!Tools Up – קבלן מטורלל [ביקורת משחק]

כשאתה צועק על חבר שלך שיעיף את הספא מהדלת בו בזמן שאתה מחזיק את הארון בשארית כוחותיך האחרונים האם !Tools Up הוא ה-Overcooked הבא? יצאתי לגלות

לאחר יציאת המשחק Overcooked שסחף את שוק המשחקים בהצלחה אדירה שוק הגיימיגנ הוצף בעשרות משחקים המנסים לחקות (ולרוב לא בהצלחה רבה) את הקונספט המוצלח וכעת שמתי את ידי על משחק חדש המנסה לגעת באותה נישה, הכירו את !Tools Up. מפותח על ידי The Knights of Unity ומפורסם על ידי חברת All in! Games מדובר במשחק שלפי פלטפורמת המשחקים המפורסמת Steam הולך להציג “חווית co-op מרגשת שהולכת לבדוק את יכולת העבודה בצוות והעיצוב שלכם”. במידה ואין לכם עם מי לשחק, אין מה לדאוג קיים מצב שחקן יחיד שישאיר אתכם עסוקים עד ששאר הצוות יגיע לשחק איתכם.

אז כשאתם מתחרים נגד השעון ונגד החברים בפרט על מי ייצבע את הקירות הכי מהר, יערבב מלט ובטון וכמובן ינקה אחריו (ולא במובן הזה כן?) יצאתי לבדוק עם חבריי והחוויה בהחלט הייתה מעניינת. אתמקד בביקורת הזו דווקא על מצב המרובה משתתפים כי בואו ונגיד את האמת, לא הייתם קונים את המשחק הזה עבור מצב השחקן יחיד הנפלא שלו (בשביל דבר כזה יש את The Witcher 3 GOTY Edition ב-60 שקל). מצב המרובה משתתפים ב-!Tools Up מאפשר לכם ליצור צוות של עד ל-4 שחקנים כשבכל שלב המטרות והמשימות משתנות בהתאם. יש לכם בכל שלב זמן מסויים לסיים את המשימות כשהוא משתנה בהתאם למורכבות המשימה והגודל הפיזי של השלב (הבית). כעובד בחברת Tools Up דיירי הבית שמו בכם את בטחונם וטסו לחופשה על מנת שתוכלו לשפץ את ביתם, בכל שלב תוכלו למצוא תוכנית שיפוצים מוחברת המדריכה אתכם לתיקונים הנדרשים בכל שלב על מנת להגיע לניקוד המקסימלי.

Tools Up!

אני חייב לציין לראשונה כמה כיף בצורה פשוט מתסכלת המשחק הזה, במיוחד כשאתם משחקים עם אנשים שלא אכפת לכם להתנהג כמו ילד בכיתה ג לידם ההומור פשוט זורם וכל הבלאגנים האפשריים שיכולים לקרות קורים. התסכול דווקא לא קורה מהגרפיקה, מהמשחקיות או מהסאונד של המשחק אלא פשוט מטעויות אנוש, בין אם זה שפיכה של צבע שגורמת לכולם להחליק על הרצפה ולשפוך את הדברים שהם מחזיקים או חבר סורר שמחליט שהגיע הזמן להרים את הדמות שלכם ולהוציא אותה לטיול ייגרמו לכם למשוך שיערות מעצבים תוך כדי צחוק משוגע. אם אתם נוטים לאגרסיביות או התפרצויות צעקות כשאתם עצבניים כנראה הייתי מזהיר את שאר החברים שלכם כי אתם הולכים לצעוק, והרבה.

המשחק עצמו מחולק ל-2 מצבים מרובי משתתפים, Campaign ו-Party, כש-Campaign איננו מונחה באופן סיפורי ולמעשה אתם עוברים דירה דירה בבניין גבוה מאוד ומשלימים את המטרות בכל דירה נבחרת. לעומת זאת מצב Party מאפשר לכם לבחור כל משימה שסיימתם עד כה, אתם לא יכולים להיכשל והמטרה שלכם היא להביס את השיא הגבוה ביותר שהצבתם בריצה הקודמת הן מבחינת זמן והן מבחינת נקודות. אחד הדברים במשחק שבאמת קיוויתי שהיו מתקנים הוא חווית ההתחברות, לצערי ואני מאמאין שלצער רוב השחקנים הדרך היחידה כרגע לשחק ביחד עם חברים היא או ב-Couch Co-op המצריך הגעה אישית שלכם לבית החבר או דרך פרוטוקול המשחק החדש שהציגה סטים לפני כמה שבועות “Remote Play”. במידה ואתם מגיעים לבית החבר הכל טוב ויפה אבל השימוש ב-Remote Play במצב הנוכחי שלו כרגע הוא פשוט זוועה, לאגים, תקיעות ומה לא מצפים לכם ובאמת קיוויתי לראות מצב מרובה משתתפים ייעודי כמו Overcooked.

קצב המשחק עצמו אגב מאוד מונחה מהמוזיקה שהמפתחים החליטו להשתמש לאורך כל המשחק. נעימת ג’אז תתנגן לכם ברקע לאורך כל המשחק מה שייצור בתחילת המשחק אווירה נעימה וחמודה אך ככל שהטיימר מתקתק למטה ונקודת הכישלון מתקרבת אליכם בצעדי ענק תהיו בטוחים שהמוזיקה לא תורמת לשפיות של השחקנים אלא רק גורמת לתחושת פאניקה הגדלה בכל רגע (אחד הדברים היותר מצחיקים שיכולתי לחוות במשחק).

אולי הבעיה האמיתית היחידה במשחק שהציקה לי הייתה הקושי הפשוט מחרפן לבחור את החפץ הנכון כשאתם רוצים להרים או לבצע פעולה איתו. הרשו לי להסביר, ב-!Tools Up חפצים, חברים וכמעט כל דבר שניתן לבצע פעולה איתו מסומן במעין הילה לבנה, הבעיה העיקרית מופיעה כשיש 2 חפצים קרובים זה לזה המשחק יעביר את סמן הבחירה שלכם ביניהם באופן כמעט סיסטמתי מה שגורם המון פעמים או להשמדה של אחד החפצים, שפיכת צבע או עוד 1001 תקלות אחרות. למרות שיש מעקפים סביב הבעיה הזו עדיין חטפתי מספיק צעקות מחברים שלי על דלת שבורה, דלי צבע שנשפך ועוד. לעומת זאת, מכיוון שכל מערכת המשחק היא כלכך פשוטה אפשר להבין איך האחים הקטנים של חברים שלי שיחקו מכיוון שהמקשים פשוטים מאוד ואף מופיעים בכל תחילת שלב לתזכורת.

עבורי, מדובר פה באחד המשחקים הטובים של 2019-2020 למשפחה, מדובר פה במשחקיות פשוטה כך שגם הורים וגם אחים קטנים יכולים לשחק בה, לעומת זאת לא מרגישים בחיסכון על השחקנים או בחוסר דברים לעשות עם מעל ל-150 שלבים ברמות קושי משתנות. כמעט כל אדם ששיחקתי איתו אהב את המשחק על השנייה הראשונה וכל הוויכוחים והצעקות במהלך המשחק התחלפו מהר מאוד לזכרונות שצחקנו עליהם מספר שעות לאחר מכן. למרות שיש לו מספר בעיות קטנות זה לא מונע ממנו להיות משחק פשוט כיף.

!Tools Up

סאונד - 8
משחקיות - 8.5
גרפיקה - 9.5

8.7

כאוטי

כשאתם צועקים אחד על השני להעיף את הדלת השבורה !Tools Up בהחלט מציע שעות של הנאה וכאוס לכל המשפחה.

User Rating: Be the first one !

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *