Sniper Elite V2 – סיקור משחק הצלפים של Rebellion

אמנם Sniper Elite 3 כבר יצא לשוק מזמן, אבל זה לא אומר ש- Sniper Elite V2 ירד מהמפה – להיפך. יש לו גרפיקה מצויינת, משחקיות לא רעה בכלל ובסך הכל הכללי הוא די טוב. על מנת להבין טוב יותר מה באמת כולל המשחק בכל אחד ואחד מן הפרמטרים המרכזיים שבו קראו את הסקרו, אתם מוזמנים גם להגיב לי.

קצת על הפיתוח של Sniper Elite V2 שהחל אי שם בשנת 2011 ותכולת המשחק:

בשנת 2011  הודיעה החברה Rebellion Oxford כי היא מתחילה בפיתוח המשחק Sniper Elite V2 אשר יצא במאי 2012. המשחק יצא במתכונת של שחזור המשחק המקורי Sniper Elite ולא משחק המשך, בדיוק כפי שהוכרז כבר בהתחלה. בתחילת הדרך Sniper Elite V2 אמור היה לצאת לקונסולות ה- Xbox 360 וה- PlayStation 3 בלבד, אך בעקבות בקשתם של כמות שחקני PC גדולה, המשחק יצא גם לגרסת ה-PC(זו שאני שיחקתי בה לרגל הסיקור הזה) ויצא למכירה גם בDVD בחנויות מחשבים וגם דרך Steam. לאחר מכן הודיעה Rebellion Oxford כי בתאריך ה-5 בפברואר 2013 יצא Sniper Elite V2 גם לקונסולת ה-Wii U.
במשחק בסך הכל 22 שעות משחקיות ועלילה לא ארוכה מידי שמתמקדת בנשק הקטלני של הגרמנים מתקופת מלחמה העולם השנייה – טיל ה- V2.

לפני השקת Sniper Elite V2 ל-Steam, ניתן היה לעשות הזמנה מוקדמת דרך האינטרנט או הזמנה מוקדמת אישית דרך תוכנת ה- Steam, לאחר יציאת המשחק כפי שנאמר הוא הופץ לחנויות לקניית עותק פיזי שלו ול-Steam לקניית עותק דיגיטלי. ב-7 בנובמבר 2012 החברה Rebellion Oxford שיחררה עדכון Multiplayer חינמי למשחק והוא הותקן אוטומטית לכל בעלי המשחק בכל הפלטפורמות. המשחקים ברשת תמכו במצבי משחק כמו DeathMatch ועוד. בנוסף לסוגי המשחק החדשים, נוספו 6 מפות חדשות למשחק שבהם השחקנים יכולים לשחק מאז יצא העדכון.

Sniper Elite V2

אז לאחר שסיימנו לדבר על הפיתוח של המשחק לפני ואחרי השקתו, נעבור לדבר על מה שבאמת חשוב ונתחיל מהמשחקיות.

בשורה התחתונה היא חמודה מאוד ולא התעלתה יותר מידי. הבעיה העיקרית במשחק היא חוסר החופשיות לנוע במפה, אשר תחומה גם ככה בתחום לא כל כך גדול, כך שנוצרת תחושת חנק שקצת מעיקה, אבל לא הורסת לגמרי את החוויה. מעבר לכך הירי במשחק עובד מצוין עם בליסטיקה שבנויה כמו שצריך וכמובן שאפקט ההילוך האיטי בירי לכיוון מקומות רגישים(בעיקר לכיוון הראש) עושה את שלו ומכניס אותך עוד יותר לאווירת המשחק. האנימציות במשחק עובדות כמו שצריך ללא באגים בכלל, וזה לא שיש מעט אנימציות – הליכה, ריצה, דילוג מעל מכשולים, התכופפות, שכיבה, ירי וכו', כך שבנושא הזה אין תלונות.
כמות הנשקים והגאדג'טים לא בשמיים אבל השליטה בכל אחד ואחד מהם היא מאוד נוחה וזה יותר חשוב מהכמות – נוח מאוד לדפדף בין הגאדג'טים והנשקים, להפעיל כל אחד מהם ולהשתמש בהם ביעילות.
דבר נוסף שמעיק מאוד קשור דווקא לסוגיית התיוג של המשחק. Sniper Elite V2 מוגדר כמשחק יריות בגוף שלישי שמדגיש את אלמנט ההתגנבות במלחמה. העובדה הזו כבר לא נכונה בחלקה – כפי שאתם יכולים לנחש, אני מתכוון לעניין ההתגנבות, משום שאווירת מלחמה ודאי שיש וגם אין שום בעיה עם זווית המשחק.
כבר בשלב הראשון בדרככם להימלט מן הגרמנים אתם תתפסו מכסה באחד מן הבתים באיזור ותצטרכו להתחיל לירות לכיוון החיילים שמולכם. בניגוד מוחלט ל- Sniper Elite 3, שבו העניין הזה כבר טופל, משום מה החיילים יקלטו אתכם מיד ויתחילו לירות לעברכם, אפילו אם לא כיוונתם לעברם אפילו פעם אחת ואפילו אם עליתם את המדרגות במצב התגנבות.

