אליפות העולם השביעית בספורט אלקטרוני תתקיים בסיאול, קוריאה

לא מזמן דיווחנו לכם על פתיחת מוקדמות לאליפות העולם בספורט אלקטרוני, בהמשך לשיתוף הפעולה שלנו עם פדרציית הגיימינג הישראלית, הפעם מגיע מידע חדש

הפדרציה הבינ"ל לספורט אלקטרוני (IeSF) הכריזה שאליפות העולם השביעית בספורט אלקטרוני, האירוע השנתי של 2015, אשר מהווה תחרות הספורט האלקטרוני היחידה בעולם בה השחקנים מייצגים מדינות ולא קבוצות, תתקיים בבירת קוריאה הדרומית, סיאול, בתחילת דצמבר.

העיר לודג' בפולין, אשר נבחרה מוקדם יותר השנה כעיר המארחת של אליפות העולם 2015, משכה את הצעתה לארח את האליפות בעקבות בעיות פוליטיות וכלכליות במאי האחרון. בעקבות זאת, דירקטוריון ה-IeSF, בשיתוף הועדה הטכנית של הפדרציה, בחנו מספר מדינות שהגישו מועמדות לאירוח האליפות בתהליך שארח חודשים ספורים ובסופו נבחרה סיאול, בירת קוריאה הדרומית, לארח את אליפות העולם בין ה-2 ל-5 בדצמבר.

הנקסון ארנה (Nexon Arena), אחד מאולמות בספורט אלקטרוני המובילים בקוריאה
הנקסון ארנה (Nexon Arena), אחד מאולמות הספורט האלקטרוני המובילים בקוריאה

בהמשך להכרזה הרשמית בדבר אליפות העולם 2015, מוציא הועד הטכני של הפדרציה גם הכרזה בדבר הכותרים הרשמיים שישוחקו באירוע. לאחר בחינה מעמיקה של תרבות הספורט האלקטרוני במדינה המארחת והדרישות של המדינות החברות שלה, החליטה ה-IeSF על שלושת הכותרים הבאים: ‘League of Legends’, ‘StarCraft® II’ והכותר ‘Hearthstone®: Heroes of Warcraft™’. כל הטורנירים במשחקים הנ"ל פתוחים לכל השחקנים ללא הבדל דת, מין או לאום ובלבד שהשחקנים יהיו אלו שנבחרו ע"י כל ארגון חבר בפדרציה לייצג את מדינתו.

"League of Legends" נבחר ככותר בעבר, באליפות העולם החמישית שהתקיימה בשנת 2013 בבוקרשט, רומניה. על מנת לקדם ולהרחיב את בסיס השחקנים החובבני יותר במשחק ברחבי העולם, IeSF ו-Riot Games הסכימו להגביל את הטורניר לשחקנים שלא שיחקו באליפויות רשמיות של Riot או שותפיה בשנת 2015.

תמונה מאליפות העולם 2013 - בוקרשט, רומניה. (צילום: IeSF)
תמונה מאליפות העולם 2013 – בוקרשט, רומניה. (צילום: IeSF)

לפני כשבוע וחצי נערך טורניר "אליפות ישראל League of Legends 2015" ע"י צוות LoL Israel ובשיתוף העמותה לגיימינג תחרותי, Asus, Logitech, AOC ואתר ויגיימס. הטורניר, שנערך בהיכל התרבות בת ים, הציב 128 קבוצות כמועמדות לאליפות המדינה ופרסים בסך 24 אלף שקלים. במסגרת החלטת ועד העמותה לגיימינג תחרותי, הטורניר יהווה גם מוקדמות אליפות העולם בישראל בכותר. לפיכך, קבוצת "Team EBO", אשר זכתה באליפות המדינה, תטוס לייצג את ישראל באליפות העולם בדרום קוריאה.

במת הגמר של אליפות ישראל ב-League of Legends 2015, אשר נערכה בהיכל התרבות בבת ים. (צילום: סני קומן)
במת הגמר של אליפות ישראל ב-League of Legends 2015, אשר נערכה בהיכל התרבות בבת ים. (צילום: סני קומן)

StarCraft II נבחר בצורה עקבית ע"י הפדרציה ככותר באליפות העולם משנת 2011, וההשתתפות של המדינות בו גדלה משנה לשנה. משנת 2013 התרחבה ההשתתפות בעיקר במגזר הנשי, כאשר עוד ועוד נשים השתתפו באליפות העולמית. בנוסף, Hearthstone אשר נבחר ככותר בשנה שעברה באליפות העולמית באזרבייג'ן, יצר דיון באשר לאירוח טורנירים לבנים ובנות בנפרד או אירוח טורנירים במסגרת משותפת כמקובל בעולם, והיווה נקודת מפתח באליפות. בנוסף היא הייתה האליפות הראשונה שבאחד מכותריה ניצח קטין, השחקן בן אמין מטוניסיה.

במסגרת אליפות העולם, כיום מתנהל תהליך המוקדמות ב-43 המדינות החברות ב-IeSF, כולל ישראל. השחקנים שיבחרו ע"י כל מדינה לייצג את מדינתם באליפות העולמית יוכרו כספורטאים לכל דבר במדינה המארחת של אליפות העולם ובתמיכת גופי הספורט הממשלתיים המקומיים.

בישראל כאמור, נערכה אליפות ישראל ב-League of Legends במסגרתה כבר הוכרזו שחקני נבחרת ישראל בכותר LoL. בשאר הכותרים שהוכרזו לעיל, תקיים העמותה בתקופה הקרובה מוקדמות לאליפות העולם, בשיתוף הקהילות המקומיות, ולאחריהן תכריז על השחקנים שייצגו את ישראל במשחקים הללו.

בסיום תהליך המוקדמות הבינלאומי שנערך בימים אלה, תכריז הפדרציה עד אוקטובר על כל השחקנים שישתתפו באליפות בכל כותר.

אודות טל סלע

נשוי +2 שהוא גיימר, פתחתי את האתר בשנת 2011 כדי לתת מענה בעברית לתכנים שאני אוהב. משחק על קונסולת הסוני 4, אוהב משחקי ספורט, FPS ומירוצים. אישתי אומרת שאני מכור - מחמאה מבחינתי

השאר\י תגובה