Sword Legacy Omen סיקורו של אביר

אביר, דרואיד, גנבת ושוליה יוצאים למלחמה, על הדרך אוספים עוד כמה מוזרים למסע…נשמע כמו בדיחה, אבל מדובר במשחק Sword Legacy Omen ואני בא לספק לכם את סיקורו של האביר

Sword Legacy Omen זורק אותנו לאמצע תקופה בה יבשת בריטניה מחולקת, אפלה גדולה מתבשלת לה מכיוונה של ממלכת Wessex.
אתם בתור האביר אות’ר שנפל מחסד בעקבות חוסר היכולת שלו להציל את מלכו ולמנוע את חטיפת מלכתו, יוצא למסע חילוץ עם הרבה נקמה בוערת.

הסיקור הזה ייגע בשלל נקודות שיתנו לכם תחושה יותר עמוקה למה לצפות אם שקלתם לרכוש את המשחק או לא, אני אגע במשחקיות, טכנולוגיה וקצת בעלילה.

העלילה של Sword Legacy Omen היא דיי שגרתית:
“אנשים טובים” שחיים את חייהם בשלווה, “אנשים רעים” שלא אוהבים את זה ומנסים לשבש הליכים ועושים שטויות.
גיבור קם מהאפר של ה”טובים”, יוצא למסע נקמה שלפעמים גורם לכם לחשוב, האם אני באמת הטוב בסיפור הזה או שאני תופס טרמפ בשביל לספק את האינטרסים שלי…

תמצית העלילה, ממלכת Wessex עושה מהלך על ממלכת Mercia המלווה בהריגת המלך, חטיפת המלכה, הרבה אבידות, הרס וגיבור אחד שקם מן האפר בשם אות’ר האביר שנפל מחסד.
אות’ר מלווה בקוסם מרלין למסע לחלץ את המלכה ולנקום בממלכת Wessex, על הדרך הוא מגייס קבוצה של שגרתית של אנשים (תקראו עליהם בהמשך) וביחד יוצאים להציל את בריטניה והמלכה.

אתם יוצאים למסע ברחבי בריטניה מחולקת ומפורקת, מלכים נמצאים בסכסוכים, העם סובל מזה…והאל הוא אולי המוצא היחיד של רוב האנשים הפשוטים.

העלילה של המשחק היא יחסית ליניארית, אתם תתקדמו בעקבות הסיפור ותיפגשו אויבים, חברים, חנויות וכל מיני מטלות שתצטרכו לעשות.
המשחק כולל בתוכו מערכת קרבות המבוססת תורות שתשאב הרבה מהיכולות הטקטיות שלכם, החלטות שעלולות להיות סופניות לכם או לאויבים שלכם.

הפן הטכנולוגי של המשחק בא לידי ביטוי בגרפיקה, בדמויות ובשליטה הפשוטה למדי של המשחק, הגרפיקה לא כבדה בכלל אז גם מחשבים פחות עוצמתיים יריצו את המשחק בלי בעיה כלל.
סגנון הגרפיקה והאומנות מאוד דומה לסדרה מצוירת על אבירים ודרקונים משנות ה-80, אז אל תצפו לגרפיקה אנושית מתקדמת כמו שאנחנו מכירים כיום.
עיצוב הדמויות הוא פשוט למדי, כל דמות מעוצבות לפי התפקיד שלה בשדה הקרב והאישיות, לדוגמא אות’ר עטור שריון, גלימה, חרב ומגן בהתאם לאביר וכו’.
אומנם גרפיקה מצוירת, המפתחים כן הבינו שמדובר בתקופה אפלה והוסיפו כמה נגיעות אפלות כמו גופות שרויות לכל עבר, ערימות של גופות בערימת בעירה, שלוליות דם ועוד.

כשאתם נכנסים לקרבות, המפתחים נכנסו קצת יותר עמוק אל תוך האפלה: עריפת ראשים, חיתוך לשניים, הורדת גפיים ועוד הוכנסו אל הקרבות. על מנת לבצע מהלך עקוב דם שכזה, תצטרכו לממש תנאי של מכת Overkill.
הפיקוד והשליטה על המשחק פשוטים למדי, פקודות ניתנות לדמויות באמצעות העכבר, שליטה ותזוזה של המצלמה נעשית באמצעות המקלדת.

Sword Legacy Omen

המוזיקה תקופתית לימי הביניים ומוזיקת עולם עם חלילים, קונטרה-בסים, תופים, כינורות והכי חשוב…היא קצבית גם כשאתם קונים משהו מהחנויות אז אין רגע דל לאוזניים שלכם.

הנה הגענו לנו לגולת הכותרת- המשחקיות של Sword Legacy Omen לא מחדשת, לא חדישה ובטח שלא מקורית אבל היא מספקת את הסחורה הן מהתפחות הדמויות שלכם, שימוש טקטי בשדה הקרב, אישיויות של כל דמות, הדינמיקה בין הדמויות ועוד.

