כך לחיות היינו רוצים-ביקורת לסרט בובספוג הסרט: מבצע הצלה

אתם מוכנים ילדים, מבוגרים וכל מי שמעריץ את בוב ספוג? כן, כן, כן! ועכשיו במיוחד בתקופה הלא פשוטה הזאת אנחנו זקוקים לספוג האהוב שיחדיר לנו שמחה ואופטימיות לחיים. בואו תצללו איתי אל ביקיני בוטום הנוסטלגית בסרט השלישי בסדרת הסרטים "בובספוג הסרט: מבצע הצלה", שבשל הקורונה שוחרר ל-Netflix. לפניכם טריילר הסרט:

נתחיל מזה שהסרט השלישי בסדרת הסרטים שונה מקודמיו בכך שזהו הסרט הראשון ששוחרר לאחר מותו של היוצר של בוב ספוג, סטיבן הילנבורג האגדי ובנוסף נעשה בו שימוש ב-CGI. השימוש בתוכנה המשודרגת של האנימציה כבר יוצרת אווירה שונה לאלו שגדלו על בוב ספוג ואני חייבת לציין שזה אחת מהמעלות שיש לסרט להציע. האנימציה עשויה מעולה וזוכים לראות את הדמויות האהובות בסרט "בובספוג הסרט: מבצע הצלה" בצורה מדוקדקת יותר ויפה לעין, גם אם לוקח זמן להתרגל.

בסרט השלישי בוב ספוג צריך להציל את חברו החילזון גארי שנחטף עבור המלך פוסידון שמשתמש בו כדי לטפח את עורו ולשמור על מראה צעיר. מי שצפה בפרקים של סדרת האנימציה יודע שכבר היה פרק שבו גארי הלך לאיבוד ולכן הרעיון העיקרי של העלילה לא מקורי אבל יחד עם זאת מקובל בגלל שבסרט בניגוד לסדרה אפשר לאחד את כל הדמויות ולספר מספר סיפורים ששזורים ברעיון המרכזי. בואו נגלה אם "בובספוג הסרט: מבצע הצלה" עמד במשימה הזאת.

בוב ספוג

בוב ספוג בעולם המודרני

בסרט החדש ניכר שמשלבים אלמנטים חדשנים יותר בנוכח התקופה, כמו רובוט שמשתחל לסרט וקזינו. נראה שהסרט מתאים את העלילה לדור החדש ובמקרה הזה זה מרענן וכל עוד לא יהיו טלפונים ומכונות לא ארגיש זקנה מדי בתקופה של אובר טכנולוגיה. לצד האווירה הטכנולוגית, אנחנו רואים בסרט מגוון רחב של דמויות מהסדרה, את פטריק חברו הטוב, סקווידוויד הממורמר, מר קראב חובב הכסף ופלנקטון שכהרגלו זומם להשיג את מתכון קציצת הסרטן של "הסרטן הפריך".

הסרט מתמקד בפטריק מהסיבה שהוא שותפו למסע של בוב ספוג. הייתי שמחה כמובן לעוד סצינות עם סקווידוויד כי הוא הפייבוריט שלי אבל בהתחשב בעלילה מציגים את יתר הדמויות שהן לא בוב ספוג ופטריק במידה שווה. מערכת היחסים בין פטריק לבוב ספוג בסרט הזה משעשעת לצפייה אך לא קורעת מצחוק. בוב ספוג מאופיין בחוש הומור ייחודי שנובע גם מדמיון יצירתי של כותב הסרט וצחקקתי בסרט, אם כי לא בצחוק המתגלגל של בוב ספוג ופטריק של הסדרה. יש הומור שטותי וקליל ולא מתחכם או יצירתי ויצירתיות זה משהו שכן רגילים מבוב ספוג.

בוב ספוג2

סרט אנימציה קלאסי לכל המשפחה

כמו כל סרט אנימציה קלאסי שמיועד לכל המשפחה הוא מכוון לקהל הצעיר ומשתדל להעביר להם מסרים וערכים חיוביים של חברות, נאמנות והתייחסות לפנימיות ולא למראה החיצוני. הסרט בהחלט מצליח להעביר את המסרים האלו בצורה טובה ועושה זאת בין היתר בסצינות עם השחקן הידוע קיאנו ריבס שהוא המדריך הרוחני של בוב ספוג ופטריק במסע.

הסצינות איתו בעיניי רדודות ולא אמינות משתי סיבות. אחת, הוא לועג לבוב ספוג ופטריק על טיפשותם יותר מאשר מעודד ומנחה אותם, וסיבה שניה היא שאין היגיון במה שהוא אומר להם. שמתי לב לזה במקרה שהוא מחלק להם מטבע שיסייע להם במקרה הצורך ואז אומר להם שאין באמת מטבע, ושהוא רק סמל לאומץ שלהם. לעומת זאת, הדמות של פוסידון שמעבירה את המסר שהחיצוניות פחות חשובה מהפנימיות מעביר את המסר בצורה אלגנטית ומשעשעת.

לסיכום, בשביל להשתחרר מהשגרה המעיקה "בוב ספוג הסרט: מבצע הצלה" מצליח להחזיר לילדות ומאפשר ליהנות ולצחקק על אף שהעלילה לא יוצאת דופן וקצת בנאלית. לא הייתה התפרעות ביצירתיות של בוב ספוג בהתחשב בעובדה שהוא התרחש גם מחוץ לביקיני בוטום אבל הייתה הרפתקה שהצליחה לסחוף ובזמן המוקצב של הסרט הצלחנו ליהנות קצת מכמה שיותר דמויות וזה טוב מאוד. זהו סרט נחמד מאוד כדי לנקות את הראש וכדי להתרפק על ימים טובים יותר.

בובספוג הסרט: מבצע הצלה

ציון סופי - 7.5

7.5

נחמד

סרט קליל שמעביר את הזמן עם בוב ספוג כפי שאנחנו זוכרים אך עם עלילה לוקה בחסר.

User Rating: 5 ( 1 votes)

אודות יובל לבב

קוראים לי יובל לבב, אני בת 19, חובבת קולנוע וספרים מגיל צעיר. בשעות הפנאי גם שרה,כותבת ומלחינה.גשו לערוץ ביוטיוב Yuval Levav.

השאר\י תגובה