This is the Police

שרשרת הפיקוד – סיקור המשחק This is the Police

אחרי לילה ארוך של סיוטים ומחשבות מהרהרות, מפקד המשטרה ג'ק בויד מגיע לתחנת המשטרה שלו, כשמכתב מאיים מופיע על שולחנו. בתמורה לחייו, ג'ק חייב לעשות מספר "טובות" לבוס הפשע הגדול של העיר, ולתרום לא מעט מ"הונו" האישי.

כך תפתחו את הסיפור שלכם ב-This is the Police, משחק אינדי מעניין שיהפוך אתכם לבעלי הפיקוד, ויכניס אתכם לעולם הלחוץ של מפקד המשטרה, שקרוב לפרישתו. אבל, המשימה לא תהיה קלה כמו שחשבתם, מפני שתצטרכו לעצור את הפשע ברחובות ולהרוויח חצי מיליון דולרים בתוך 180 יום בלבד, לפני שראש העיר העצבני יחליף אתכם בפנים חדשות, שאולי לא ישאירו את הרחובות נקיים כמו שתעזבו אותם.

This is the Police

אך הסיפור הוא לא הדבר המעניין היחיד במשחק, שהגיע לא מזמן לקונסולות הגדולות לאחר הצלחה בסוף שנת 2016 על המחשב האישי, אלא גם המשחקיות שלו – בשילוב מיוחד בין הרפתקת Point&Click לבין סימולטור ניהול, תצטרכו בתור בויד לשלוט על שתי משמרות שונות של שוטרים ובלשים בכל יום, דרך מינוי כל אחד מהם לפשע אחר על פני המפה המיוחדת של העיר הגדולה, פריברג. כאמור, המשחק בנוי על פי ימים שונים, ובכל יום חדש תצטרכו להחליט איזו שוטרת או איזה בלש יתפקדו במהלך אחד משני חלקי היום, ואז להגיב אל הפשעים האקראיים המתרחשים בעיר על ידי בחירת אילו שוטרים או אילו בלשים יגיעו לאיזה פשע המתרחש עתה. כאמור, המשימה לא קלה, בכל יום שעובר תתקלו בפשעים קשים יותר, כמו שוד בנק הדורש מכם לשלוח 6 שוטרים במיגון מלא, למרות שכבר חצי מהם עובדים על פתרון אלימות במשפחה בצד השני של העיר.

למרות זאת האסטרטגיה האמיתית של המשחק טמונה בניהול המשמרות. לכל אחד מהעובדים במשטרה יש כישורים מיוחדים משלו, ודרגה גבוהה או נמוכה יותר משאר השוטרים או הבלשים האחרים, וכאמור, תצטרכו להחליט בכל יום מי יעבוד במשמרת הראשונה של היום ומי במשמרת השניה, כך שלא תוכלו לשים את כל הבלשים המוצלחים שלכם במשמרת הראשונה של היום, אחרת הבלשים הפחות מוצלחים יתקשו לפתור את הפשעים המסובכים של המשמרת השניה.

This is the Police

כל זאת מלווה בבחירות מבוססות טקסט המוצגות אליכם במהלך ימי המשחק, וגם בחלק מסצנות הסיפור העוקבות אחרי מעלליו של בויד – בין אם זה לענות נכון על שאלה בריאיון או להחליט באיזה צד של מלחמת כנופיות אתם צריכים לעמוד, הכל בידיכם, וכל בחירה שתעשו תקבע בסוף הסיפור אם אתם אשמים בשחיתות או חפים מכל פשע, כשהתשובות הלא נכונות יכולות לגרום לבויד לאבד חלק מהתקציב של המשטרה, או אפילו להישלח לכלא.

במהלך המשחק גם תזכו לראות את הסגנון האומנותי הייחודי של המשחק, שמציג לנו פאנלים כמו נובלה גרפית עם עיצוב של דרמת טלוויזיה משטרתית, בנוסף לפסקול המעניין, שמאפשר לנו לבחור בין מספר תקליטי ג'אז מהאוסף האישי של בויד, הנותנים לאווירת פתירת הפשעים הרגשה של סצינה מסרט בלשים ישן.

למרות זאת, מתחת כל הייחודיות כן אפשר לצפות בכמה בעיות. לאחר לא מעט זמן אפשר להרגיש שהפשעים חוזרים על עצמם בדרך פתירתם, שבדרך כלל דורשים מכם להשתמש אך ורק בשוטרים ולאו דווקא בבלשים, שהתיקים שהם אמורים לעבוד עליהם לוקחים זמן רב מזמן המשמרות, ולעיתים לא מופיעים כלל. בנוסף, המשחק מנסה לעיתים להכניס בעיות חוזרות ונשנות בהם נתקלים השוטרים ביום-יום, כמו גזענות,סקסיזם ואלימות משטרתית, אך ללא הצלחה. לדוגמה, באחד מימי המשחק תצטרכו לפטר בלי שום סיבה או התראה מראש את כל השוטרים בעלי גוון עור שחור, לא משנה באיזו דרגה הם. כן יש פוטנציאל וניסיון להפוך את הבעיה הזו למשהו משמעותי ומסוכן, אך בסופו של יום המעשה לא משנה שום דבר חוץ מזה שפיטרתם כמה שוטרים ללא שום סיבה, או שסירבתם לפטר אף אחד ולא ספגתם שום פגיעה, עד לפעם הבאה.

This is the Police

בעיה נוספת שאולי לא תפגע ברבים מרוכשי המשחק החדשים היא השליטה של המשחק בקונסולה. This is the Police היה לראשונה משחק בלעדי למחשב האישי, כך שהמערכות של המשחק עוצבו לשליטה בעכבר, המעבר לשלטי ה-Switch, ה-Xbox One או ה-Playstation 4 אמנם לא פוגע מיידית במשחקיות או באיך שהוא עובד, אך ניתן להרגיש שעם עכבר או אפילו מסך מגע, השליטה במשחק תהיה הרבה יותר פשוטה.

לסיכום, This is the Police בעל אסתטיקה שמתאימה בדיוק לנושא שבו אנחנו עוסקים במשחקיות הכיפית והמלחיצה שלו, עם מעט בעיות שאולי יפריעו למעטים שבכם, אך לא ימנעו מכם להנות מדרמה משטרתית מיוחדת!

This is the Police

סיפור - 8
משחקיות - 8.5
גרפיקה וסאונד - 10

8.8

טוב

This is the Police מציג לנו משחקיות ניהול מיוחדת, סיפור מעניין, וגרפיקה וסאונד שמתאימים כמו כפפה לאסתטיקה וההרגשה שהוא יוצר.

User Rating: Be the first one !

אודות לידור כלפון

בן 20, עורך גיימינג ראשי באתר. משתדל לשחק בהכל מהכל ובעיקר בכל מה שקשור למחשב האישי ול-Nintendo. לא יכול בלי טיפת YouTube על הבוקר וחי בעולם הגיימינג והחומרה כמעט כל חיי.

השאר\י תגובה