צחוק הוא התרופה הכי טובה – ביקורת למשחק Two Point Hospital

הכשרון מאחורי המשחק Theme Hospital חוזר לדור של היום עם משחק הניהול Two Point Hospital

ב-1994 חברת EA רכשה חלק משמעותי מאחת מהחברות הטובות ביותר במשחקי הניהול בכל הזמנים, Bullfrog, שיצרה משחקים כמו Dungeon Keeper, Theme Park ו-Theme Hospital. בדומה לרכישות אחרות של EA, גם Bullfrog וכל הקניין הרוחני שלה נעלמו מהמפה ב-2001, עד שמספר עובדים לשעבר של Bullfrog החליטו להקים יחדיו את Two Point Studios ולהביא לנו משחק יורש רוחני ל-Theme Hospital בשם Two Point Hospital.

עכשיו, אחרי שהיה כבר זמן מה על המחשב האישי, Two Point Hospital מגיע לקונסולת ה-PlayStation 4 על מנת לתת לי הזדמנות לנהל פעם נוספת את בית החולים המוזר בעולם הגיימינג מהספה בבית. בואו נתחיל.

המשחקיות

בזמן ש-Two Point Hospital לא ממש מחדש משהו מהנוסחה המקורית של Theme Hospital, הוא כן הופך אותה ליותר חדישה.

במשחק יש מפה גדולה שבה אפשר לבחור את השלבים השונים של המשחק, כל שלב עם תנאים משלו לבית החולים שלכם ואתם צריכים להשלים מספר אתגרים על מנת לקבל עד 3 כוכבים בכל שלב.

בדומה למשחק המקורי, Two Point Hospital נותן לכם לבנות בית חולים עם חדרי בדיקה, מחלקות מיון, פסיכולוגים, רוקחים וכל מני מרפאות מומחים מטורפות לטיפול באבחונים מוזרים ומצחיקים, כמו חולה שחושב שהוא כוכב על ולכן לבוש כמו פרדי מרקורי או חולה שכל הגוף שלו אפור אז המחלה שלו זה Grey Anatomy. המחלות החדשות אפילו מצחיקות יותר מהמשחק המקורי וזה פשוט מבדר לראות את הפתרונות המטורללים שבית החולים משתמש בהם לתקן את החולים האלו, כמו לרפא מישהו שחולה בליצנות באמצעות להציג לנו מלא דברים עצובים. זה מצליח לתפוס את ההומור של החברה מימים עברו.

בבית חולים אתם מעסיקים רופאים ואחיות עם מומחיות שונות, שרתים ופקידי קבלה. כל בעל תפקיד עם מומחיות משלו שמאפשרת לו לעבוד במחלקה מסוימת. אתם יכולים ללמד אותם סוגים שונים של מומחיות ולשפר להם את הכישרון באמצעות כיתה וניסיון שהם צוברים בבית החולים. יחד עם המומחיות שלהם, ישנו תיאור קצר לכל אחד מהרופאים, לפחדים ואופן ההתנהגות שלהם, שיכול להיות רלוונטי לתפקיד שבו אתם שמים אותם אבל אני אישית לא ממש הרגשתי את ההבדל. התפקיד של השרתים זה כמובן לנקות את בית החולים, לתקן ולשדרג את המכונות, וללכוד רוחות של חולים שמתו כדי שלא יצרו כאוס בבית החולים.

עם הזמן יש לכם אפשרות לבנות חדר מחקר כדי ללמוד עוד חדרי מומחים נוספים ואתם יכולים לפתוח עוד אביזרים כדי להפוך את בית החולים למקום יותר נעים באמצעות מטבעות K שאותם אתם מרוויחים כשאתם משלימים אתגרים ומשימות. בנוסף, בסוף כל שנה, בית החולים שלכם יכול לזכות במספר פרסים שיעלו לכם את המוניטין (מה שיכניס לכם יותר חולים ורופאים מיומנים יותר) וכסף, מה שיכול לעזור מאוד אחרי שנה קשה שחיסלה לכם את מצבור המזומן.

בזמן שהמשחקיות לא עברה שינוי משמעותי, המפתחים כן שינו את המחלות השונות והמומחיות האפשרית של הרופאים והאחיות. מבחינת שליטה והאופן שבו אתם מנהלים את הכל, המשחק מותאם בצורה טובה ל-PlayStation 4 וכל פעולה היא מאוד נוחה, והמשחק רץ בצורה חלקה.

האתגר

Two Point Hospital הוא משחק מאתגר, כמעט כמו Theme Hospital.

אתם צריכים לנהל את בית החולים, ההוצאות והרווחים מכל חדר טיפולים ואת הרופאים שמביאים לכם הכי הרבה תועלת לעומת עלות המשכורת שלהם.

אתם גם צריכים להחליט האם לקחת מקרי חירום שעלולים להניב לכם כסף נוסף ומוניטין או להסתכן בזה שתכשלו ותבזבזו זמן יקר וכסף.

בכללי כל הניהול של בית החולים יכול להיות מאתגר, מה שקצת מקל עליכם זה כפתורים להאצה, האטה ועצירה של הזמן על מנת שתוכלו לבנות הכל בזמן. זה עושה את העבודה הרבה יותר קלה אבל המשחק רחוק מלהיות קל, בעיקר בשלבים המתקדמים שמכריחים אתכם לאמן רופאים ואחיות מ-0.

אני שמח שהמשחק מאתגר, ככה ששחקנים שאוהבים קצת קושי במשחקי הניהול שלהם, יקבלו בדיוק מה שהם רצו.

הגרפיקה

העיצוב, האנימציה והגרפיקה של המשחק כולם מנסים לתפוס את הקסם של חברת Bullfrog מימים עברו ולרוב זה מצליח, אבל בו בזמן גורם למשחק להראות טיפה כמו משחק סמארטפון מבחינה גרפית.

כל האנימציות המצחיקות של ריפוי המחלות והאופן שהכל זז על המפה נראה מצויר ומקסים, וכך גם הגרפיקה והעיצוב הכללי של המשחק והתצוגה, אבל יש משהו לא יותר מדי מושקע במה שמוצג על המסך.

מצד אחד זה מצליח לתת טיפה נוסטלגיה למשחקים הקלאסים של החברה המקורית ולעזור לביצועי המשחק, אבל מצד שני זה גורם לי לחשוב למה אני משחק את זה על הקונסולה והמחשב ולא על סמארטפון.

בכל מקרה, הגרפיקה עושה את העבודה וזה מה שחשוב.

הסאונד

סאונד המשחק הוא כמובן שיפור מהמשחק הראשון.

Theme Hospital היה די מינימלי מבחינת סאונד, עם רעשי כריזה מדי פעם ומוזיקה טיפוסית לתקופה. Two Point Hospital לעומת זאת כולל מוזיקות מאוד חביבות וקליטות, כריזה מבדרת וצינית, ותחנת רדיו ברקע שכוללת פרסומות די מצחיקות.

מבחינת עולם המשחק, המקום של תחנת הרדיו לא ממש ברור, זה לא ששומעים רדיו ברקע בבתי חולים וזה לא כאילו אני מנהל את בית החולים מהמכונית שלי ב-GTA. אבל עדיין, השילוב של תחנת הרדיו עם המוזיקות החביבות גורמים לכם להשאר פעילים ועירניים בזמן שבית החולים שלכם רץ ברקע כמו מכונה משומנת.

סיכום

בתור מעריץ ותיק של משחקי Bullfrog, המשחק Two Point Hospital הוא מצוין- הוא מצליח לתפוס את הרוח של המשחק המקורי, לתת אתגרים מוכרים וחווית משחק מבדרת.

בו בזמן, אני מאוד ממליץ על המשחק לשחקנים חדשים שרוצים משחק ניהול קצת שונה ומבדר להריץ אותו בבית על מסך הטלוויזיה או על המחשב. מדובר במשחק מאוד כייפי, מאתגר ומצחיק שיגרום לכם להיות לחייך לאורך כל הדרך מהמטופל הראשון ועד הנפטר האחרון.

Two Point Hospital

המשחקיות - 9
האתגר - 8
הגרפיקה - 7
הסאונד - 9

8.3

טוב מאוד

ללא ספק מדובר ביורש רוחני של Theme Hospital ששומר על הרוח של המשחק המקורי, בלי להביא יותר מדי מהפכניות למשחקיות עצמה

User Rating: 4.58 ( 2 votes)

אודות קובי רוזנטל

שמי קובי רוזנטל, בן 28 מתל אביב, גיימר חובב קומיקס וסרטים כבר 20 שנה, עקבו אחריי בערוץ שלי KobiCool ביוטיוב, רק חפשו את משקפי השמש

השאר\י תגובה