו לעשות משהו בכדי לתקן את אותו, וזה הפריע לחווית ההנאה שלי מהמשחק במיוחד.
אני אישית מקווה מאוד שיפתרו את הבעיה הזו, אך אני בספק אם זה בכלל יקרה בסופו של דבר.

בנוסף לבעיות שהזכרתי למעלה, הדבר שיפריע לכם במשחק יותר מכל הוא עיצוב השלבים אשר חוזר על עצמו מדי פעם וגורם לכל שלב להיות משעמם יותר מהקודם עד שלבסוף תרגישו שהמשחק נמאס לכם ותפסיקו לשחק בו לזמן מה, לפי דעתי המפתחים יכלו להוסיף למשחק יותר תוכן ממה שקיבלנו.
חוסר בתוכן הוא ככל הנראה הדבר השנוא עליי ביותר במשחקים ומראה על כך שהמפתחים לא באמת חשבו על דרך בכדי לגרום לכם להמשיך לשחק במשחק לאחר הקרדיטים בדרכים שונות ומקוריות, ובמקרה הזה אתם תסיימו את המשחק וככל הנראה לא תשחקו בו שוב ליותר מחמש דקות.
אחד הרעיונות שעלו לי לראש בזמן ששיחקתי במשחק הוא מצב סטורי נוסף בו תוכלו לשחק כלילי ולשחק סגנון משחקיות שונה מהאחד המקורי, ואני מקווה שלפחות תשוחרר הרחבה למשחק אשר תכלול בתוכה משהו בסגנון, אחרת אני לא רואה את עצמי יושב ומשחק במשחק יותר.

משהו נחמד שאהבתי במיוחד במשחק מלבד השילוב של התגנבות ויכולות שליטה בזמן הוא ה-Grappling Hook שראינו כבר בכל כך הרבה משחקים אחרים בעבר, ולמרות שאין אפשרויות רבות של דברים אשר ניתן  לעשות בעזרתו, הוא שימושי ביותר למתקפות אוויריות או בכדי לצפות באזור ממקום גבוה ולראות היכן נמצא כל שומר, את הדברים הללו תוכלו לעשות בעזרת ה-Grappling Hook.

לסיכום, המשחק אומנם לא Assassin’s Creed או Hitman, אך הוא משחק נחמד ביותר אשר יעניק לכם מספר שעות של הנאה, אך לא יותר מכך.
המשחק מומלץ  ביותר לחובבי סגנון המשחקים הזה שמעוניינים במשחק קצר ונחמד במחיר זול.

המשחק Shadwen זמין כעת אל קונסולת ה-PS4 ולמחשב האישי דרך Steam במחיר של 16.99$.

Shadwen- ציון סופי

גרפיקה - 6
עלילה - 5
משחקיות - 7.5

6.2

טוב

משחק מומלץ לחובבי משחקי התגנבות בסגנון Assassin's Creed ו-Hitman.

User Rating: Be the first one !

אודות רובי מטוסביץ'

כתיבת תגובה

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *