זהירות כריש! – ביקורת הסרט אימה במצולות

אחרי כל כך הרבה סרטי אסון שבהם יצורי מים הולכים ונעשים פראיים בצורה ברוטלית ובוטה, הגיע תורו של ג’ייסון סטיית’האם. נדמה שהדגש הקיץ הוא סרטי מותחן מלווים באסונות, וכי כל מה שמונע מהם לשקוע לקרקעית אלו הכוכבים הגדולים שמושכים אליהם צופים.

הבחור עם המבט הבריטי הכבד, זה שכל הזמן עצבני ויש לו אהבה גדולה לסכינים, ג’ייסון סטיית’האם קופץ לביקור. נדמה שגם לג’ייסון נמאס לשחק את אותה דמות בכל סרט שהוא לוקח בו חלק, אז הפעם הוא החליט לגוון. בעיני זה שידרוג קליל, אבל אני באמת חושבת שזה לא מה שיציל את אימה במצולות מלהפוך ללהיט קיץ. כפי שאתם מבינים הציפייה שלי לסרט הזה היא מאוד נמוכה, כי הרי כבר קיימים דברים דומים לזה, אז אני לא רואה צורך במשהו שכבר קיים ולא נראה כאילו אנחנו הולכים לקבל משהו שובר שוק. עם כל החיבה שיש לי כלפיי ג’ייסון סטיית’האם, שום דבר לא יכול להציל את הספינה השוקעת הזו בעיני.

הסרט מתחיל במשימת חילוץ מתחת למים תחת הנהגתו של ג’ונאס טיילור (ג’ייסון סטיית’האם) כשהוא וחבריו מנסים להציל קבוצה של מדענים, שנקלעו בתוך צוללת פגומה ועליה מטען גרעיני. משימת החילוץ מסתבכת כשהצוללת מותקפת כלפי חוץ על ידי גורם לא ידוע. אומנם החילוץ של כל המדענים הושלם, אבל ג’ונאס נאלץ להשאיר את שני חברי המשלחת שלו מאחור על מנת להציל כמה שיותר אנשים מהצוללת שהפכה לפצצה מתקתקת.

5 שנים חלפו מאז אותו אירוע מתחת למים, ואנחנו עוברים אל מתקן מחקר תת ימי מרהיב במיוחד הנקרא מנה אחד, אותה ממן המיליונר ג’ק מוריס (ראיין ווילסון). המטרה של אותו מתקן היא לחקור האם קיים משהו תחת עננת האבק הגדולה הנמצאת בקרקעית ה-Mariana Trench (הנקודה העמוקה ביותר תחת פני הים). צוללת קטנה בה נמצאים 3 אנשים יוצאת מתחנת המחקר אל עבר אותה קרקעית על מנת לחדור מבעדה ולראות האם התיאוריה של דוקטור מינוואי ז’אנג (ווינסטון צ’או) וביתו סויין (לי בינגבינג) נכונה. נדמה שהכל הולך חלק עד שיצור ענקי מתנגש בצוללת המחקר וגורם לה לאבד קשר עם מנה אחד. לאחר דיונים רבים בנושא, הוחלט להביא את ג’ונאס אל תחנת המחקר בכדי שיוכל לבוא ולחלץ את הצוות שאיתו אבד הקשר. מפה לשם משימת ההצלה הולכת ומסתבכת, ובין היתר משהו עתיק ימים מוצא את דרכו אל העולם שלמעלה, ומטיל אימה והרבה מאוד פחד.

כפי שציינתי קודם לכן, אני מאוד מחבבת את ג’ייסון סטיית’האם, ואני חושבת שלשם שינוי יש מגמת שינוי בדמות אותה הוא מגלם בסרט הזה. אז אני שמחה עבורו ואת התפקיד שלו הוא מגלם בצורה טובה ומשכנעת במיוחד. המשחק פה ברוב הסרט הוא בסדר. ראיין ווילסון משחק פה אידיוט מושלם, שכל הסרט אתה רק שונא אותו. לי בינגבינג משחקת דמות עיקרית בסרט, אבל כמובן שהסרט לא בוחר להישען עליה, ואני מניחה שטוב שכך. את מי שאני כן אבחר לציין לשבח במשחק שלה זו שויה סופייה, שמגלמת את הבת של סויין, מיינג ואפשר גם לראות אותה בטריילר למעלה. באמת שהיא עשתה לי את הסרט אם זה בהומור התמים שלה או בחוכמה של ילדה קטנה בת 8.

מבחינ ויזואלית אין יותר מידי עבודה קשה. אני חושבת שרוב העבודה הלכה לצוות האנימציה שהיו צריכים לעבוד שעות רבות על חיות מים כה רבות. במיוחד שמדובר כאן באחת ענקית שרק מחפשת לעשות צרות ולטרוף כל מה שניכר בדרכה. אחרי הכל לצלם סצינות מתחת למים, מעל המים ובסטודיו עם מסך ירוק, לא צריך להתאמץ מידי בשביל זה. הקוסמים האמיתיים הם אלו במחלקת האפקטים החזותיים שהביאו לחיים יצור, שנכחד לפני שנים כה רבות ואנחנו שומעים עליו רק באגדות ובסרטים כמו זה.

שורה תחתונה – להגיד שסבלתי יהיה לשקר. הסרט העביר לי את הזמן בכיף, אבל בהחלט לא השאיר אותי במתח כפי שאמור להיות לפי הסגנון שלו. עלילה שכולנו כבר מכירים משאר הסרטים על הסגנון הזה סטייל מלתעות, פיראנה וכו’. ככה מי שראה אותם כבר יכול לצפות מראש מה הסצנה הבאה שהולכת להגיע. הדברים היחידים שגרמו לי להיות משועשעת מהסרט זה לראות את הכימיה בין הדמות של ג’ייסון סטיית’האם לילדה הקטנה. במקרה של אימה במצולות, אנחנו מקבלים את הסרט מלתעות עם הגדלה של 1.90 ופשוט קוראים לזה בשם חדש. היה ניסיון לתת לזה מעט עומק עם כל הסיפור כיסוי של שכבה נוספת במקום הכי עמוק על פני הים, אבל זה פשוט לא עובד מבחינתי. אבל אם בא לכם לצלול מתחת למים ולגלות מה מסתתר שם, שיהיה לכם בהצלחה.

אימה בצולות

עלילה - 5.5
משחק - 6.5
ויזואליות - 7
אקשן ומתח - 4

5.8

צולל מטה

תיקחו את מלתעות ותגדילו ב-1.90, ואז תקבלו את אימה במצולות.

User Rating: Be the first one !

אודות בר מקלר

בזמני הפנוי אני חננת על, מעריצה אדוקה של Marvel, Star Wars ו-Voltron Legendary Defender. בין היתר רואה סרטים, סדרות, קוראת קומיקסים ומצילה את העולם מספר פעמים בשבוע כי אני Defender Of The Universe. אה כן וכמובן משחקת בהמון משחקי וידאו, אל תתבאסו אם אקרע לכם את הצורה במשחק מכות.

השאר\י תגובה