Sniper Elite V2

אז שוב, המשחקיות טובה, אבל אם מבטיחים משהו ולא מקיימים, מה שווה ההבטחה? עניין ההתגנבות מפריע לי יותר מאשר הדוחק במפה וחבל שזה ככה. בכל מקרה, אף על פי שדרישות המשחק נמוכות, בטח יחסית להיום, הגרפיקה שהוא מספק היא מצוינת, דבר שמעיד באופן מוחלט על פיתוח שמשלב התאמה אישית של המשחק ל- PC, לא כמו מה שקורה היום כשמשחקים יוצאים עם נפילות FPS מרובות ובעיות גרפיות.

כאן זה פשוט לא המקרה – הגרפיקה מצוינת ומתעלה בגדול על הרבה מאוד משחקים שיצאו בשנת 2012, בטח בשילוב עם קצב הפריימים היציב שיש למשחק ב- PC.
הדמות מעוצבת פשוט נהדר, גם הפנים, גם הגוף וגם הלבוש – הכל נראה טוב וניכר שנעשתה עבודה מרובה על המידול במשחק, על הטקסטורות שבו וכמובן שגם על הלבשת הטקסטורות על המודלים.
מעבר לדמות גם הנשקים מעוצבים בצורה נהדרת ופשוט כיף להסתכל עליהם אפילו סתם כך. הסתכלות במעין ראייה לאחור תתאפשר למביני דבר, בעיקר משום שמדובר בנשקים שמזמן כבר לא רלוונטיים ושימשו בתקופת מלחמת העולם השנייה.
המפה היא הדבר האחרון שקשור לגרפיקה ואני חייב לומר שבלי כל קשר לדוחק שמורגש בה, היא נראית נהדר, בין אם מדובר בחייל שעומד מולכם ואתם נמצאים רגע אחד לפני שתיגשו לחנוק אותו למוות או לירות לו כדור בראש, ובין אם מדובר בדברים שמופעים לגמרי ברקע, כמו הצפלנים של הגרמנים מופגזים בשמיים על ידי מטוסי קרב של מדינות אוייב שונות, הכל נראה טוב וכיף להסתכל על כל דבר. על הצפלנים המופגזים לדוגמה התעכבתי זמן מה, פשוט על מנת להעיף מבט וליהנות מהיופי של המשחק.

Sniper Elite V2

צלילים, מוזיקה ואפקטים קוליים ב- Sniper Elite V2:

Rebellion עשתה זאת כמו שצריך וכבר עם הופעת הלוגו שלה בעליית המשחק אתה נמצא באווירת מלחמה, כאילו נישאבת אחורה בזמן ועפת לתקופת מלחמה העולם השנייה. המוזיקה עשוייה כל כך טוב שזה משגע. בפעם הראשונה שהפעלתי את המשחק הייתי כל כך דרוך רק מהמוזיקה, כך שנכנסתי למשחק בלי להפעיל את הכתוביות שלו או לשנות את הגרפיקה – וזה אומר הכל. מעבר לכך גם הקריינות לקטעים ההיסטוריים שמוצגים במשחק מוקראת בשטף, מושמעת באיכות טובה מאוד ולחובבי היסטוריה – נחמד לשמוע אותה בלי שום קשר לכך.
מעבר למוזיקה קיים גם עניין האפקטים הקוליים במשחק ומכיוון שמדובר במשחק מרובה נשקים העבודה היא כבר לא קלה, אבל גם כאן Rebellion לא העלימה עין ודאגה לספק לנו את הצלילים המדוייקים, האיכותיים והאותנטיים ביותר לכל נשק ונשק במשחק. גם הפיצוצים נשמעים היטב, וניכר כי החברה עבדה קשה גם על העניין הזה ולא זילזלה בו, וטוב שכך.

Sniper Elite V2

וגם כמה מילים על עלילת Sniper Elite V2, אשר מתרחשת כידוע לכם, בתקופת מלחמת העולם השנייה:

הדמות הראשית היא סגן קרל פיירברן, קצין OSS בצבא ארצות הברית וצלף מיומן שמוכנס לתוך ברלין בשנת 1945, אל תוך הימים האחרונים של מלחמת העולם השנייה. הוא מגיע במטרה לסייע למימוש התכנית של ארצות הברית לגייס מדענים של גרמניה הנאצית. פיירברן עולה נגד אוייבים נאציים וסובייטייםבמהלך מעקבו אחר אנשי מפתח המעורבים בפיתוח מכונת המלחמה של היטלר וגרמניה הנאצית – הטילים הבליסטיים מסוג V2(במהלך המלחמה ירו הנאצים כמות של מעל 3000 טילי V2).

לסיכום – Sniper Elite V2 הוא משחק צלפים שמבטיח התגנבות ולא מקיים זאת, אבל הוא מקיים כל כך הרבה דברים אחרים, עד שאתה כבר כמעט שוכח מהעניין הזה. המשחק הזה הוא ההוכחה ש"זו לא הכמות – זו האיכות" אין בו הרבה נשקים והוא לא מתהדר בעלילה ארוכה סטייל The Witcher, אבל הוא עדיין חי ובועט, ואם תשאלו אותי, עבור חובבי הז'אנר – הוא יותר משווה קנייה.

להלן טריילר המשחק:

לצפייה ביוטיוב לחצו כאן.

ברצוני להודות ל- Rebellion על סיפוק העותק לסיקור המשחק הזה על המחשב.
לרכישת המשחק דרך Steam לחצו כאן.

 

Sniper Elite V2

משחקיות - 7
גרפיקה - 8.5
סאונד - 9
עלילה - 7.5

8

טוב מאוד

User Rating: Be the first one !

אודות Lidor

השאר\י תגובה