SuperHot- כל מה שאתם צריכים לדעת עד כה

SuperHot הוא משחק מהסטודיו העצמאי SUPERHOT Team והמעצב פיוטר איואניקי, שלמרות שיציאתו לא קרובה כלכך לזמן כתיבת כתבה זו, המשחק עולה ועולה בפופולאריות שלו מיום ליום. משחק אב טיפוס של המשחק המלא כבר יצא בחודש ספטמבר של 2013, ולאחר קמפיין באתר Kickstarter בו קיבל הצוות העצמאי מימון הוגן למשחק מלא, הוא מגיע בחודש יוני השנה.

המשחק יוצא אל ה-Xbox One, אל מחשבים אישיית המריצים Windows ו-Linux ולמחשבי Mac. המשחק, SuperHot נקרא על שמם של שני עולמות המתאימות לעיצובו של המשחק ומדמות את המשחקיות שלו. שני עולמות אלו נקראים Super ו-Hot.

פיתוח המשחק

מעגל הפיתוח של אב הטיפוס המקורי של SuperHot היה קצר יחסית. בנייתו של המשחק נוצרה לאתגר מפתחים עצמאיים באוגוסט 2013, הנקרא 7 Day FPS Challenge, במשך של שבעה ימים. במהלך האתגר ניתן למפתחים שבוע שלם ליצור ולהשלים עבודה על משחק דמו עובד ומתפקד של המשחק שלהם. הדמו של הצוות חולק לשלושה שלבים נפרדים על שלושה מחשבים שונים עם מבנה שונה בגלל הגבלותם של הצוות העצמאי הזה.

לאחר שלקחו השראה ממשחק הדפדפן מבוסס התוכנה Flash, הנקרא Time4Cat, שחולק עם SuperHot מכניקות זמן דומות, החליטו הצוות לעשות דמו למשחק. לאחר תגובות חיוביות ביותר מהקהל ששיחק בדמו ששחררו, החליטו הצוות ללטש את המשחק לפני ששחררו אותו לרשת באתר מיוחד, שבמהרה תפס את תשומת ליבם של הגיימרים, יוצרי התוכן ב-YouTube ומוחות יצריתיים. לאחר מכן, המשחק מוקם במערכת ה-GreenLight של Steam (מערכת בה המשתמשים בוחרים משחקים שהינם רוצים לראות ב-Steam, בכל חודש המשחקים בעלי ההצבעות הגדולות ביותר זוכים לאישור הוצאה למערכת של Steam) ובתוך שבוע קצר אושר על ידי משתמשי Steam. כרגע, SuperHot הוא המשחק שהשיג הפצה דיגטלית דרך מערכת GreenLight במהירות הגבוה ביותר.

superhot-splash-logoless

מאז שעבר המשחק את ההצבעות במערכת ה-GreenLight, מפתחי המשחק פתחו קמפיין Kickstarter בחודש מאי בשנת 2014. מטרת הקמפיין הייתה להרחיב את המשחק בהוספת שלבים רבים יותר, ובנוסף שיפור הצד האומנותי של המשחק. גם תכנונים לכלילת התאמה למערכת ה-Oculus Rift הובאו לחשבון בזמן הקמפיין. הגרסה הראשונה בעלת התמיכה ל-Oculus Rift הוראתה בתעורכת E3 של השנה שעברה, גרסה זו כללה את היכולת להשען לצדדים, דבר שתרם רבות למשחקיות.

מאפיינים נוספים כוללים שינויים נוספים במשחקיות, כמו התוספת של חרב מסוג קאטנה שתוכל לחתוך כדורים מתקדמים לחצי כדרך הגנה.

המפתחים נתקלו בבעיות בפתיחת הקמפיין ב-Kickstarter, מפני ששירות האתר לא היה זמין בפולין, מדינת האם של קבוצת הפיתוח. אבל הם השתמשו בזמן שניתן להם כדי לאגור את כל הדברים שהם צריכים כדי לקדם את הקמפיין כמה שיותר.

