ייקום להצלה! – ביקורת המשחק Trover Saves the Universe

אחת הסדרות היותר מוכרות ואהובות של השנים האחרונות היא ללא ספק Rick and Morty, שהציגה לעולם את הדרך הנכונה לעשות סדרות אנימציה למבוגרים. מלבד יצירת סדרות אנימציות מצליחות, אחד מיוצרי הסדרה החליט ליצור משחק מחשב, שיאפשר לו להציג את שגעונות מוחו במלוא הדרם, וזה בדיוק מה ש-Trover Saves the Universe עושה! ישבתי לבדוק את אחד המשחקים ההזויים ביותר של השנים האחרונות

עלילה:

הדבר הראשון וההזוי ביותר שיש למשחק הזה להציע הוא כמובן העלילה חסרת כל ההיגיון שלו. ב-Trover Saves the Universe אנחנו מגלמים את דמותו של "איש הכיסא" – איש שכל פועלו הוא ישיבה על כיסא. יום בהיר אחד שניים מכלביו של איש הכיסא נחטפים על ידי ישות חזקה בשם Glorkon, שמכניסה את הכלבים לארובות העיניים שלה (כן קראתם נכון) על מנת לשאוב את כוחם של הכלבים ולנצל את אנרגיית החיים שלהם לטובת הרס כללי של הייקום. על מנת לעצור את היישות החזקה מגיע אל איש הכיסא יצור סגול ומוזר במיוחד בשם Trover, שמסוגל גם הוא להכניס דברים שונים לארובות העיניים שלו על מנת לשאוב מהם כוחות. Trover מספר לאיש הכיסא שהוא היחיד שיכול לעזור לו להביס את הישות הכל יכולה, ויחד הם יוצאים למסע חובק עולמות וייקומים הזויים במיוחד.

משחקיות:

במהלך המשחק נשלוט באיש הכיסא ששולט בטרובר. לאורך כל עולמות המשחק נוכל להזיז את טרובר ולשלוט בכל פעולה שלו.
המשחק מציג זוויות ראייה מעניינות במיוחד על ידי מיקום המצלמה בעיניו של איש הכיסא (במידה וכלבים בארובות עיניים לא הספיקו לכם). על מנת לסדר את המצלמה נצטרך להתשגר בכל פעם לנקודת צפייה אחרת, כאשר כל נקודה כזו יכולה להראות לנו דברים חדשים שלא ראינו בנקודת הצפייה הקודמת. מלבד למעבר פשוט בין נקודות צפייה נוכל לשלוט בגובה הכיסא שלנו על מנת לחשוף יותר סודות ופרטים שונים שיש בעולם המשחק. מלבד משחקיות פלטפורמה משובחת שיש למשחק להציע, המשחק הינו משחק הרפתקאות של ממש, שיציב בפנינו שלל אתגרים ואויבים. את האויבים נחסל באמצעות חרב האור של טרובר ובעזרת שלל יכולות שונות שטרובר פותח לאורך המשחק. מלבד מעבר בין ייקומים לטובת התקדמות בסיפור נוכל לאסוף בכל עולם "תינוקות חייזריים ירוקים", שככל שנאסוף יותר מהם נוכל לפתוח עוד יכולות שונות ומשונות לארסנל הכוחות של טרובר.

שיגעון זו איננה מילה גסה:

אפילו שסיפור המשחק והמשחקיות שלו די פשוטים להבנה, המשחק משתמש בשלל אלמנטים בשביל להפוך את חווית ההשלמה שלו למהנה במיוחד. נתחיל מהעובדה שכלל הדמויות במשחק יודעות שהן דמויות במשחק מחשב, דבר שמניב שלל דיאלוגים משעשעים והזויים במיוחד לאורך כל המשחק. יתרה מכך, יוצר המשחק, אשר ידוע במוחו הקודח מהומור מופרך על כל הדעות, מציג גם כאן בדיחות שנונות אך הזויות, שמועברות על ידי דמויות הזויות לא פחות.

מלבד לכך, המשחק מציע מספר דרכים לביצוע משימות שונות, דבר שיאפשר לכם לחשוב מחוץ לקופסא על מנת להתקדם במשחק. דוגמה פשוטה לכך היא חידה פשוטה המציגה דלת נעולה, אשר על מנת לפתוח אותה נצטרך להזין קוד מיוחד. בתחילה ישבתי מספר דקות ארוכות בניסיון לפצח את החידה, אך לפתע טרובר אמר ש"לא יותר קל פשוט לשבור את הדלת ולהמשיך הלאה?". בהתחלה לא לקחתי את דבריו ברצינות אך לאחר שבירת ראש מיותרת מול החידה החלטתי לנסות ולשבור את הדלת, ואכן הדלת נופצה בקלות ללא צורך בהשלמת קוד החידה. זוהי רק דוגמה אחת מתוך שלל מקרים שונים ומשונים בהם המשחק מציג לכם מספר דרכים לביצוע המשימה.

ביצועים:

את המשחק עצמו ניתן לשחק בשתי תצורות – האחת משחק רגיל אל מול המסך והשנייה היא שימוש בקסדת מציאות מדומה. אמנם לא הייתה ברשותי קסדת מציאות מדומה לטובת בדיקת המשחק במצב זה, אך גם ללא ניסיון אישי שלי אני יכול להגיד שהמשחק הזה משוחק בצורה הטובה ביותר באמצעות משקפי מציאות מדומה. כיוון שכל המשחק מוצג לכם דרך עיניו של איש הכיסא, השימוש במשקפי מציאות מדומה יכול להעצים את חווית המשחק אפילו יותר, והיו מקרים רבים בהם רק רציתי לחוות את אירועי המשחק מבעד לקסדת ה-VR. אמנם המשחק זמין לכלל הפלטפורמות כולל ה-Nintendo Switch, אך אני יכול להגיד בלב שלם שאם תרצו לחוות את המשחק בצורה הטובה ביותר, כדאי שתהיו מצויידים בקסדת VR שתספק לכם את חווית המשחק המלאה כפי שהיא צריכה להיות.

בכל הקשור לגרפיקה המשחק נראה נהדר, והוא מציג עולם צבעוני ועמוק. המשחק רץ נהדר והאנימציות שלו חלקות ואיכותיות. בנוסף, העובדה שמדובר במשחק VR בבסיסו הופכת אותו לאחד ממשחקי המציאות המדומה היותר מרשימים שיצא לי להיתקל בהם בשנים האחרונות.

סיכום:

Trover Saves the Universe הוא משחק מצוין, המציג הומור הזוי לצד סיפור עוד יותר הזוי. מלבד לכך מדובר במשחק הרפתקאות מהנה במיוחד, שישאב מכם שעות של משחק וצחוק. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את קו ההומור שהמשחק לוקח, ואם אתם לא אוהבים הומור הזוי או את הסדרה ריק ומורטי, יכול להיות שהמשחק יבוא אליכם בצורה קצת פחות טובה.
Trover Saves the Universe זמין היום לרכישה לכלל הפלטפורמות!

Trover Saves the Universe

עלילה - 8.5
משחקיות - 9
ביצועים - 10

9.2

הזוי

משחק מצחיק, הזוי וחסר כל היגיון, וזה בדיוק מה שטוב בו!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. בעברו היה גם כתב הטכנולגיה והמשחקים של אתר ynet. רועי הוא טכנאי מחשבים, גיימר ותיק וגיק משכמו ומעלה. כיום הוא משמש כאיש מערכות מידע בחברת המשחקים הישראלית Gliding Deer.

השאר\י תגובה