TrackMania Turbo- סיקור המשחק!

אם אתם רוצים לשחק ב-TrackMania Turbo כדאי שתזכרו דבר אחד נורא חשוב – סבלנות!
ברגע שתסתכלו על המשחק הוא יראה לכם כמו משחק מרוצים רגיל המשלב ארקייד בתוכו, אבל זה ממש לא משחק מרוצים רגיל. אין שום מערכת נתונים ואין שום שיפורים או תוספות שתוכלו לרכוש לרכב שלכם, אתם תקבלו רכב אחד עבור קבוצת מסלולים ועליכם פשוט לשבור את שיאי המסלולים הללו באמצעות שום דבר אחר מלבד היכולות שלכם, שכנראה עוד לא ממש רכשתם אם זה המשחק הראשון שאתם משחקים מן הסדרה.

שחקני TrackMania וותיקים יותר כנראה כבר מכירים את ההרגשה הזו שכל מה שתבזבזו עליו את הזמן יהיה לחזור למסלולים ישנים שכבר השלמתם, או פשוט לחרוש על אותו המסלול שוב ושוב על מנת לשבור את השיא הכי טוב ולהרוויח כמה נקודות נוספות.
חשוב גם להבין במשחק שכל דבר קטן יכול להשפיע על ההצלחה הסופית שלכם, נסיעת היריב נשארת קבועה על פי סוג המדליה שתבחרו (נחושת, כסף וזהב) ולכן אתם צריכים ללמוד אותה ולמצוא את נקודות החולשה שלה.
כל פניה שתעשו, כל קפיצה שתבחרו, ישפיעו בסופו  של דבר על ההתנהלות שלכם במסלול, כמו כן המשחק מאפשר לכם שליטה ותגובה מושלמת של הרכב שלכם מה שעוזר לכם עוד יותר "להרגיש" אותו ובסופו של דבר להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

Trackmania-Turbo-7

אז זה ממש מגניב שיש לכם שליטה מלאה על הרכב וההצלחה שלכם תלויה לגמרי ביכולות ובניסיון שלכם – אותם כמובן תצברו עם הזמן.
אבל זה גם מבאס שלאחר נסיעה שלפעמים יכולה להיות ממושכת, אתם מבצעים פנייה לא מספיק טובה או לא מצליחים להתיישר לאחר קפיצה ולבסוף נאלצים להתחיל את כל המסלול מחדש.
בכל אופן אחרי הבסה של כל שיא בכל מסלול, תתמלאו בהרגשה של ניצחון וגאווה שאפילו תעלה חיוך לחלקכם.

TrackMania Turbo כולל בסך הכל 200 שלבים והם מחולקים לקבוצות של צבעים המסמלים את רמת הקושי שלהם – לבן, ירוק, כחול, אדום ושחור, שכמובן לבן אלו השלבים הקלים ביותר בזמן ששחור זה שלבים שכנראה תרצו להתאבד בגללם.
המשחק מכיל ארבעה אזורים – סגנון מדברי בשם Canyon Grand שגורם לכם להתמקד רק בדריפטים באדמות חוליות; האזורים Valley Down ו-Dirty שיגרמו לכם לקפוץ בהרבה רמפות; Lagoon Rollercoaster, שבמפות אלו עליכם להתמקד בנחיתות מדויקות במסלולים מלאי אקסטרים; ולסיום International Stadium, שאלו מסלולי פורמולה 1 רגילים.
כל אזור דורש סגנון נהיגה שונה, כמו כן כל פניה וקפיצה שתעשו יהיו מושפעים על ידי הסביבה שבה אתם נוהגים, לדוגמה אדמה חולית תגרום לרכב להחליק יותר.

מספיק עם המסלולים, המשחק כולל המון אפשרויות ואלו שבוחרים להתמקד רק במסלולים הבסיסיים של המשחק מפסיק הרבה!
למרות שזה בהחלט נחמד ליהנות ממגוון סגנונות נהיגה ומהנופים המדהימים שתתקלו בהם בכל מסלול, זה דיי מציק שהמבנה של חוסם אותנו בכל מיני תכנים ומכריח אותנו לשחק על פי החוקים שלו.

TMT_E3_SCREEN_STADIUM2_209037

במשחקי TrackMania קודמים, לא יכולתם להגיע לשלבים השחורים עד שלא השגתם מדליית זהב בכל השלבים הקודמים, אני לא אומר שזה קל אבל הפעם הם החליטו לשנות את זה קצת – כעת ניתן לשחק רק בשלבים הלבנים, וכדי לעבור לשלבים הירוקים עליכם לסיים את כל השלבים הלבנים.
לא רק זה, כדי להתקדם הלאה עליכם להשיג ציון טוב יותר בכל שלב כלומר כדי לפתוח את השלבים הכחולים עליכם לעבור את הלבנים והירוקים על מדליית כסף.
זה מבאס שאין לנו את האפשרות לבחור מה לשחק מתי שאנחנו רוצים, בכל אופן המשחק יודע להבחין כשאתם עוברים את אותו השלב עם מדלייה שהיא לא זהב ולכן מאפשר לכם להתקדם אל שהשלבים הבאים.