מי שאוהב משחקים שמערכת הקרבות שלהם מושתת על תורות, ימצא כאן את זה בשפע. המשחק בשגרה שלו מבוסס על תנועה חופשית, אבל כשאתם מדדים לכם לתוך קרב, המשבצות היפות האלה מופיעות ואתם נכנסים לכוננות קרב.
בעת הקרב, כל דמות מקבלת מספר נקודות פעולה (Action Points) שבעצם מכתיבות המרחק שהיא יכולה ללכת, איזה יכולות היא יכולה להפעיל ובעצם כל דבר שקורה במהלך הקרב.
שדה הקרב הוא חסר רחמים ומלא בהפתעות, המשחק דואג להסביר לכם את זה טוב טוב אז כדאי שתזכרו לשקול כל אפשרות שתמצאו על שדה הקרב.

הדבר הכי בסיסי והכי שימושי (וטקטי) שיש לכם במחסן הנשק הוא היכולת שיש לדמויות שלכם-כוח הדחיפה. אויבים, קופסאות, כדים וחברים יכולים לקבל דחיפה נחמדה כזו שתטיח אותם זה בזה או “זה” מעבר לצוק הקטן והיפה שנמצא שם (טקטי!).
חלק גדול מאוד מהדרך שלכם לניצחון הוא אופן בו אתם משתמשים בסביבה שלכם, ראו הוזהרתם כי זה פועל לשני הכיוונים.
בנוסף לדחיפה יש Status Effects שישפיעו על הדמויות שלכם או עליכם, רעל יגרום לכם לאבד נקודת חיים (אותו דבר עם דימום ובעירה), תוכלו לספוג ירידה ברמת השריון שלכם ואפילו להגיע למצב שאתם מאבדים מנקודות הפעולה שלכם.

המשחק דוחף אלמנטים של תפקידים, כל דמות בעצם מייצגת תפקיד ייחודי משלה עם יכולות, כלי נשק, ציוד ואסטרטגיות שונות ומגוונות.
כשאתם בונים קבוצה, קחו בחשבון כי בכל משימה שתבצעו תוכלו לבחור רק 4 דמויות מהרשימה שלכם וחשוב לשים לב איך אתם מרכיבים את הקבוצה שתיכנס למשימה.
את הדמויות שלכם אתם מפתחים באמצעות מה שנקרא Renown Points, כל יכולת מגיעה עם תג מחיר משלה מ-20 נקודות בשביל יכולות בסיסיות ועד 60 נקודות בשביל יכולות מיוחדות.

Sword Legacy Omen

פן נוסף במשחק הוא מוות, אין מוות סופי שזה טוב אבל הדמות שנופלת בקרב לא חוזרת לשדה הקרב הבא למעט המקרה הבא-ישנתם לילה באכסניה בעיר.
איזה כיף, מיטה רכה, שמיכה חמה, כנראה גם ארוחת בוקר טובה איזה גן עדן…הגן עדן הזה לא זול בכלל (300 מטבעות זהב), מה ששם אתכם בשיקול האם אתם לוקחים את האכסניה או תקנו את הציוד שאתם צריכים למשימה הבאה, או הנשק שרציתם לשדרג.
בשביל לעזור עם ההחלטה הזו, תוכלו לעשות קמפינג חביב מתחת לאור הירח והכוכבים, אבל זה עלול לגרור אחריו כמה מבקרים לא רצויים ויעלה לכם ערכת מחנאות אחת (50 זהב).

כמה מילים לסכם את החבילה.
בשביל משחק תפקידים-הרפתקה עם נגיעות של אופל המשחק הצליח לספק את הסחורה, אומנם הסחורה לא באיכות הכי גבוהה שתשבה את לבכם לגמרי.
הדמויות נחמדות ומגוונות, והאינטראקציות שלהן יכולות להגיע לכל מקום ומעבר לו, יש כמה דיאלוגים שאולי תתקשו לקרוא (אלא אם כן יש לכם מבטא סקוטי כבד).
מערכת לחימה שכן עושה את העבודה ומכריחה אתכם להשתמש בראש במקום לעשות את אותו הדבר כל פעם מחדש.
בסך הכל המשחק כן מהנה ומי שאוהב את ימי הביניים אולי ימצא כאן נישה קטנה להתנחל בו קצת, אם אתם רוצים את המשחק תוכלו לרכוש אותו ב-Steam.

Sword Legacy Omen

עלילה - 5
טכני - 6
משחקיות - 6.5

5.8

סביר

משחק תפקידים-הרפתקה עם מערכת קרבות טקטי מבוסס תורות, סיפור נקמה ליניארי בתקופה אפלה של יבשת בריטניה המפולגת!

User Rating: Be the first one !

אודות גולדמן יונתן(ג'וני)

היי כולם אני ג'וני, בן 29, נשוי, גר בגליל המערבי ועובד בחקלאות ביום יום. אחרי העבודה במחשב, במיטה, בחוץ בהכל בערך. משחקים זה תשוקה ויש בינינו מערכת יחסים של הבנה הדדית. ז'אנרים אהובים: אסטרטגיה, יריות, תפקידים, ניהול ערים, משחקי לחימה וכנראה הכל חוץ מספורט(שזה כולל גם כלי רכב). השם משתמש שלי במשחקים הוא JohnyDAG, אם אתם נתקלים בי תגידו "היי" אני לא נושך...בערך.

השאר\י תגובה