תסכול זה שם המשחק – ביקורת Super Meat Boy Forever

Super Meat Boy Forever מנסה להמשיך את דרכו של המשחק הראשון, האם הוא מצליח במשימה הקשה?

עשור שלם עבר מאז הגעתו של Super Meat Boy לראשונה! האם Super Meat Boy Forever מצליח להתמודד כראוי מול האיכות והאהדה הבלתי נגמרת של המשחק המקורי? בואו נגלה!

לטובת מי מכם שלא מכיר איכשהו, Super Meat Boy הוא משחק פלטפורמה הנוצר על ידי שני אנשים מוכשרים שיצא לאוויר העולם אי שם בשנת 2010. סיפור המשחק מציג לנו את Meat Boy במסעותיו להצלת חברתו Bandage Girl מידי המדען המרושע Dr. Fetus. המשחק המקורי כולל יותר מכ-300 שלבים שנוצרו על ידי שני המפתחים המוכשרים ובראשם אדמונד מקמילן, שאחראי בין היתר למשחק החדש ולמשחק מוכר ואהוב אחר שעד היום נחשב בעיניי רבים למשחק ה-Roguelike האולטימטיבי – The Binding of Isaac.

אדמונד מקמילן

המשחק ידוע בעיקר בזכות עיצוב השלבים המאוד מאתגר ומסתכל שלו, הכולל מכשולים ממגוון סוגים המצריכים מהשחקנים דיוק כמעט בלתי אנושי. מדובר באחד ממשחקי הפלטפורמה הקשים, המאתגרים והמתסכלים ביותר שיצאו אי פעם, ואנשים רבים מחשיבים אותו לאחד ממשחקי הפלטפורמה הטובים ביותר של העשור הקודם. 

10 שנים עברו מצאת המשחק הראשון וכעת מגיע אלינו משחק חדש בסדרה והוא Super Meat Boy Forever. מעריצים רבים חיכו למשחק חדש בסדרה, והנה הוא כאן כדי לנסות להעביר לנו את האתגר והסיפוק שסיפק המשחק המקורי.

אתחיל בפסקה קצרה אודות הסיפור של המשחק החדש.
המשחק החדש הוא המשיך ישיר לקו העלילה של המשחק המקורי, כאשר גם כאן המשחק נפתח ב-Meat Boy החביב שהפעם נצפה מנהל חיי משפחה שמחים לצד Bandage Girl ובתם המשותפת Nugget. המשפחה נראית שמחה במיוחד, אך בין רגע השמחה נקטעת כאשר Dr. Fetus המרושע חוזר וחוטף את האוצר היקר ביותר ל-Meat Boy והיא כמובן בתו Nugget. מיט בוי מבין שהוא חייב לצאת ולהציל את ביתו וכך בדיוק הוא עושה.

אמנם מדובר בסיפור רקע פשוט למדי וללא יותר מידי עומק, אך כן אציין לטובה את הדרך שהוא מועבר לשחקן על ידי סרטוני אנימציה קצרים בין כל אחד מעולמות המשחק. הסרטונים הופקו בצורה איכותית מאוד, ברמה שאני יכול להשוות אותם בקלות לפרק של סדרה מצוירת איכותית של שבת בבוקר. הצבעים חדים, האנימציה איכותית וההומור וחוסר ההיגיון המעולים חוגגים גם הם. למעשה אם תרצו הרי לכם כל הסרטונים השונים וכן קרבות הבוסים שיש למשחק להציע בסרטון אחד מרשים שכולל כמובן ספויילרים מלאים לעלילת המשחק! הצפייה באחריותכם!

בתחילת הדרך הגעתי מאוד נרגש למשחק החדש אך במהלך המשחק שלי נחשפתי למספר בעיות כשהעיקרית שבהם היא השינוי הקטן אך משמעותי שנעשה למשחקיות הבסיסית בהשוואה למשחק הקודם.
בעוד ובמשחק המקורי הייתה לנו שליטה מלאה על מיט-בוי ויכולנו לזוז, לקפוץ ולזחול בכל כיוון שנרצה במהלך השלב, ב-Super Meat Boy Forever נקבל מערכת שליטה המריצה את מיט-בוי באופן אוטומטי בפורמט משחק Auto-Runner, שינוי שככל הנראה קרה עקב כך שהמשחק יועד ותוכנן לעבוד גם עם מכשירי מובייל.

