VR KARTS – סיקור המשחק על ה-PSVR

משחק מרוצי הקארטינג VR KARTS הופיע לראשונה באפריל 2015 למחשב האישי עם תמיכה בגרסאות המפתחים של Oculus Rift, ולמשקפי ה-Samsung Gear VR במאי 2016.

כעת המשחק VR KARTS יוצא גם לפלטפורמה של סוני – ה-PSVR. המשחק קיבל ביקורות שליליות למדי ברחבי האינטרנט מרוב אם לא כל אתרי מסקרי המשחקים, וגם בפלטפורמת Steam.
עקב יציאתו של המשחק לפלטפורמה של סוני החלטנו לתת לו צ'אנס ולסקר אותו הפעם בגרסת ה-VR של סוני שיצאה ממש לא מזמן ואולי עוד תפתיע אותנו לטובה.

אז כמו שמשתמע משמו, VR KARTS הוא משחק מרוצי קארטינג' המשחק הוא בדיוק מה שציפיתם שיהיה במשחק מירוצי מכוניות – ידידותי, צבעוני, ולוקח השראה כבדה, ניתן להגיד אפילו כבדה מדי עד כסוג של חיקוי של משחקי מכוניות המרוץ של נינטנדו המוכר-"מריו קארט" בכך שהוא מאפשר לכם לא רק להתחרות במסלולי מרוץ נגד אחרים אלה גם להשתמש בכוחות מיוחדים ונשקים שתוכלו לאסוף במהלך המרוץ ולהשתמש בהם כנגד המתחרים שלכם.

המשחק מאופיין בגראפיקה ציורית וצבעונית והיא אמנם פשוטה למדי אבל יפה, ציורית וידידותית.
העולם ורוב המסלולים נראים נחמדים ומרגיעים אם כי העולם נראה לפעמים סטטי ודי משעמם, הדמויות במשחק לא מרגישות 'חיות' ונראות זהות מלבד הבדלים קטנים בצבעי המכונית והקסדה של הנהגים, כל הדמויות לובשות קסדה כך שאי אפשר לראות את ההבדלים ביניהן בצורה ברורה מלבד השם של הדמות שנגדכם המופיע מעל השחקן, צבע המכונית והקסדה. מה שמוריד לטעמי את הרגשת הריאליזם במשחק ונראה כי ניסו לחסוך בפרטים הקטנים.

המשחק מציג מספר אפשרויות משחק ואפילו מולטי-פלייר בו תוכלו לשחק עם עוד חברים בעולם ולהתחרות על ניקוד ומיקום בטבלת השיאים.
מערכת הלחימה במשחק לוקה בחסר לטעמי ודומה למה שראינו בגרסת ה-Samsung Gear VR והיא עובדת ע"י מיקום רכב המרוץ שלכם במסלול עם מערכת סיוע מעקב שמרגישה לא מספקת.
כשלא תשחקו במצב האונליין ותתחרו כנגד המחשב תרגישו גם את חוסר ההתרגשות שבמשחק.
גרסאת ה-PSVR שונה במעט מזאת של ה-Samsung Gear VR ורואים את השינוי במספר דברים – יותר אפשרויות של התאמה אישית, יותר מסלולים, וכמובן אפשרות המעקב החכמה יותר של ה-PSVR.

תוכלו לשחק במשחק באמצעות שלט הפלייסטישן בלבד, דבר שלדעתי מצער מאוד, כיוון שמלבד האופציה לשחק את המשחק במציאות מדומה-אין כאן שום דבר שמייחד או מבדל אותו מעשרות משחקי מרוץ אחרים ברמה גבוהה הרבה יותר.

הייתי שמח לראות במשחק הזה תמיכה בשלטי ה-PS MOVE במתכונת מסוימת למשל בצורה בה אתם יכולים להחזיק את ההגה ולנהוג ביד אחד וביד השנייה להחזיק נשק, תמיכה שכזו הייתה יכולה להפוך את המשחק הזה למשהו אחר לגמרי ולתת חוויה ייחודית ומעניינת ששונה ממשחקי המרוץ האחרים הקיימים היום בשוק.
המשחק לא מרגיש 'חי' מספיק, בנוסף לא נראה שהרבה שחקנים משחקים בו במצב האונליין כך שתתקשו עד מאוד למצוא עם מי לשחק.

חשוב לציין שהמשחק מאוד אינטנסיבי בעיקר כשמשחקים אותו במציאות מדומה, ולכן יתכן מאוד לתעלה בכם תחושות של בחילה הכלכך אופייניות למשחקים בסגנון הזה במציאות מדומה. הדבר קורה בהרבה משחקים מהסוג הזה במציאות מדומה לצערי, אם כי יש מקרים נדירים שהמפתחים עובדים על פיתוח פתרונות ומשחקים מסויימים עושים שימוש בטכניקות מיוחדות כדי לפתור את הבעיה, כאן לא נראה שחשבו יותר מדי על פתרון ופשוט דחפו את המשחק למשקפי ה-VR ללא חשיבה רצינית והמשחק גורם לרגישות רבה ובחילות במהרה.

מעוניינים במשחק לאירוע שלכם? 'העולם הוירטואלי' מפעיל חוויות מציאות מדומה לאירועים! לפרטים: www.virtualworld.co.il טל'-0504735888

VR KARTS

משחקיות - 6
סאונד - 6
גראפיקה - 7

6.3

בינוני

לסיכום – VR Karts הוא משחק בינוני שהמרוצים בו מהנים למשך מספר דקות, אך המסלולים נעשים רפטטיביים מדי והקרבות מרגישים כנטל לאחר זמן משחק די קצר. בנוסף מצב המולטיפלייר מת ותתקשו מאוד למצוא עם מי לשחק.

User Rating: Be the first one !

אודות אורן בן יעקב

מנכ"ל ב-'העולם הוירטואלי מציאות מדומה' www.virtualworld.co.il טל'-0504735888 [email protected]

השאר\י תגובה