VR Combo – שלושה משחקי VR בביקור אחד ב-Virtual World

נפגשתי עם אורן מ-Virtual World נתניה והתנסיתי ב-3 משחקי אינדי חדשים. האם אהבתי, שנאתי או התאהבתי? הצטרפו אליי ותגלו

קודם כל לפני שנמשיך הרשו לי ולצוות גלקסיית המחשבים להודות לאורן מ-Virtual World מקרב לב על שפינה לנו שעה מזמנו ונתן לנו את האפשרות להתנסות במשחקי VR חדשים בעזרת משקפי ה-HTC Vive שבבעלותו.

בזמן הגעתי אל המקום לא היו לי ציפיות רבות, וזה בעיקר בגלל שאין לי מערכת VR אז לא ידעתי למה לצפות מהמשחקים, אבל ציפיתי למשהו איכותי בעיקר בגלל תג המחיר הגדול של מציאות מדומה, ולשמחתי יצאתי מרוצה. במהלך השהייה שלי במקום שיחקתי ב-3 משחקי אינדי שונים שיצאו בזמן האחרון.

VR Invaders:
Virtual World
המשחק הראשון שסיקרתי ולשמחתי גם הטוב ביותר מבין השלושה. בתוך VR Invaders אתם תמוקמו בתוך פלטפורמה מרחפת שמסביבכם נחיל של רובוטים שמטרתם היחידה היא – EXTERMINATE. היופי והתום שמצאתי בתוך VR Invaders היה שניתן לראות את ההשקעה הרבה שהסטודיו השקיע במשחק, הן מבחינת גרפיקה והן מבחינת משחקיות ותנועה. לצערי למשחק אין עלילה, אבל אני מאד מקווה שהמפתחים יישקלו להוסיף עלילה.

מבחינת גרפיקה הופתעתי למדי שבתג מחיר של רק כ-10$ המשחק מציג גרפיקה טובה לחלוטין ורוב האובייקטים במשחק מתוארים באופן יפה ואיכותי. כאשר תסתכלו על המשחקיות תראו עד כמה VR Invaders זורח הכי חזק, המשחק מציג תנועה מתמדת של השחקן ולמזלנו המפתחים לא שכחו את השלט השני במערכת שאינו מתפקד לרוב, והפכו אותו למגן שמחזיר יריות ובעל יכולת זמנית של האטת זמן. במשחק תוכלו למצוא המון שדרוגים (Powerups), כגון: חסינות ליריות, רובים חדשים, חידוש של יכולת האטת הזמן וכד'. עוד נקודת אור שאהבתי במשחק היא שהסטודיו השקיע, ויצר מודלים חדשים של רובים (אשר תוכלו לקבל אותם מה-Power Ups) מאשר להשתמש במודל הסטנדרטי של הרובה ורק לשנות את כמות הנזק שהוא עושה. לסיכום VR Invaders הינו משחק מצויין וכיפי, מומלץ בחום.

רוצים גם? קנו את המשחק מ-Steam!

ROM: Extraction:

virtual world

דמיינו לעצמכם שהיו לוקחים את יצירת המופת Inception, והיו הופכים אותה למשחק מציאות מדומה, נשמע מגניב נכון? לצערנו ROM: Extraction שואף להיות דבר כזה אבל נכשל בצורה אכזרית ועצובה. לפני שתגידו שאני מעלה את המפתחים על המוקד, הרשו לי להסביר מדוע. הרשו להתחיל בלדבר על נקודת האור היחידה בו וזו הגרפיקה. התגובה הראשונה שלי כאשר חוויתי את הגרפיקה של ROM: Extraction בפעם הראשונה הייתה "וואו", פשוט "וואו".

במהלך התפריט הראשי של המשחק אתם תעמדו באמצע הפלטפורמה רק עם האקדח שלכם ביד והרשו לי להגיד זה נראה כאילו אתם מסתכלים על תמונה שצולמה במציאות, לא המדומה. הקנה, המחסנית, ההדק, כולם נראים כאילו עכשיו צילמו מודל במציאות והעתיקו למשחק, האיכות וההשקעה העצומה שהושקעה בעיצוב המודלים של המשחק הינה אחת מההשקעות הגדולות ביותר שראיתי בחיים שלי, הן במשחקי מחשב והן במשחקי מציאות מדומה.

למרות כל השבח שנתתי לגרפיקה, זהו הדבר היחיד הטוב במשחק. במהלך כל המשחק אני לא יכולתי להיפטר מההרגשה שהמשחק מנסה להידמות למשחק ה-VR הפופולרי Raw Data ועד כמה שהוא מנסה הוא נכשל. כמו ב-Raw Data, אתם תמוקמו באמצע פלטפורמה כשמסביבכם מגיע עדר של רובוטים עצבניים, שמטרתם היחידה הינה לחסל אתכם. בשונה מ-Raw Data ששם קיימת אופציית ההשתגרות שמאפשרת לכם לנוע במפה, בתוך ROM: Extraction אתם תקועים במקום. מבחינת נשקים אני חייב לתת נקודות על המקוריות של הסטודיו, אתם מתחילים את המשחק עם אקדח וכדור ביד כשמטרתכם היחידה היא לזרוק את הכדור ולירות בו באוויר, כתוצאה מפעולה כזו הכדור יתפוצץ ויהרוג את הרובוטים שבאזור. בתאוריה זה נשמע כמו רעיון מגניב אבל האופטימיזציה שביצעו לכדור הזריקה כלכך גרועה שהכדור בקושי מגיע למקום שכיוונת אותו אליו, אם בכלל.

מבחינת עלילה כפי שכתבתי מקודם, המשחק מנסה להידמות ל-Inception (הסרט) ומציב אותכם בתוך תת המודע של אדם כלשהו, ועליכם לשרוד את גל ההגנות של המוח כדי להגיע למטרה הנחפצת.

לסיכום, ROM: Extraction הוא משחק מיותר, שלמרות הגרפיקה המדהימה שלו הוא לא מעוצב נכון ולא ניתן לשחק בו בכיף.

עדיין רוצים לנסות? קנו את המשחק ב-Steam!

Bladeshield:

רציתם פעם להיות אבירי ג'דיי? להילחם עם חרב אור כנגד הרעים? זמנכם הגיע. Blade Shield הוא משחק פשוט מאוד. אתם נמצאים בתוך פלטפורמה בדומה לשאר המשחקים שסיקרתי, ובבעלותכם 2 חרבות אור שמסוגלות להחזיר את היריות של האויבים שלכם כנגדם.

בדומה ל-VR Invaders אין למשחק עלילה, אבל אני מאמין שכמו VR Invaders אם המפתחים יוסיפו עלילה למשחק זה רק יהפוך את החוויה להרבה יותר כיפית. מבחינת משחקיות Blade Shield מציג המון סוגים שונים של רובוטים שינסו להרוג אתכם ומגוון רחב של יכולות שתוכלו לבצע בעזרת החרבות שלכם, שמסכמות למשחק כיף מאוד. מאפיין נוסף שאהבתי היה האפשרות להפוך את החרב שלכם למגן בשינוי כיוון היד לצורה רוחבית. לשמחתי הרבה, מערכת האינטליגנציה מלאכותית בתוך Blade Shield הייתה אחת מהחכמות ביותר שנתקלתי בהן, והמערכת הסתגלה ולמדה את התנועות שלי בזמן המשחק וכך הפכה את החוויה למאתגרת וכיפית הרבה יותר. בנוסף על כך, תג המחיר של המשחק עומד רק על כ-3$, ומדובר על הצעה שקשה מאוד לסרב לה.

לסיכום, Blade Shield הוא משחק כיף במיוחד אשר מאפשר לכם להרגיש איך זה להיות ג'דיי בחיים האמיתיים, מומלץ בחום.

לסיכום, מבחינה כללית נהניתי מאוד לשחק בשלושת המשחקים, למרות האכזבה הענקית מ-ROM: Extraction, אבל למזלי VR Invaders ו-Blade Shield הצילו את היום והפכו את חווית המציאות המדומה שלי למהנה במיוחד.

פרטים טכניים

Virtual World הוא מתחם המציאות המדומה הראשון בארץ הקודש, והוא נמצא ברחוב גיבורי ישראל 5 שבנתניה, בקרבת מתחם IKEA וליד Art Room. המיקום של המתחם ניתן לפספוס, והוא נמצא בסמטה צדדית מימין למתחם Y-Center (לשעבר "יכין סנטר"). שעות הפעילות הם ימים א'-ה' 10:00-23:00, וביום ו' 08:00-17:00, וניתן לשריין מקום בהזמנה מראש בלבד.

אז כמה זה עולה? למשחק של 60 דקות תשלמו החל מ-110 שקלים (אם תבואו ארבעה אנשים) או 150 שקלים (אם תבואו לבד). המחירים גבוהים, ושעה תעבור לכם מהר מאוד, אבל בהתחשב בעלות הגבוהה של המכשירים והציוד – המחיר הוגן ומשתלם.

לכבוד שיתוף פעולה חדש של צוות האתר ו"העולם הוירטואלי", גולשים אשר יזמינו משחק ל-2-4 משתתפים בהזמנה מראש דרך שירות PayPal, ויזינו את קוד הקופון הבלעדי "PCGalaxy" – יקבלו 20% הנחה!

אודות אור כהן

משנה לעורך הראשי בקטגוריית חומרה מנתניה אם אני לא כותב אני כנראה רואה סרט מדע בדיוני או משחק במשהו שקיבל ביקורות שליליות

השאר\י תגובה