העובדה שמיט בוי (או כל דמות אחרת שניתן להשתמש בה במהלך המשחק) רץ באופן אוטומטי וללא שליטה מצד השחקן הופכת את המשחק למתסכל הרבה יותר ולחסר מנוחה בצורה קיצונית מידי (ושלא תבינו לא נכון, אני מאוד אוהב שיגעון ותסכול במשחקים כל עוד עושים את זה נכון, וזה נאמר אחרי שסיימתי משחקים מעצבנים במיוחד כגון סדרת Dark Souls ו-Sekiro: Shadows Die Twice מספר פעמים וכמובן את המשחק המקורי של מיט בוי), בייחוד שהקצב והשיגעון של המשחק המקורי היו מדויקים מאוד גם אם לא היינו רצים ללא מנוס בכל רגע נתון. הכל מרגיש מבולגן מידי וחסר הגיון וזה לצערי הרב מכביד מאוד על ההנאה האפשרית מהמשחק, בעיקר כי אין הרבה זמן לחשוב ולהבין איך כל שלב בנוי על מנת להשלים אותו כמו שצריך וללא תסכול גדול מידי.

מעבר לכך, בניגוד למשחק המקורי הכלל יותר מכ-300 שלבים שתוכננו ונבנו באופן מלא על ידי יוצרי המשחק, הפעם נקבל משחק הכולל מערכת שלבים בסגנון Auto-Generate, משמע שכל ריצה של משחק שנתחיל תכלול בכל פעם שלבים שנראים אחרת מניסיון המשחק הקודם שלנו.

יש שיגידו שמדובר בתוספת איכותית היות וטכנית ניתן לשחק את המשחק כמה פעמים שנרצה כיוון שלא ניתקל באותם השלבים בכל פעם אבל בכנות אני מרגיש שהשלבים האוטומטיים האלה מורידים מאוד מהקסם ומהאיכות של השלבים שניתן למצוא במשחק המקורי, דבר שכמובן לא תרם לכך שזנחתי את המשחק אחרי שהשלמתי אותו פעם אחת.

כמו כן הצלחתי להשלים את המשחק פעם אחת טרם כתיבת הביקורת הזו היות והוא לא מספק לכם יותר מידי תוכן ודברים לעשות. מלאכת ההשלמה שלו תיקח לכם בערך כ-6 שעות, אולי קצת יותר אם תרצו לאסוף את כל החפצים הסודיים שיש לאורך השלבים הפותחים לכם דמויות נוספות בהם תוכלו להשתמש.

כן אציין לטובה את אחד האלמנטים הטובים ביותר שיש למשחק להציע והם קרבות הבוס בסוף כל עולם משחק. מדובר ללא ספק בכמה מקרבות הבוסים הטובים ששיחקתי בחיי, ורק בשבילם אני מאמין ששווה להשלים את המשחק לפחות פעם אחת.

בין אם אתם שחקנים ותיקים של סופר מיט בוי ובין אם לא, Super Meat Boy Forever הוא אמנם לא המשחק המושלם שמעריצי המשחק המקורי קיוו לקבל, אך ללא ספק מדובר בחוויה מהנה ברובה, שכן תספק אתכם לפחות לכמה שעות מלאות תסכול מלא סיפוק.

*Super Meat Boy Forever זמין כבר היום למחשב האישי, ה-PlayStation 4, ה-Xbox One וה-Nintendo Switch ובהמשך יהיה זמין לקונסולות ה-PlayStation 5 וה-Xbox Series X/S כמו גם למכשירי Android ו-iOS.

*עותק לביקורת הובא על ידי Team Meat. סוקר על גבי המחשב האישי.

Super Meat Boy Forever

ציון סופי - 7

7

טוב

תסכול ללא ספק שווה את זה לפעמים.

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה