אל מעמקי המכרה – ביקורת המשחק UnderMine

UnderMine הוא משחק רוגלייק שאפתני ומהנה שעושה את העבודה בדיוק כמו שצריך

אם יש ז'אנר משחקים שרבים יגידו שהוא "חרוש" בימינו הוא ז'אנר משחקי הרוגלייק, שהפך בין רגע לאחד מסוגי המשחקים המוכרים והמוצלחים ביותר בכל הזמנים. אין ספק שיש הרבה משחקי רוגלייק בשוק, אך מידי פעם צצים להם משחקי רוגלייק חדשים שמצליחים לתת משהו חדש בזירת המשחקים הענקית, וכזה הוא UnderMine, שהפך בין רגע למשחק הרוגלייק האהוב עליי.

אין יותר מידי דברים להגיד על UnderMine מלבד לזה שהוא משחק רוגלייק המציב אותנו בנעליהם של כורי מכרות חביבים, במסעם המפרך לחקור את המכרה האינסופי של המשחק. המשחק מציב אותנו בתוך המכרה המחולק למספר לא קטן של קומות, כאשר בכל קומה נצטרך להביס אויבים, לאסוף חפצים ולהתמודד עם אתגרי המכרה השונים.

כמו כל משחק רוגלייק קלאסי, ברגע שנמות בתוך המכרה נחזור בחזרה אל ראש המכרה, בו נוכל לשפר את הכורה שלנו, החל משדרוג הנתונים הבסייסים של הכורה ועד לקניית חפצים ושיפורים שונים שישרתו אותנו בתוך המכרה ולכל אורך המשחק. המשחק מאפשר לנו לאסוף זהב לאורך המסעות שלנו, כאשר ברגע שנמות חלק מהזהב יגיע איתנו לראש המכרה לטובת מסע קניות ושיפורים.

המשחקיות של המשחק מאוד מהנה וקלה להבנה. הכורה שלנו יכול להכות באויבים באמצעות המכוש שלו, לצד היכולת לזרוק את המכוש אל אויבים כמו בומרנג. לצד אלה עומדות לרשות הכורה פצצות אותן נאסוף במהלך השהייה במכרה, ואיתן נוכל לפוצץ אויבים ולבצע מספר פעולות נוספות. מלבד לפצצות נוכל למצוא מפתחות שיאפשרו לנו לפתוח חדרים חדשים במכרה, תיבות ועוד.

מבנה המכרה עצמו כמובן רנדומאלי ומשתנה בכל ריצה שלנו במשחק, כך שבכל פעם נתמודד מחדש עם אתגרי המכרה השונים בצורה חדשה לחלוטין. כמו כן כמות האויבים והחפצים היא בלתי נספרת, ויש המון יכולות שונות לאסוף ואויבים שונים להתמודד מולם, מה שללא ספק משפר את חווית המשחק ומעניק לו גיוון מעניין.

לצד חפצים שיעזרו לכם יש כמובן קללות שיקשו עליכם, מה שהופך את המשחק למאוד מאוזן ומאתגר, היות וגם אם תרגישו חזקים מאוד במהלך המשחק, בין רגע הטעות הקטנה ביותר יכולה לעלות לכם בסוף המשחק.

ואם כבר עסקנו ברמת קושי והאתגר של המשחק, חשוב לי מאוד לציין את רמת הקושי של המשחק לטובה, שיכולה בקלות להטעות אתכם בתחילה, אך מהר מאוד לחזור אליכם ישר אל הפרצוף. המשחק קשה, אפילו קשה מאוד בחלק מהמקרים (בייחוד בקומות המתקדמות של המכרה), והוא יצריך מכם לא מעט דיוק ואינסטינקטים מהירים על מנת לעבור את האתגרים השונים שלו. אם תשאלו אותי אני חושב שהמשחק קולע בדיוק לקשת הקושי הנכונה, כאשר המשחק אמנם קשה, אך אם תתאמנו מספיק הוא יהיה לכם לקל יותר ויותר, דבר שבהחלט מעלה את הרצון לשחק ולהיות טובים יותר מריצה לריצה!

עקב קשת הקושי המאתגרת, מצאתי את עצמי יושב לא מעט זמן על שינון האויבים השונים שיש למשחק, לצד שינון של סוגי החפצים והאלמנטים השונים של המשחק, דבר ששאב אותי אפילו יותר למשחק וגרם לי לרצות ולשחק עוד ועוד.

בנוסף לחפצים ולאויבים השונים ישנם סוגי חדרים שונים ברחבי המכרה, החל מחדרים המספקים לנו חפצים שונים ועד לחדרים סודיים הנפתחים באמצעות פיצוץ קיר באמצעות הפצצות שנאסוף במהלך המשחק, כאשר חדרים מסוימים יביאו לנו תמורה טובה בעוד וחדרים אחרים יכולים לתפקד כחדרי מלכודת.

אז מה כל כך שאב אותי לתוך UnderMine? בתוך התחלה, המשחק פשוט יפייפיה, וגרפיקת הפיקסל ארט שלו צבעונית ויפה, לצד אנימציות מרשימות ואיכותיות. כלל המודלים של המשחק מגוונים ועשירים, וכיף מאוד לראות כזו השקעה בגרפיקת המשחק, גם אם מדובר בגרפיקה מפוקסלת פשוטה לכאורה.

דבר נוסף שמשך אותי לא פחות למשחק היא המשחקיות מלאת המסתורין שיש למשחק להציע לצד רמת הקושי המאתגרת. המשחק מתחיל כאשר אין לכם כלל אמצעי לחימה חזקים, אך ככל שתשחקו יותר יפתחו לרשותכם לא מעט אופציות חדשות לשיפור המשחק וחיזוק הדמות שלכם, החל מחפצים חדשים, חברים חדשים שיעזרו לכם במסע שלכם ושלל כלים נוספים. ראוי לציין לטובה את הבוסים הנמצאים בסוף של כל קומה במכרה. הבוסים שונים מאוד אחד מהשני וכל אחד מהם מתבסס על עיקרון לחימה שונה. הבוסים השונים מוספים רמה חדשה של אתגר למשחק, ומאוד מספק להביס אותם.

בסופו של דבר יש הרבה שיגידו שהמשחק לא מחדש כלל ממשחקי רוגלייק שכבר הספקנו לראות, אבל במקרה שלי מצאתי את עצמי מתחבר ל-UnderMine בצורה טובה מאוד, והוא התברג בין רגע בראש רשימת משחקי הרוגלייק האהובים עליי.

אהבתם את UnderMine? המשחק זמין לרכישה למחשב האישי ול-Xbox One, וכן כמשחק כלול בשירות המשחקים Game Pass Ultimate!

UnderMine

ציון סופי - 9

9

מעולה

משחק רוגלייק מהנה, מאתגר ומוצלח!

User Rating: Be the first one !

אודות רועי האן

רועי האן, לשעבר העורך הראשי של מחלקת החומרה ב-PCGalaxy. טכנאי מחשבים, גיימר וגיק משכמו ומעלה, כיום כתב הטכנולוגיה של Ynet.

השאר\י תגובה