shing

כמה קשה לשחוט שדים – ביקורת המשחק Shing!

טוב? מוזר?מעניין? יש הרבה מה להגיד על !Shing אבל לפני הכל נתחיל מהשם והמשחקיות, אז מה חידש לנו המשחק?

משמעות המילה Shing היא ניצחון בסינית וזה בדיוק ההפך ממה שקיבלתי בחמשת המשחקים הראשונים שלי, אבל הבעיה לא הייתה שהאוייבים היו קשים מדי או אפילו העובדה שאני לא הגיימר הכי טוב אלה שהמקשים פשוט לא היו נוחים,יוצרי המשחק, Mass Creations, ניסו לשפר סגנון המשחקיות הפעולה הדו-ממדי ולהגיע איתו למשהו טוב יותר ובכך עשו את ההפך הגמור, למרות ההוראות הברורות בכל שלב, ולמרות ששיחקתי משחקים אחרים עם אותה מערכת מקשים, במשחק הזה היא פשוט לא התאימה.

לעומת זאת היו חלקים במשחק שהתאימו יותר טוב כמו העיצוב הקליל של המשחק הבדיחות וגם והאנימציות, כל אלה תרמו באופן מושלם לסגנון ולאווירת המשחק.

במהלך המשחק השחקנים משחקים בתור ארבע נינג'ות הנאבקים נגד יוקאי (גזע שדים הפולש לעולם המשחק), כאשר בכל שלב הם לרוב ילחמו במספר סוגי שדים כאשר הם יכולים להחליט עם איזה סוג לוחם הם מעדיפים להילחם, וכאשר הם מתו עם אותו לוחם הם יוכלו לבחור את הלוחם הבאה מתוך ארבע באופן כללי אין הבדלים משמעותיים בין סוגי הלוחמים, אף על פי סגנונות הלחימה השונים והניראות של כל אחד מהם אין הבדל ממשי כמו יכולת מיוחדת או סוגי התקפה שונים, דבר שהופך  את המשחק למשעמם יותר וממיר את ארבעת הלוחמים למעיין לוחם אחד עם ארבע חיים, לעומת זאת האוייבים השונים והבוסים המאתגרים מפיחים חיים במשחק ודוגמא לכן אפשר לתת בבוס הראשון (אותו תוכלו לראות בתמונה למטה), יצור המחפש שדים קטנים אותם יוכל לאכול במטרה שיוכל להרוג את השחקן. על מנת לגרום לו נזק משמעותי, השחקנים חייבים להאיר בעיניו על ידי עמידה במקום ספציפי ולחיצה על מגן, כדי שהבוס יאכל את השדים הכחולים, מה שגורם לו לחלות באופן זמני. כמובן, השדים הם אותם אויבים שאתה נלחם מחוץ לקרב הבוס, ולכן הם ממשיכים לנסות ולהכשיל את השחקן כאשר הוא מנסה להתמודד עם הבוס. אבל אם הבוס אוכל שד אדום כשהוא מסונוור, הוא יתרפא מייד ינסה להרוג אתכם שוב, ויתחיל את כל התהליך מחדש. התהליך (של עשיית מספר פעולות כדי להוריד כמות נזק קטנה) שהוא לעיתים מייגע ולעיתים כיפי ומאתגר, חוזר על עצמו בדרכים שונות כמעט בכל בוס לאורך המשחק.

העלילה של Shing לא מקורית במיוחד וקצרה, מקשים לא נוחים שמעיקים שמנסים לעשות קומבואים מסובכים או לבצע התחמקות מאויבים, הבוסים והאויבים עצמם מאתגרים ונותנים אווירה שבכל זאת גורמת לשחקן לרצות להמשיך לשחק, אבל למרות זאת אין במשחק שום חידוש או הבדל רציני ממשחקים אחרים מאותו הז'אנר ולכן לא הייתי משחק בו ממבט ראשון, אף על פי שאני חייב לציין שכאשר מתרגלים למקשים ולאווירת המשחק הוא יכול להיות אפילו ממכר!

חבל שאין במשחק אפשרות לשחק עם עוד אנשים כאשר כל אחד מהם הוא דמות אחרת, התוספת הקטנה הזו הייתה יכולה לשנות לגמרי את הביקורת שלי כלפי המשחק ולהוסיף לו קהל רחב יותר של שחקנים.

!Shing

ציון סופי - 6

6

סביר

המשחק מתאים יותר לאוהבי הז'אנר לגיקים שמחפשים אתגרים ופחות לאנשים שמחפשים משחק קליל להעביר איתו את הזמן או לאנשים שמחפשים עלילה עמוקה וסוחפת.

User Rating: 4.45 ( 1 votes)

אודות סולומון איתי

איתי סולומון, גיימר, אוהב מחשבים סרטי קולנוע וסדרות. מעריץ של mortal kombat ותמיד שמח לדון בכל נושא מעניין!

השאר\י תגובה