לשחות בין כוכבים – ביקורת המשחק Space Otter Charlie

לוטרות? חלל? הומור שנון? משחקיות מהנה? Space Otter Charlie יביא לכם בדיוק את זה!

תעשיית משחקי האינדי רק מתפתחת משנה לשנה, ופעם בכמה זמן ישנם לא מעט משחקי אינדי שללא ספק פורצים לתודעת השחקנים ונחשבים בעיניי רבים למשחקים כל כך טובים שמתמודדים ואף מנצחים משחקי AAA בעלי תקציב הפקה שמן. בעוד ו-Space Otter Charlie רחוק מלהיות משחק פורץ דרך, עדיין מדובר בחווית משחק מהנה, משעשעת ומזמינה במיוחד הודות למשחקיות קלילה ודמות ראשית חביבה ומשעשעת, הפעם מסטודיו קטן בשם Wayward Distractions, המורכב מאדם אחד בשם Ed Allard

ב-Space Otter Charlie אנחנו מגלמים את הלוטרה צ'ארלי במסעו הבין כוכבי בין שלל תחנות חלל שונות.
אפילו שאין כאן יותר מידי דגש לסיפור המשחק, הוא עדיין כאן והוא כולל כמה אלמנטים שכן הופכים אותו למשהו ששווה לשים אליו לב, בעיקר הודות לדיאלוגים משעשעים ודמויות חביבות למדי. קחו בחשבון שאין כאן שום קליף האנגר או איזה טוויסט מרגש בעלילה והכל די גנרי, אבל בכנות, זה מסוג העלילות שניתן לעקוב אחריהן בהנאה וללא יותר מידי מאמץ או לדלג עליהן לחלוטין ולא להתבאס שנפספס משהו. בגדול, כדור הארץ ננטש לפני שנים על ידי בני האדם ונשארו בו רק בעלי החיים השונים שלאט לאט מבינים שלא נשאר להם יותר מידי מה לחפש בכדור הארץ. למרבה המזל, חבורת לוטרות בעלות לא מעט כוח רצון החליטו להקים תוכנית חלל חדשה בעזרתה יחפשו הלוטרות בית חדש, וכך הן יוצאות למסע בין כוכבי ברחבי הגלקסיה.

אז אמנם לא מדובר כאן בסיפור המאה, אבל בתחום המשחקיות לעומת זאת, אני חייב לציין שהופתעתי לטובה וקיבלתי חווית משחק מהנה מאוד, הרבה מעל לרמת ההנאה שציפיתי לקבל. במהלך המשחק נשוטט עם צ'ארלי בין תחנות חלל נטושות שונות, כאשר בכל שלב שכזה נמצא אזורים חדשים לחקור, אויבים חדשים להתמודד מולם ושלל חפצים לאסוף.

בעוד והמשחק נראה בתחילה די פשוט, חשוב לציין שלא מדובר בחוויה קלה במיוחד, כאשר לאורך המשחק המכשולים השונים יצריכו מכם שליטה מדויקת במיוחד עם צ'ארלי, דבר שיאלץ אתכם לחדד את כישורי הניווט שלכם במטרה להישאר בחיים. כמו כן אהבתי מאוד לגלות שהמשחק כולל לא מעט אלמנטים שמעודדים חקר וחזרה לאזורים שנחקרו בעבר, כאשר בחלקים רבים משלבי המשחק נוכל לאסוף מפתחות שיפתחו לנו לבסוף אזור נעול הנמצא במקום שכבר ביקרנו בו בעבר.

באשר לשליטה עצמה, צ'ארלי מצויד במספר אביזרים שיסייעו לו במסעותיו, בניהם תיק סילון קטן שמאפשר לצ'ארלי לדחוף את עצמו ברחבי המרחב הבין כוכבי ובין תחנות החלל השונות. בין אם אתם תשחקו עם מקלדת ועכבר או עם בקר משחק, השליטה מאוד נוחה וקלה לתפעול, אם כי לא קל להתמקצע בה, בעיקר כי ברוב שלבי המשחק נצטרך לנווט בין אזורים מאוד צפופים ועמוסי אויבים ומכשולים, מה שיצריך מאיתנו דיוק מירבי, אפילו עד רמת הפיקסל הבודד.
מעבר לתיק הסילון עומדים לרשותו של צ'ארלי מספר אביזרים נוספים, כגון רובה לייזר, חליפות חלל שונות ועוד.

בעוד ובהחלט יש הרבה מהם, הפאזלים של המשחק הם ללא ספק החלק הכי פחות מסובך שיש לנו כאן, כאשר ברוב המקרים מלבד שינויים קלים רוב הפאזלים מאוד קלים להבנה ולפיתרון, ויכללו בעיקר חסימת קרני לייזר כדי שנוכל לעבור להמשך הדרך, חיסול של מספר קבוצות אויבים ועוד. שוב, אמנם הפאזלים עצמם די קלים, אבל השליטה והתפעול של צ'ארלי עם תיק הסילון שלו יכולה להיות אתגר בפני עצמו.

זה בערך כל מה שיש למשחק להציע, ואפילו שזה נראה על הנייר די מעט, בסופו של דבר המשחק כן הצליח לשאוב ממני מספר לא קטן בכלל של שעות במטרה להשלים אותו עד הסוף.

אם נשים את אלמנט המשחק עצמו בצד, אציין לטובה את גרפיקת המשחק ואת פס-קול המשחק, שעושים עבודה טובה מאוד ומציעים גרפיקה נעימה מאוד לעין (וגם קלה להרצה לאלה מכם שמשחקים על מחשב חלש יחסית) לצד מנגינות מהנות להאזנה לאורך שלבי המשחק.

לסיכום, אפילו שלאו דווקא נקבל כאן כמויות אדירות של תוכן ודברים לעשות, Space Otter Charlie הוא משחק קטן עם לב גדול, שמוכיח פעם נוספת שתעשיית משחקי האינדי יכולה להניב פירות עסיסיים במיוחד, הכוללים משחקיות מהנה, גרפיקה חביבה וסיפור חביב עוד יותר. אם אתם חובבי משחקי פלטפורמה משולבי פאזלים ומעוניים באתגר מהנה ולא מתיש, אני יכול להמליץ לכם בלב שלם על Space Otter Charlie!

*Space Otter Charlie זמין כבר היום לרכישה למחשב האישי, ל-Nintendo Switch, ל-PlayStation 4 ול-Xbox One. שוחק על גבי המחשב האישי.

Space Otter Charlie

ציון סופי - 8

8

חמוד

לוטרות זה חמוד, בעיקר כשהם בחלל!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה