The Legend of Legacy – סיקור המשחק

אם אפשר לתת למשחק הזה כינוי, הייתי נותן לו את הכינוי "אצילי", מאחר והוא שואב השראה ממשחקים קלאסיים ומשובחים כמו Chrono Trigger ו-SaGa.

The Legend of Legacy ממשיך מסורת רחבה ומוכרת של משחקי JRPG מצוינים, כאשר הוא מביא לנו משחקיות מצוינת, מכניקות עמוקות ומספקות ביותר,אבל סיפור שהוא די חלש וחלול.
למי שלא יודע על איזה משחק מדובר, The Legend of Legacy הוא משחק מסוג JRPG אשר פותח על ידי Furyu בשותפות עם Grezzo, ומופץ על ידי Atlus. המשחק משמש כהמשך רוחני לסדרת משחקי SaGa המצוינת, בזמן שהמשחק הזה, לא כמו רוב שאר משחקי ה-JRPG, מאפשר לכם לחקור את העולם שלו, והשיקול של "מה לעשות במשחק", הוא שלכם בלבד.
בנוסף לכך, אל הצוות של Furyu הצטרפו מפתחים רבים שעבדו במשחקים קודמים של Square Enix כמו מאסאטו קאטו שכתב את Chrono Trigger ואת Chrono Cross, ומאסאשי המאוזו, המלחין של Final Fantasy 13.

LoLScreenshot5

מה קפץ עליי הרגע? – המשחקיות

נתחיל מהעולם של המשחק: אתם בהתחלה נזרקים לעיר שנקראת Initium, שם אתם יכולים למכור ולקנות ציוד, לקנות סירה שתחפש עבורכם אוצרות בים הכחול, ואפילו לקנות ולמכור מפות עבור אזורים שונים!
בנוסף, אתם יכולים לגייס גיבורים נוספים שילחמו לצדכם, אבל החבורה שלכם תוכל להכיל רק שלושה גיבורים בבת אחת.

האזור בו אתם נמצאים הוא למעשה מקום די מעניין: כל המפות והחלקים במשחק מציגים את היסודות המוכרים לנו ממשחקי ה-JRPG, שהם אש מים ואוויר, אך יחד עם זאת יש לכם יסוד אחר לגמרי – אפלה. בכל אזור בולט יסוד אחר, כאשר אתם תוכלו להעצים את יכולותיכם עם קריסטלים שתקבלו במהלך המשחק, ולכל יסוד יש את הבונוסים שלו, אבל לאפלה יש משהו אחר. אם תהיו באפלה, יוכלו לקפוץ עליכם מאמצע שום מקום מפלצות, ולכן אתם צריכים להיזהר ממקומות שקשורים אל יסוד האופל.

LoLScreenshot1

בנוסף לכך, מערכת הקרב היא דבר די משעשע, והיא מזכירה לי קצת את מערכת הקרב במשחקים מסדרת Mother. המפות מלאות במפלצות, וברגע שמפלצת רואה אתכם, היא תרדוף אחריכם עד שתצליחו לברוח ממנה. מערכת הקרב עצמה היא די קשה, כאשר בכל מפה שתקנו ובכל אזור שתגלו בתוך העולם הרחב של Avalon, המפלצות עצמן יהיו חזקות יותר ויותר, ובנוסף לכך אתם צריכים לחשוב על אסטרטגיה ממש טובה כנגד רוב המפלצות, מאחר ואם תנסו להשתמש באותה המתקפה או באותה היכולת שוב ושוב, סביר להניח שתפסידו.

לכן, עדיף לכם לברוח ממפלצות ולהימנע מקרבות בחלק מהמקרים כדי לשמור קצת על החיים והחבורה שלכם, ובמקרה שנתקלתם במפלצת שאתם לא רוצים להילחם בה, ההמלצה היא לברוח משדה הקרב. ככה, תוכלו לשמור את כל מה שעשיתם עד כה, ולעצור להתרעננות של נקודות חיים.
בנוסף לכך, מערכת היסודות במשחק טיפה קשה ומסורבלת. נניח וזימנתם יסוד מסוים ששולט בשדה הקרב, המפלצות שמולכם יכולות להפריע לכם בשימוש בו, ולזמן אותו אל הצד שלהן, וכך אתם תאבדו את היסוד בו השקעתם זמן בתפיסה.

מערכת הקרב במשחק מבוססת על תורים, כאשר בכל תור יהיה עליכם לקחת פעולה עבור כל דמות שלכם, ולכל דמות יש סוגים שונים של יכולות, ומשום כך אתם צריכים לבחור את הלוחמים בחבורה שלכם בתבונה.
בנוסף לכך, מערכת הרמות במשחק לא מעלה את הדמות שלכם רמות בצורה המסורתית, אלא שהרמה של היכולות והמתקפות שלכם עולה. מה המשמעות? ובכן, המשמעות היא שככל שתשתמשו ביכולת יותר ויותר, היכולת תהיה חזקה יותר ויותר.

מה אני עושה פה בדיוק? – הסיפור

בסיפור של המשחק אתם מגלמים גיבור שהוזמן על ידי בחור שמכנה את עצמו "המלך של Avalon", והמטרה שלכם היא לגלות כמה שיותר פרטים על האי בתור מגלי ארצות. האי עצמו, קם משום מקום באמצע האוקיינוס, לפני כ-10 שנים, ובן אדם אחד (אותו מלך) הכריז עצמו כמלך של האי, והזמין מגלי ארצות כמוכם כדי שיגלו את האי, ושישמרו כמה שהם רק רוצים מהאוצרות שהם מוצאים.
בסיומה של כל מפה, יהיה דיאלוג שמגלה לכם עוד פרטים על הסיפור ועל הדמות שלכם.

לדעתי האישית, הסיפור של המשחק מאוד משעמם, מתוך העובדה הפשוטה שאין לסיפור עומק בכלל, והוא נראה כמו סיפור בסיסי, קלישאתי וטיפוסי עבור משחקים מהסוגה הזו.
בנוסף לכך, לדמויות אין סיפור רקע עמוק ומעניין, מה שהופך אותן לדמויות די חלולות לטעמי.

LoLScreenshot2אני יכול להרגיש את האווירה!! – צלילי הרקע

כבר אמרתי שמוזיקת הרקע של המשחק מדהימה? לא? ובכן, זה הזמן שלה לזרוח.
כידוע, מוזיקת הרקע במשחקים מתפקדת בתור גורם מרכזי במשחק, כאשר היא מוסיפה רבות לאווירת המשחק, ותורמת לנו להרגיש את המשחק עצמו ומה מתרחש בו.
למשחק הזה Furyu שכרה את מאסאשי האמוזו, שהלחין משחקים פופולאריים ביותר כמו SaGa Frontier 2, Unlimited SaGa ו-Final Fantasy 13. האמוזו, בתור אחד שכבר מנוסה בתחום המשחקים הזה, ידע בדיוק מה לעשות, והלחין פסקול מצוין למשחק, שמשלב פסנתר מלודי, סינטיסייזר, כלי מיתר, ורעשי מרקע שמתאימים לנושא. פס הקול נשמע מצוין, והוא חלק מהקסם האישי של המשחק שבו אתה מגלה אזורים חדשים כדי לשמוע את מה שיש לו להציע, כאשר הוא משלב צלילים עתידניים ומודרניים.

בנוסף לכך, אל פס הקול מלווים צלילי רקע מרשימים, שמעצימים את האווירה, יחד עם קריינות סיפורית, ועכשיו אני מחייב אתכם לשים אוזניות כשאתם משחקים במשחק, כי זה ישאב אתכם בצורה עמוקה יותר אליו, ויגרום לכם ליהנות ממנו אפילו יותר.

זה.. נראה.. יפהפה! – הגרפיקה

גרפיקת המשחק – גם היא ראויה לשיבוח: מפות המשחק מצוירות באופן נהדר, והמודלים של המשחק נראים ממש טוב, יחסית למשחק JRPG עבור קונסולה ניידת.
בנוסף לכך, הסביבה נראית מקסימה למדי, מאחר ו-"חוסר" הפרטים בה הופכים אותה לחלקה ונקייה יותר, שגורמת לנו להרגיש כמו בסרט או במשחק נושן.
אפשר בבירור לראות שנעשתה השקעה רבה בויזואליות של המשחק, ולכן אני חושב שהיא מצוינת למדי.

LoLScreenshot3

השליטה במשחק

מבחינת השליטה המשחק די הפכפך.
המקשים פועלים בסדר גמור, אם כי נתקלתי בכמה באגים על הדרך, ביניהם מקרים שבאמצע מרדף של מפלצות אחריי היה קשה לזוז, אבל אני די בטוח ש-Furyu תטפל בזה בהמשך, ותוציא עדכון שיסדר את כל העניינים.
בנוסף לכך, האופן בו מתרגלים אל המקשים והעניינים קצת מסורבל, אם כי אפשר להבין את זה בקלילות אחרי זמן מה של משחק.

ולסיכום:

אני חושב שהמשחק הזה בינוני – מצוין, מאחר והדבר שגרע לי מההנאה שלו היה גורם שהוא די מרכזי במשחק: הסיפור.
במשחקים מהסוג הזה, הסיפור הוא כל מה שעוטף את המשחק, והוא נותן לנו את כמעט כל הסיבות לשחק, חוץ מהמשחקיות של המשחק עצמו, שדי כיפרה על חוסר העומק העגום של המשחק.

נהניתם מהסיקור? רוצים לקנות משחקים לקונסולת ה-3DS שלכם? שלל משחקים ל-3DS מחכים לכם עכשיו ב-Game & Mobile!

The Legend Of Legacy

משחקיות - 8
גרפיקה - 10
סיפור - 4.5
פסקול וצלילים - 10
שליטה במשחק - 8.5

8.2

ציון למשחק

יתרונות: יכול לגרוס לכם המון זמן, משחקיות מאתגרת במיוחד, מערכת קרב מצוינת ומהנה, אווירה נהדרת, פסקול וצלילים מצוינים, גרפיקה פנטסטית, ובנוסף לכך יש הרבה מה לחקור, מה שנותן לנו זמן משחק ארוך במיוחד. חסרונות: סיפור גרוע ועגום, הדמויות חלולות מדי, קשה לשחקני JRPG חדשים להתרגל אליו בהתחלה, לפעמים לא מבינים בדיוק מה צריך לעשות.

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

אודות רפאל יקותיאל

רפאל, בן 20 מחולון, משחק בעיקר במשחקי פלטפורמר אינדי ומכות, חלק מה-PCMR, מכור לטקן, ובעד מלחמת עולם בין Intel, AMD, ו-Nvidia.

השאר\י תגובה