סיקור המשחק The Vanishing Of Ethan Carter

המשחק  The Vanishing Of Ethan Carter הוא משחק הרפתקאות / עולם פתוח שפותח על ידי חברת המשחקים הפולנית –  The Astronauts שפועלת שנה בלבד. המשחק שוחרר למחשב האישי (PC) בתאריך ה-26 בספטמבר 2014. המשחק פועל על המנוע- Unreal Engine 3. המשחק ייצא לקונסולת ה-Playstation 4 בתאריך לא מוגדר איפשהו בשנת 2015. המשחק זמין לרכישה באמצעות תוכנת ה-Steam במחיר של 19.99 דולר, כמו כן קיים תוכן שזמין להורדה כתוספת (DLC) בעלות של עשרה דולרים. אנחנו כמובן מקווים שלאחר קריאת הסיקור שלנו תרוצו לרכוש את המשחק, שווה כל דולר מתוך עשרים הדולרים שהוא עולה.

ברחבי הרשת המשחק זכה ליותר סיקורים חיוביים מאשר שלילים, ממוצע ציון של 82/100 מעמיד אותו כמשחק איכותי מאוד. במחיר של 70 שקלים אותו תוכלו לרכוש בתוכנת ה-Steam, אפשר להגיד שזה שווה כל שקל!

maxresdefault (1)
תמונות המשחק.

המשחק פותח במשפט: "This game is a narrative experience that does not hold your hand"-  אכן, המשחק זורק אותך ישר לעולם המוזר והיפיפה של רד קריק וואלי ( Red Creek Valley) ובאמת אין שם אף אחד "שיחזיק לך את היד" וידריך אותך במשימה.

אתה בלש בשם פול פרוספרו (Paul Prospero). הבלש מקבל מכתב מעריצים מנער בשם איתן קרטר ובו חושף איתן כי הוא מודע למקרים חריגים, בלשון המעטה, המתרחשים סביבו. בנתיים, איתן נעלם והבלש יוצא לחפש אותו. הדרך אל היעד עוברת בחידות סוחפות ומרתקות. החידה האהובה עלי היא שיחזור אירועי רצח, כאשר ניתנות לך מספר תמונות, אותן עלייך לסדר בסדר כרונולוגי. לאחר פיתרון החידה- נחשף בפניך המקרה כפי שהיה באמת והוא מוביל אותך לחידה הבאה.  יש לך מספר יכולות על- טבעיות המסייעות לך בחידות ובמשחק. ניתנת לך היכולת לראות אל העבר, לדבר עם המתים ולשחזר מקרי פשע, רצח ואף לראות היכן נמצאים פריטים חשובים, נחוצים להמשך המשחק. כך אתה מוצא את עצמך בלב עולם מופלא ואפל בלי הדרכה מוגדרת, כפי שמקובל במשחקים אחרים, במיוחד במשחקי עולם פתוח, אך עם יכולות אשר מסייעות לך ומקדמות אותך בהמשך המשחק והעלילה. העלילה חזקה, האירועים דרמטיים ומטלטלים. מקרי רצח רבים, משפחתו של איתן קרטר מתפרקת ובני המשפחה בוגדים אחד בשני. רוב הזמן זה מרתק, אך לעיתים קצת מכביד להסתובב לבד בעולם מבלי לפגוש אף יצור אנושי חי.

 באופן יחסי, הבלש מקריין הרבה (אולי בגלל שהוא לבד ואין לו עם מי לדבר…) והמשפטים שהוא אומר הם חזקים ועמוקים: ".Ethan Disturbed Something. Whatever it was, it got out, into the air, and into the minds of his family" במהלך הדרך, אתה נחשף לעולם הפנימי של איתן דרך כתבות ישנות ודרך סיפורים שאיתן כתב שלדעתי לא ממש מתאימים כסיפורים לפני השינה… בהמשך, עלילות הסיפורים של איתן הופכות למציאות ככל שאתה מתקדם אליו.

על פי האתר הרשמי של החברה, The Vanishing Of Ethan Carter הוא המשחק הראשון שלהם. המשחק נוצר בהשראת סיפורים בדיוניים של תחילת המאה העשרים והכוונה הייתה לשים דגש על האווירה, על העלילה ועל המאפיינים האנושים של הדמויות. החברה ממליצה לשחק במשחק בלילה, כשאתה לבד ועם אזניות. אני מסכים, אבל אסור לשכוח שהמשחק אפל ומפחיד, ולא ברור מי יסבול יותר, אתה או המשפחה שלך, כשתצרח צרחה מקפיאה באמצע המשחק ותקפיץ את כולם מהמיטות…

מבחינת הגרפיקה, המשחק מדהים! הנופים משגעים, המים ריאליסטים (למרות שלא ניתן להיכנס אליהם) ויתרה מכך, הצמחים והחפצים העתיקים מגבירים את החוויה האפלולית של המשחק ומעצימים את האווירה הגותית.

Ethan8
נופים משגעים

הסאונד דרמטי, מוסיף לעלילה ומעצים את חוויות המשחק. התזמון של האפקטים הקוליים מושלם.

המקשים סטנדרטיים אך חשוב לציין כי לא ניתן לקפוץ, דבר שאני מוצא בו חיסרון משום שהוא פוגע בהתנהלות השוטפת שלך במשחק.

במשחק זה אין אופציה למולטי- פלייר. לדעתי, החלטה נכונה מצד המתכנתים מאחר ואופי המשחק מתאים לשחקן אחד. האווירה האפלולית, הפחד והמתח, כל אלה היו נפגעים כתוצאה משילוב של שחקן חיצוני.

כמו שכתבתי בהתחלה, הרעיון הבסיסי לאורך כל המשחק הזה הוא שאף אחד "לא מחזיק לך את היד" , כלומר אתה חופשי להתקדם לאן שבא לך, להבין ולחוות הכל בדרך שלך. מצד אחד, יש בזה משהו משחרר המאפשר לך חופש בחירה וחופש תנועה מוחלטים (אין משמעות לסדר האירועים שאתה פוגש בדרך). מצד שני, המחיר של החופש הזה הוא שאתה חווה סוג של בדידות ופחד ועליך להבין לגמרי בעצמך מה לעשות.

גם בסוף המשחק אף אחד לא עושה את העבודה בשבילך והפיתרון לא מובן מאליו. למעשה, הבנת סוף המשחק (שמצאתי אותה מסובכת מאוד) תלויה בדרך החשיבה והפרשנות של השחקן בלבד. כמו המשחק עצמו, גם הסוף מרתק, לא פתור עד הסוף ומשאיר מקום לפרשנות אישית. בכל מקרה, המשחק מסתיים באופן שלא ממש מאפשר ליצור לו משחק המשך. לדעתי, עובדה זו מתאימה למשחק, כי זהו סיפור "סגור" ואני מקווה שהחברה תהיה מספיק חכמה לא להתפתות ולהמשיך אותו. 

לסיכום,

המשחק מושך, יפיפה, ייחודי ואפל. העלילה חזקה ומעניינת. הסאונד מדהים. אם אתם מחפשים משחק מקורי, הגעתם למקום הנכון. המשחק השאיר אותי פעור פה ומסוקרן לגבי עבודות העתיד של החברה.

אם אתה רוצה לקנות את המשחק הזה, גש לCDKeyHouse, תשתמש בקוד ההנחנה של PCGalaxy.

אודות El Gladiador

2 תגובות

  1. איפה אפשר לקנות את המשחק?

השאר\י תגובה