לאחר שהקמפיין עלה לאתר Kickstarter, SuperHot הגיע למטרה שהציבו המפתחים בתוך 24 שעות בלבד(!!), לפני שהספיקו להרוויח $230,000 נוספים. לאחר שהגיעו למטרה הגבוהה שהציבו, שכללה גם מצב משחק חדש לאחר סיום המשחק, עם כל הכוחות שתשיגו במהלכו.

כשהמשחק הוכרז שיגיע למערכת ה-Xbox One של Microsoft, אתרי החדשות געשו ורעשו בשאלה: "איך המשחק יתפקד על ה-Xbox One?". לאחר מכן הכריז פיוטר איואניקי ש"60 פריימים לשניה הם המרכיב הכי חשוב כאן. זרימת המשחקיות היא כל העולם במקרה של SuperHot."

לוגו קמפיין ה-Kickstarter
לוגו קמפיין ה-Kickstarter

 

"אתם אמורים לראות את כל התזוזות הקטנות בעולם המשחק, שיהיו מאוד קשורות לתנועתכם במשחק. בצורה אחרת, זה מרגיש לא טוב. זהו דבר לא טוב מפני שזה קורה בקצה תשומת הלב שלכם. עם פחות פריימים לשניה אתם לא תתלוננו על הפריימים המעטים שחסרים, אתם תתלוננו על דברים אחרים." הוא אמר. "המשחק לא נראה כל כך טוב, השליטה בדמות מרגישה לא טובה, כדורים נראים מהירים יותר. אלו דברים כאלו. כשאתם מתחילים בפעם הראשונה לשחק על שישים פריימים לשניה, לעולם לא תרצו לחזור בחזרה, אתם פשוט תלמדו את ההבדל."

גם בנושא הרזולוציה דיבר פיוטר, כך: “1080p ושישים פריימים לשניה הם המטרה, ואנחנו בדיוק בדרך המלך להשלמתה. פריימים לשניה הם מרכיב הרבה יותר חשוב בשילוב הזה לגבי SuperHot. זרימה היא המפתח למשחקיות של SuperHot.”

העלילה

הדמו מבוסס הדפדפן של SuperHot רמז לעלילה עם הסיומת המופלאה שלו, *ספויילר* והאדם המסתורי על המסך *סוף ספויילר* אך לא ידוע אם יהיה זה משהו שיופיע בגרסה הסופית של המשחק או לא.

SUPERHOT-6

משחקיות

כמו המשחק מבוסס הדפדפן שממנו הושפע SuperHot, הזמן עובר רק כשאתה (השחקן) זז עם דמותך. דבר שאומר שכשתירו בנשקכם הכדור יהיה מושהה באוויר עד שתוזזו. בנוסף מכניקה זו גם עובדת על כדורי האוייב, מה שאומר שההתחמקות מכדורי האקדח היא המפתח, אבל הנחתת יריות מדויקות על האויבים היא דבר שעוקף את המפתח הזה בסיבוב בחשיבותו.

superhot_scr2

הדמויות

בזמן זה, לא ידוע אם הולך להיות סט מסויים של דמויות במשחק, אבל אם המשחק יעקוב אחרי סיפור משלו כנראה שנתוודע על דמויות כאלו ואחרות בהמשך.

אז מה אתם חושבים על המשחק? שיחקתם כבר בדמו הדפדפן של המשחק? ספרו לנו בתגובות!

רוצים להצביע ולהשפיע? הצביעו מי הוא המשחק הטוב ביותר לדעתכם בסקר השבועי שלנו!

רוצים לקנות משחקים נוספים למחשבכם האישי? רוצו ל-CDKeyHouse וקבלו מאיתנו קוד הנחה נוספת על ההנחות שבאתר: PCGalaxy.

CDK

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה