נקמה מתוקה – סיקור למשחק Tales of Berseria

Tales of Berseria ממשיך את סדרת המשחקים מבית Bandai אבל האם המשחק יתעלה מעל קודמיו או יבלע בין עשרות משחקי התפקידים שיוצאים ל-PlayStation 4 מארץ השמש העולה?

Tales of Berseria מספר את מסע הנקמה של Velvet Crowe עם הצוות שלה, שכולל קבוצת פושעים ומנודים חברתית בארץ Berseria. המשחק עומד בפני עצמו, ללא תלות במשחקים הקודמים בסדרת Tales מלאת המשחקים, אבל השאלה היא האם הוא יותר טוב מקודמיו והאם המפתחים שיפרו את משחק התפקידים שהיה להם ב-Tales of Zesteria, על מנת לספק לנו חווית משחק טובה יותר? תמשיכו לקרוא וגלו.

עלילה והדמות הראשית

העלילה של Tales of Berseria מתרחשת לפני האירועים שראינו ב-Tales of Zesteria אבל מנותקים למעט איזכורים לחלק מהדמויות והמקומות שנראו עד כה בסדרה. אתם משחקים את Velvet Crowe, נערה שבהיותה ילדה ראתה את גיסה, Artorius, מעלה לקורבן את אחיה הצעיר בזמן התקפת שדים על כפר בו שהו. אחרי שהרג את אחיה, Artorius ניסה להקריב גם אותה, עד שהיא נלחמת חזרה ואחד השדים משתלט על הזרוע שלה ונותן לה את היכולת לספוג שדים וכוחותיהם.

אחרי מספר שנים אנחנו רואים אותה בתור אישה צעירה נעולה בכלא לשדים, ממנו היא בורחת וכעת חדורת מטרה לנקום את מות אחיה יחד עם מספר אסירים שעזרה לשחרר מאותו הכלא. למרות שהשינוי הדרסטי שאנחנו רואים של Velvet מנערה תמימה לרוצחת חדורת מטרה קצת מזעזע, היא מהווה דמות מצוינת לעקוב אחריה ותמצאו את עצמכם נחושים להגשים את ניקמתה, היא הדמות הנשית הראשית בסדרת משחקי ה-Tales וכתובה ומדובבת בצורה מאוד טובה.

החבורה

הפן הכי חזק במשחקי תפקידים טובים היא החבורה, ופה ב-Tales of Berseria קיבלנו הצלחה. הדמויות שיצטרפו אליכם במסע הנקמה שלכם הן:

  • Laphicet – מלאך שמצטרף לחבורה בלית ברירה בתור משרת, אבל מפתח לאורך הסיפור רצון ואישיות משל עצמו.
  • Rokurou Rangetsu – שד כמו Velvet, ששואף לנצח את אחיו הבכור בקרב ומצטרף למסע אחרי עזרתה של Velvet, מתוך רצון להחזיר לה טובה.
  • Eleanor Hume – כוהנת שמצטרפת למסע של Velvet עם עבר טראומתי משלה שמוביל לגאולה, למרות שנאתה הכבדה לשדים.
  • Magilou – מכשפה בתלבושת מגוחכת עם גישה צינית והמון אישיות, שמאחוריה נמצאת היסטוריה רגשית.
  • Eizen – אדם צעיר לכאורה, מאחורי מסתווה אדם בן 1000 שנים, שהוא מלח בספינה בה תעזרו בסיפור. הוא משתף פעולה עם Velvet נגד הכנסייה ובחיפוש אחר הקפטן האבוד של ספינתו.

כל הדמויות, גם אלו שאי אפשר לשחק אותן, כתובות בצורה מאוד טובה ובעלות עומק- במקום להרגיש כמו הדמויות הסתמיות שאנחנו רואים בכל כך הרבה סדרות אנימה (למשל, Magilou בדרך כלל הייתה נתפסת כדמות בתלבושת המוזרה והחושפנית), אנחנו מקבלים דמויות מעניינות עם סיפורי רקע ומטרות משלהן. הן לא רק נמצאות בתור תמיכה לסיפור שלכם, יש להן סיפור משלהן וזה גורם להן להרגיש יותר כמו אנשים שקיימים בעולם הזה, מאשר אנשים שקיימים רק במסע שלכם. זה גורם לעולם של Berseria להרגיש חי יותר ומלא יותר, וזה גורם לכם לרצות להלחם איתם יותר ולבחור את חברי הצוות איתם אתם הכי מזדהים.

העולם

למרות שהדמויות במשחק והסצנות הסינמטיות גורמות למשחק להרגיש מלא, המשחק עצמו לא משאיר את אותו הרושם. אתם תמצאו את עצמכם לאורך כל המשחק נעים בין אזורים קטנים ולרוב די ריקים. העולם עצמו מאוד צבעוני והאזורים מגוונים, אבל רואים שהמשחק התחיל את הפיתוח שלו בדור הקודם. בהשוואה למשחקי תפקידים אחרים של הדור הנוכחי, Berseria מרגישה מאוד קטנה וחסרת תוכן. אם נשווה את העולם של המשחק לעולם דומה שראינו ב-Final Fantasy X (לינארי ומורכב מאזורים), שהיה בפלייסטיישן 2, העולם שאנחנו מקבלים ב-Tales of Berseria מרגיש קטן מאוד וזה לא דבר שאתם רוצים לקבל במשחק תפקידים מהדור של היום.

משחקיות

המשחקיות של Tales of Berseria השתנתה מאז המשחקים הקודמים בסדרה, כעת אתם משתמשים במד נשמות שמאפשר ליצור קומבינציות קרב נגד האויבים, ולעשות שרשרת של נזק ופיצוצים נגד האויב. המכניקה הזאת הרבה יותר ידידותית למשתמש וגורמת לקרב להרגיש מאוד חלק ומהיר. למרות ששמירה על קומבואים והתקפות רצופות לא מרגיש הכי קריטי במשחק, בעיקר בגלל היכולת שלכם להביס את האויבים מבלי להשתמש במערכת הזאת, שימוש בה יאפשר לכם נצחון מהיר יותר, ותקבלו התקפות יפות לעין בזמן שתהרגו את האויב.

האינטיליגנציה של החבורה שלכם גם כן השתפרה מאז משחקים קודמים. כעת במקום פשוט לרוץ אל תוך הקרב ולקבל מכות, חברי הצוות שלכם יתחמקו וישתמשו בכשפים בצורה חכמה כך שהם בעצם מרגישים כמו חברי צוות מאשר נטל. לצערנו, ההתאמה האישית של הציוד והיכולות של חברי הצוות שלכם מלאה ביותר מידי אפשרויות, ועם חברי צוות שעושים עבודה טובה גם בלי שתתאמצו לשנות אותם, אין ממש תמריץ להכנס עמוק למערכת ההתאמה של הגיבורים.

למרות השינויים הקלים לטכניקת האקשן של המשחק, ההתאמה האישית של הדמויות עדיין מאוד עמוקה ומאוד לא ידידותית לשחקן. בנוסף, כשתראו את עצמכם מנצחים את רוב האויבים בלי צורך להשקיע באיבזור ספציפי של הדמויות שלכם, המשחקיות של Tales of Berseria תרגיש חלקה ומהירה, אך גם רדודה.

הגרפיקה

הגרפיקה של Tales of Berseria היא לא מדהימה, למרות שישנו כמובן שיפור ניכר מאז Tales of Zesteria, שוב אפשר לראות שהפיתוח של המשחק התחיל בדור ה-PlayStation 3 עם מנוע גרפי מיושן שלא מנצל את מלוא היכולת של ה-PlayStation 4 או ה-PlayStation 4 Pro. למרות זאת, חלק מהסביבות עדיין נראות מהממות וצבעוניות, למשל החוף המוזהב עם שלוליות מי המלח, ורוב הדמויות נראות מאוירות בצורה מאוד יפה וחלקה. המשחק נראה כמו סדרת אנימה וכל הסצנות והדיאלוגים בין הדמויות מאוירים באיכות מאוד גבוהה.

סאונד ומוזיקה

המוזיקה, בדומה לרוב משחקי התפקידים היפנים, היא ברמה גבוהה – כל המוזיקה נעימות לאוזן והופכות את המסעות שלכם לנעימים ומלהיבים, המוזיקה הסימפונית של המשחק עושה עבודה מצוינת בלהבליט את הדרמה שמתרחשת בין הדמויות והעלילה, בזמן שהגיטרה החשמלית של החלק הרוקיסטי של המוזיקה מלהיבנ אתכם לכסח את המגוון הרחב של היצורים שתתקלו בהם בכל מקום.

שחקני הקול של Tales of Berseria עושים עבודה מצוינת במשחק, גם דוברי היפנית וגם דוברי האנגלית. הקולות של השחקנים היפנים מאוד מתאימים לדמויות אותם הם מגלמים, ושחקני הקול האמריקאים מצליחים להעביר את הדיאלוג לאנגלית ועדיין לשמור בצורה טובה על הדרמה שבעלילה.

השורה התחתונה

Tales of Berseria הוא משחק תפקידים עם הרבה אלמנטים טובים, משחקיות מהירה, גרפיקה צבעונית, מוזיקה ושחקני קול מצוינים, דמויות אהובות ומורכבות, ועלילה מעניינת ומלאת רגש, שהם כמובן המרכיבים הכי קריטיים עבור רבים בכל משחק תפקידים יפני. בזמן שמשחקים כמו Final Fantasy 15 אכזבו מעריצים עם העלילה וחלק מהדמויות שבה, Tales of Berseria זוכר איפה הפוקוס החשוב של משחק תפקידים טוב, הדמויות והעלילה שלו, רק חבל שכל המסביב הוא לא משהו.

אפילו עם עלילה, דמויות ומוזיקה חזקים, אי אפשר שלא להרגיש שסדרת משחקי Tales מפגרת מאחור בכל שאר התחומים. למרות שהפישוט של מערכת הקרב תמשוך שחקנים חדשים, היא עדיין לא עמוקה במקומות הנכונים ובדור בו הקונה הממוצע מחפש עולם יפה וקסום להבלע בו, המשחק לא מספק זאת מספיק טוב. Tales of Berseria הוא משחק טוב, אבל עבור חובבי משחקי התפקידים היפנים המושבעים ביותר.

ציון סופי

עלילה והדמות הראשית - 9.5
החבורה - 10
העולם - 5
המשחקיות - 7
הגרפיקה - 5.5
המוזיקה - 10

7.8

טוב

Tales of Berseria הוא משחק תפקידים עם עלילה ודמויות נהדרים אבל גרפיקה חלשה ומכניקת קרב משעממת מונעת ממנו להתבלט משאר המשחקים של הז'אנר.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה