מדע נגד שדים – ביקורת למשחק Tesla Force

ניקולה טסלה וחבריו המדענים והסופרים יוצאים להציל את העולם ב-Tesla Force על ה-Nintendo Switch

בין הז’אנרים הכייפים ביותר לשחק יחדיו הוא ה-Top Down Shooter. משחקים כמו Helldivers ו-Alienation, כוללים קרבות מטורפים עם חבריכם מול צבאות של אויבים בזמן שימוש בנשקים מרהיבים באמצעות שני הג'ויסטיקים של השלט. משחק חדש בז'אנר זה הוא Tesla Force, שמרגיש כמו המשך טבעי של Tesla vs Lovercraft, משחק גם של חברת 10tons Ltd.

המשחק פותח עם ניקולה טסלה מפעיל את מגדל החשמל שלו ופותח בטעות שער שמוביל להגעתם של מפלצות לעולם, תחילה זה נראה כמו טעות תמימה של טסלה, אבל עם הזמן אנחנו מגלים שמישהו עומד מאחורי הבלאגן והמפלצות. כל הסיפור מוצג בתמונות מאוירות ללא דיאלוג ואני חייב לציין עם אנימציה קצת מסורבלת, משהו צפוי ממשחק אינדי אבל זה משהו שהופך את הסיפור לפחות מעניין, זה גם לא עוזר שאין דיבוב והמוזיקה קצת משעממת.

בזמן שהמשחק הוא Twin Stick Top Down Shooter, הוא בעיקרו משחק Rogue-like. זאת אומרת אתם מתחילים ריצה באזור מסוים, עוברים שלב-שלב, צוברים בונוסים ופריטים עד בוס סופי, ואם אתם מתים אתם מתחילים מההתחלה. אבל הקריסטלים שצברתם במהלך השלבים ישמשו אתכם בבסיס לפני הסיבוב הבא כדי לשדרג את היכולות שלכם ולתת לכם יתרון בסיבוב הבא, וזה יכול להיות למשל הגברת יכולת השיגור שלכם, לקבל עוד פריטים בכל שלב, עוד משימות לבחירה במפה וחשיפה של הבונוסים בכל שלב.

בכל מפה ישנם 6 שלבים לפני הקרב מול הבוס המשני ואז הראשי וכל שלב כולל אחת מ-4 משימות: לחקור קן של מפלצות ולשרוד עד תום הזמן, לאסוף חלקי מכשיר טכנולוגי ולתקן אותו, להשמיד פסלים מקוללים שמביאים יצורים או להלחם ביצורים ב-3 אזורים עד שהאזור נסגר. אלו משימות מהנות אבל תבצעו אותם כל כך הרבה פעמים מול אותם יצורים ובאיזורים שבתכלס נראים אותו הדבר, אפילו שיש להם שמות שונים, שתרגישו שאתם עושים את אותו הדבר שוב ושוב.

לפחות הקרב עצמו מבדר עם מגוון רחב של נשקים שממשיך לגדול עם כל ניסיון וכולל רובי פלזמה, רובי ציד, משגרי רימונים ואפילו BFG ממשחקי Doom (שאינו הרפרנס האחרון במשחק למשחקים קלאסים). כמו כן, תוכלו למצוא יכולות מיוחדות להפעיל לחיסול מספר אויבים ביחד ותוכלו להפעיל פצצת אטום שאויבכם מפילים שמשמידה את כל היצורים על המסך. כדי להתחמק מהנזק של היצורים, תוכלו להשתגר ממקום למקום, מה שמאוד חשוב על מנת לשרוד. אבל מה שהכי יעזור לכם לשרוד זה לאסוף חלקי Mech שיאפשרו לכם לבנות חליפת קרב שיורה כדורים לכל עבר ויוצרת הרס ונותנת לכם מגננה.

בין שלב לשלב אתם תקבלו יכולות שונות שיחזקו את הגיבור שלכם וזה יכול להיות כל מיני יכולות כמו: עוד חיים, הגברת נזק הכדורים, האטת האויבים, גרימת פיצוצים בכל שיגור התחמקות או ירי כפול קדימה ואחורה. זה מצליח לשמור על המשחקיות מעניינת ובשילוב עם היכולות שתפתחו בבסיס, יש צורך בלא מעט אסטרטגיה כדי לשרוד ולנצח את המפלצת הסופית. אבל עדיין מדובר במשחק מאוד חזרתי עם משימות דומות כל הזמן וללא שינוי בסביבה. לפחות אפשר לגוון בדמויות.

לעזרתו של טסלה מגיעים המדענים והסופרים מארי קירי, ה. פ. לאבקראפט ומארי שלי, אותם שחקנים יכולים לגלם אחרי שאספו מספיק מטעני חשמל במשחק או כדמות נוספת במצב מרובה המשתתפים. כל דמות עם יכולות שונות שלא בהכרח טובות יותר משל אחרים, אבל ללא ספק תמצאו דמות שתתאים לסגנון המשחק שלכם וחבריכם. בזמן שההכללה של הדמויות הנוספות מרגיש מנותק למה שקורא, ספציפית מארי שלי שחיה בתקופה שונה לגמרי משאר 3 הדמויות, זה מגניב שאנחנו מקבלים 2 מדענים מפורסמים על גבול המדע הבדיוני ו-2 סופרים מז'אנר המדע הבדיוני.

לשחק עם עוד חבר זה מאוד מהנה, אם כי משחק Rogue-like הוא לא האופציה הטובה ביותר לשחק עם חברים בבית, החזרתיות יכולה לשעמם מהר. כמו כן, שחקנים על ה-Nintendo Switch צריכים לקחת בחשבון שכל שחקן נוסף דורש עוד צמד ג'ויקונים או שלט פרו, אין אפשרות לשחק עם Joy-Con עבור כל שחקן. לצרף חבר יכול להקל מאוד על המשחק שלכם, אבל גם לקחת חלק מהאתגר האפשרי של המשחק.

באשר לתצוגה של המשחק עצמו, בזמן שהגרפיקה של סצנות הסיפור נוקשות ומשעממות, הגרפיקה של המשחקיות היא נהדרת עם אפקטי תאורה טובים לכל ההתקפות של הגיבורים שלכם ואנימציות די מגניבות ליצורים, ספציפית הבוסים השונים. אין ממש פסקול למעט קצת מוזיקה פה ושם, והאפקטים של ההתקפות השונות הם די גנרים. בסופו של דבר, זה מרגיש שמדובר במשחק מאוד דומה לקודם של הסטודיו עם כמה דמויות חדשות.

סיכום 

Tesla Force מרגיש כמו הרחבה קלה של Tesla vs Lovercraft. הסיפור לא מצליח לסקרן באותה המידה והתצוגה הכללית מאוד דומה.

ההבדלים העיקריים בין המשחקים הם הכללתן של דמויות נוספות למשחק שמאוד מתאימות לאווירה והשינוי בסגנון המשחק ל-Rogue-like שנועד להקשות את המשחק ולהאריך זמן המשחקיות שלו, אבל בסופו של דבר מבליט את החזרתיות שלו וגורם לו לשעמם, וחבל כי להרוג שדים באמצעות ההמצאות של טסלה זה עדיין קרב מאוד מהנה שראוי ליותר.

Tesla Force

ציון סופי - 6

6

בינוני

חוסר גיוון בשלבים ומשחקיות חזרתית שבולטת יותר בעקבות אלמנטים של משחקי Rogue-like הופכים את המשחק שביסודו מאוד כיף למאוד משעמם.

User Rating: Be the first one !

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה