Nintendo Switch Mutant Mudds

הגיע הזמן לעשות את ה-Switch, ל-Nintendo Switch

ה-Nintendo Switch מככבת לאחרונה הרבה על המסכים, אולי לא בארץ. מהפרסומת בסופרבול בארצות הברית ועד פרסומות מדליקות ביפן (כי מי מאיתנו לא יודע יפנית), הקונסולה החדשה של Nintendo נראית כל כך מגניבה לפעמים, שפשוט עושה חשק לעשות לה הזמנה מוקדמת.

nintendo-switch_1-2-switch_photo_quick-dr
שיתוף פעולה עם Nvidia
אחד מהדיבורים הכי גדולים שהיו על הקונסולה היה השימוש שביצעה Nintendo בטכנולוגיות של Nvidia, שהיא ענקית כרטיסי המסך במחשבים, נראה היה מוזר שצוות הפיתוח של הקונסולה היה מעוניין בשיתוף פעולה עמה, אך הוא גם יכול להניב פירות רבים – אמנם הפרטים דלים, אך הדעה הרווחת היא שהגרפיקה בקונסולה תהיה מאוד מרשימה עקב כך. ראש צוות הפיתוח בחברת Nintendo דיבר על הנושא, וכך אמר: “המחשב האישי היה במשך זמן ארוך הפלטפורמה העיקרית לגיימרים, העדיפות העליונה שלנו מבחינת החומרה של הקונסולה הייתה להשתמש ולהביא את הטכנולוגיה של חברת Nvidia, שהיא משחקת תפקיד מרכזי בביצועים ובגרפיקה של משחקים במחשב האישי תוך כדי ניצול נמוך יותר של צריכת חשמל”.

נוטשים את ה-Nintendo 3DS?
השמועות וההכרזות האחרונות הן בהחלט לצדה של ה-Switch: הקונסולה יוצאת בעוד פחות מחודש, והפרטים שידועים לנו עליה, יחסית דלים. אך החברה מעדיפה לדבר קצת פחות על הקונסולה, ולדבר יותר על מה יקרה עם ה-Nintendo 3DS, הקונסולה הניידת מבית החברה, לאור השמועות האחרונות, החברה אישרה לפני מספר ימים (וגם התחייבה) כי תמשיך לתמוך ב-Nintendo 3DS לפחות עד שנת 2018. גורם בכיר בחברה אמר במהלך ראיון כי מבחינת מחיר, מחיר הקונסולה הניידת של החברה צפוי ככל הנראה לרדת, וגם כי הם עדיין רואים בה פוטנציאל רב, למשל לילדים קטנים, שזו תהיה הקונסולה הראשונה שלהם, ומשחקים צפויים לצאת ל-3DS  לא רק בשנה הנוכחית, אלא גם בשנה הבאה. וישנו סיכוי טוב שהוא צדק, במקום לתת לקונסולת ה-Switch החדשה שתצא בחודש הבא תמיכה במשחקים ישנים של קונסולת ה-3DS, אולי צריך אחרת? להמשיך עם שתי הקונסולות הללו, ולשחרר ל-3DS עוד משחקים חדשים.

הדלפות ושאר ירקות
הדלפה שהופיעה לפני מספר ימים ברשת שופכת אור על החומרה של קונסולת ה-Switch, מערכת ההפעלה, ועוד. ההדלפה מאשרת כי משחקי הקונסולה השונים ישקלו בין 1GB ל-32GB, או למשל שהקונסולה תאפשר למשל לשלוח בקשות חברות למשתמשים אחרים או הזמנות למשחקים, ואולי גם דרך אפליקציה, שזה נושא שמאוד מוכר לנו, בהתחשב בעובדה שהטכנולוגיה הזו כבר קיימת בשתי הקונסולות הותיקות שבשוק, ה-Xbox וה-PlayStation. עוד מאשרת ההדלפה כי הקונסולה תאפשר שימוש במשתמש אחד ממספר קונסולות (דבר שהגיימרים מחכים לו כבר זמן רב בקונסולות של Nintendo), עוד מאשרת ההדלפה את החומרה שבקונסולה:

  • מעבד: ARM Cortex-A57, מרובע ליבות במהירות של עד 2 ג’יגה הרץ
  • כרטיס מסך: Nvidia בארכיטקטורת Maxwell מהדור השני במהירות של עד 1 ג’יגה הרץ
  • זיכרון ראשי: 4 ג’יגה ברוחב פס של עד 25.6 ג’יגה לשניה
  • זיכרון משני: 32 ג’יגה בייט במהירות של עד 400 מגה בייט לשניה
  • הרחבת זיכרון: הקונסולה תתמוך בכרטיסי הרחבה מסוג MicroSD, SDHC ו-SDXC
  • כניסות USB: כניסות מסוג USB 3.0 ו-USB 2.0
  • יציאת וידיאו: עד 60 פריימים בשניה ברזולוציה של עד 1920*1080 או עד 30 פריימים בשניה ברזולוציה של 3840*2160
  • תצוגה מובנית: מסך IPS LCD בגודל 6.2 אינץ’ ברזולוציה 1280*720
  • רמקולים: רמקולי Stereo מובנים

משחקי צד-שלישי
עוד נמסר מטעם מנהל בכיר בחברה כי לאחר צאת הקונסולה צפויות עוד הכרזות על משחקים שבפיתוח. “כמו שאתם יודעים, אנחנו בזמן האחרון שמים דגש על פיתוח על משחקים  לקונסולה, אבל השקענו המון בסביבת הפיתוח בקונסולה, כך שתתאים לאלו אשר מעוניינים לפתח משחקי צד-שלישי עבורה. בקרוב תראו הרבה הכרזות משותפים נוספים לפיתוח משחקים לקונסולה”.

עוד הוסיף בהמשך דבריו כי סביבת הפיתוח של הקונסולה תתמוך במנועי משחק כמו Unreal Engine 4, ו-Unity, שבהם המון אנשים כבר משחקים. וזה לא היה בדיחה – כך למשל, עדכון 4.15 שקיבל Unreal Engine 4 הוסיף תמיכה רשמית לקונסולת ה-Switch, דבר חשוב על מנת להבטיח את תמיכת הקונסולה החדשה בעוד משחקים שישוחררו בהמשך.

כשנשאלה החברה על ההכרזה של הקונסולה, מסרה Nintendo כי היא לא חוששת מהשקת הקונסולה בעוד כמות המשחקים והקהילה עוד קטנה, אבל היא כן מפתחת ציפיות ומקווה כי תמיכת הקונסולה באינטרנט והשירות דרך הטלפונים החכמים שתציע, יהיה מעל המצופה.

Unboxing לקונסולה, או שלא
באופן מפתיע, כבר מעריץ ראשון של הקונסולה הצליח לשים את ידיו על ה-Nintendo Switch, ובאופן חוקי לגמרי, אם תהיתם. מסתבר שאותו אדם עשה הזמנה מוקדמת לקונסולה, וכפי שכבר ניחשתם, היא הגיעה אליו מוקדם מן הצפוי, בהרבה. אותו אדם כבר העלה סרטון לאתר YouTube ובו עשה Unboxing לקונסולה (הוצאת הקונסולה מן האריזה, רושם ראשוני ועוד) ובו עוד הציג את הקונסולה בזמן השימוש הראשון בה, התפריט, ההגדרות ועוד. הנה הסרטון מהאתר FLOKO, שהצליח איכשהו לשמור על הסרטון ב-YouTube, יחד עם סרטונים מעמוד הפייסבוק של אתר Nintendo Life, שמציגים את מערכת ההפעלה של הקונסולה לעומק:

רכישות בקונסולה מעתה יקושרו לחשבון ה-Nintendo שלכם
סביר להניח שהכותרת של פסקה זו הייתה קצת מוזרה, מה זאת אומרת שהרכישות בחנות הדיגיטלית של הקונסולה יקושרו רק מעכשיו לחשבון האישי? זה אמור להיות ככה מלכתחילה. אז הנה התשובה – זה לא היה ככה, ומדובר בדבר חדש שרק עכשיו הגיע לקונסולות של Nintendo. בשונה מכל פלטפורמה אחרת שקיימת היום למשחקים, עד עכשיו, כל רכישה דיגיטלית של תוכן או משחקים בקונסולות של  Nintendoלא הייתה מקושרת לשום מקום, כלומר שבמידה והקונסולה הייתה מתקלקלת או שקניתם קונסולה נוספת מסיבה כזאת או אחרת, לא הייתם יכולים להוריד שוב את המשחקים, כיוון שהם היו נשמרים על הדיסק הקשיח של הקונסולה, ולא מקושרים לחשבון האישי שלכם. אז בזכות התוספת החדשה, גם בקונסולת ה-Switch כל משחק, הרחבה או כל דבר אחר שתורידו, יקושר לחשבון ה-Nintendo שלכם, ותוכלו להוריד אותו שוב בכל זמן ובכל מקום.

והנה עוד כמה סרטונים מגניבים (חלקם ביפנית, אזהרה מראש) על הקונסולה החדשה, ששווים צפייה:

אודות .

.

השאר\י תגובה