מעבר ל-200 שלבים, יש עוד המון שאפשר להתעסק בו, ואנחנו נתחיל עם עורך המסלולים, שהוא בהחלט דרך מעניינת להעביר את הזמן, במשחק מרוצים.
העורך הוא לא משהו חדש בסדרת משחקי TrackMania, אך הוא משופר והרבה יותר נוח לעבודה עד כדי מצב שתמצאו את עצמכם מבלים זמן רב רק בלבנות מפות מדהימות שאפילו אתם בעצמכם לא תצליחו להביס.
אז אם נמאס לכם מהמפות הרגילות, או שסתם בא לכם לבנות מסלול אכזרי ולאתגר בו את חבריכם, אתם תוכלו לעשות זאת בקלות וללא שום בעיות, ואפילו אם אתם ממש עצלנים תוכלו לבקש מהמשחק לבנות לכם מפה בצורה עצמאית ולאחר מכן לבחון את היכולות שלכם. כמובן שלא תשקעו אל חווית בניית המסלולים למשך שעות ארוכות אך זה שיטה נחמדה להפיג את העצבים מהמשחק.

נעבור אל מצב ריבוי משתתפים מקומי, כלומר לא ברשת, מפתחי המשחק Nadeo הכניסו למשחק מספר מצבי משחק, בניהם מרוץ "אחד על אחד" במסך מפוצל, אך מה שבאמת מעניין הוא ה-Double Driver, שבטח אתם אומרים לעצמכם – מה? אבל הוא בהחלט מהנה ביותר.
מצב המשחק הזה מכניס 2 נהגים אל תוך אותה המכונית, ולשניהם יש בדיוק את אותה השליטה עליה.
אז בואו נכנס למצב שבו אתם משחקים יחד ואחד מכם מחליט לקחת פנייה ימינה בזמן שהשני בחר דווקא לנסוע שמאלה, מה יקרה? הרכב ימשיך לנסוע ישר. איזה מגניב?
זה אולי נשמע מוזר אבל ברגע שתנסו את זה אתם תבינו כמה כיף ואיך זה מביא אתכם לעבודת צוות מסונכרנת עם חברכם לנהיגה.

TMT_E3_SCREEN_STADIUM3_209043

זה לא הכל, זה ממש לא נגמר עם מסלולי סינגל פלייר וקצת Co-op, כל משחק נהיה הרבה יותר טוב כשמכניסים אליו את אלמנט המולטיפלייר, זה אומנם גם משהו שלא חדש בסדרה ולדעתי זה מה שרוב השחקנים יעבירו עליו את הזמן כשישחקו במשחק.
מצב המולטיפלייר מחולק על פי מדינות ובכל מדינה יש מספר שרתים, תוכלו להצטרף במידה ואתם עומדים בדרישות הסרבר שהן: סיסמה (במידה ויש) וניקוד עולמי (מיד אסביר).
כל סרבר "טעון" עם מספר מסלולים ובעת כניסה לסרבר תצטרפו אל שאר הנהגים במסלול בו הם מתחרים. המטרה היא – לשבור את השיא של המתחרה הטוב ביותר, המקומות הראשונים מקבלים ניקוד ולכאן נכנסת טבלת הניקוד העולמית.
כל שחקן מקבל ניקוד וכל שהוא צובר עוד עם הזמן הוא יעלה מקומות בטבלת הניקוד, קיימות 2 טבלאות: עולמית וארצית ולאחר הרשמה קצרה המשחק ידע גם מאיזה מדינה אתם.
אז תתחילו לחרוש ותתנסו להגיע להיות הטובים במדינה, או אולי בארץ.

אני חושב שסיפרתי לכם מספיק, אם לא הבנתם, TrackMania Turbo מציע המון תוכן ואפשרויות שיגרמו לכם להעביר שעות מול המחשב או הקונסולה המועדפת עליכם.
עם כמה שהמשחק יכול להרגיז אתכם לפעמים, אתם ממש לא הולכים להתאכזב ותאמינו לי שאין כמו להדליק פלייליסט של המוזיקה האהובה עליכם ולהיכנס לטראנס של שבירת שיאים.
תעשו לעצמכם טובה, תקנו את המשחק, תוסיפו אותי ל-Uplay ובואו נראה אתכם מביסים אותי!

TrackMania Turbo

גרפיקה - 9
משחקיות - 8
מולטיפלייר - 9
סאונד - 7

8.3

חובה קנייה

משחק מלא אקסטרים שלפעמים יעלה לכם על העצבים

User Rating: 4.23 ( 2 votes)

אודות כפיר אבוטבול

כפיר אבוטבול, בן 24. הנדסאי אלקטרוניקה, טכנאי מחשבים, וכרגע חייל :) מחשבים ומשחקי מחשב הם כל חיי, תמיד שמח לעזור. קבלת פניות במייל [email protected]

השאר\י תגובה