Warcraft III Reforged

צעד קדימה, שניים אחורה – ביקורת המשחק Warcraft III Reforged

Warcraft III Reforged משפר כמה וכמה דברים, אך גם פוגם בחווית המשחק

לפני ששינתה את תעשיית המשחקים עם World of Warcraft, חברת Blizzard הייתה מוכרת בעיקר בזכות משחקי אסטרטגיה כמו Warcraft ו-Starcraft. מאז, למעט טרילוגית משחקי Starcraft II, החברה די זנחה את מרחב משחקי האסטרטגיה שהקנה לה תהילת עולם (שלא לדבר על הזנחת סדרת Warcraft המקורית). כעת החברה חוזרת לסדרה ולמרחב עם Warcraft III Reforged, חידוש למשחק השלישי בסדרה שהושק במקור בשנת 2002.

ההבדל הבולט ביותר בין המשחק המקורי לבין Warcraft III Reforged הוא השדרוג הגרפי המהותי שהמשחק עבר. הדמויות, הבניינים, היחידות וסביבות המשחק נוצרו מחדש בפירוט מדהים שכמובן לא היה אפשרי בשנת 2002. האנימציות עצמן לא עברו שדרוג בכלל וזה חבל, הן זהות לחלוטין לאלו של המשחק המקורי. ההבטחה שבמהלך קטעים מסוימים במצב המשחק העלילתי השימוש באנימציות יהיה משמעותי יותר, בעזרת שינוי זוויות המצלמה, לא מומשה. קטעים אלה הם פשוט גרסה חדה יותר של אלה מהמשחק המקורי. קטעי המעבר הקולנועיים, המוכרים והאהובים, עברו מתיחת פנים רצינית. תשומת הלב שהמפתחים נתנו לפרטים הקטנים בקטעים האלה משווה להם אווירה קולנועית.

Warcraft III Reforged

מצב המשחק העלילתי לשחקן יחיד נשאר כמעט ללא שינוי, אך מפות מסוימות בתוכו עברו שינוי משמעותי. המטרה של חלק מהשינויים הייתה לגרום לעולם המשחק להיראות יותר כמו זה של World of Warcraft, משחק התפקידים ההמוני שמתרחש באותו העולם. חלק מהשינויים גם משקפים את השינויים בסיפור הרקע של הדמויות והגזעים השונים מ-Warcraft III לאורך שנות קיומו של World of Warcraft, למשל הבניינים של האלפים דומים יותר לאלה שנראו בחבילת ההרחבה World of Warcraft: The Burning Crusade. למרבה המזל השינויים האלה לא הובילו לשינויים בסיפור המשחק המצוין. למקרה שתהיתים, החידוש מכיל גם את שלב הפרולוג Exodus of the Horde, את מערכת הבונוס Founding of Durotar ואת חבילת ההרחבה The Frozen Throne. מצב משחק זה עדיין מצוין, אך נתקלתי בבעיה אחת שממש הרגיזה אותי. במהלך משימת הפרולוג, ללא שום התראה מוקדמת וללא סיבה נראית לעין, קיבלתי הודעה שנכשלתי במשימה והייתי צריך להתחיל אותה מההתחלה. זה קרה לי בסך הכל פעמיים, אך בסופו הצלחתי לעבור אותו ובהמשך המשחק לא נתקלתי בבעיות.

שיפור גדול נוסף נוגע לדיבוב. כל האיכות של הדיאלוגים במשחק שופרה פלאים. הפסקול הוקלט מחדש ונשמע טוב מתמיד. במהלך קטעי המעבר השונים ניתן לראות שתנועת השפתיים של הדמויות מתואמות יותר עם הדיאלוגים, שיפור עצום בהשוואה למשחק המקורי.

Blizzard בהחלט הבינו לליבם של שחקנים שניסו לשחק ב-Warcraft III לאורך השנים ולא הצליחו, בכל זאת ז’אנר האסטרטגיה הוא לא הז’אנר הכי ידידותי למשתמש. אחת המטרות של המפתחים ב-Warcraft III Reforged הייתה אפוא להפוך את הדברים ליותר נגישים לשחקנים של ימינו או לאלה שז’אנר האסטרטגיה חדש עבורם. שוב, אין פירוש הדבר שהמשחק עצמו השתנה או משוחק אחרת, הוא בסך הכל נגיש יותר. אחת הדרכים בהן החברה הנגישה את המשחק היא באמצעות הכנסת רמת קושי קלה יותר, שתאפשר לשחקנים שבסך הכל רוצים להינות מהסיפור לשחק בו בקלות יתרה. החברה גם שפרה מאוד את ממשק המשתמש, אך אם אתם מאלה שמעדיפים את הממשק הקלאסי, תוכלו עדיין להשתמש בו. מעבר לכך המשחקיות עצמה נותרה כמעט ללא שינוי, מלבד תיקונים קטנים שמטרתם לאזן קצת את המשחק.

מצב עריכת המשחק של Warcraft III זכה גם הוא לשיפור משמעותי. יש לזכור שלמצב יש נתח חשוב בתעשיית המשחקים של ימינו שכן הוא הוביל ליצירתו של ז’אנר ה-MOBA דרך מצב המשחק (Defense of the Ancients (Dota, שבתורו הוביל למשחקים כמו Dota 2 ו-League of Legends, כך שהחברה וקהילת השחקנים רואות בו חלק משמעותי מהמשחק. ב-Warcraft III Reforged מצב זה תומך בכל המפות שנוצרו במשחק המקורי ומאפשר לשחקנים לשנות את ממשק המשתמש וליצור דגמים בתוך המשחק.

Warcraft III Reforged

מצב המשחק מרובה המשתתפים מסתמך מן הסתם על שירות ה-Battle.Net של החברה. Warcraft III: Reforged תומך בעד 24 שחקנים במשחק אחד ותוכלו אפילו לשחק עם החברים שלכם משירות ה-Battle.Net. בהתחשב בבעיות שהיו למצב זה בעבר וכמות התיקונים שהחברה ביצעה בו לאורך השנים, לא נשארו יותר מדי דברים שהיא יכלה לעשות ובכל זאת השיפורים שנעשו למצב זה ניכרים לעין. למרבה הצער נכון לרגע זה מצב המשחק מרובה המשתתפים סובל מבעיות טכניות רבות ולא תמיד הצלחתי לשחק בו. חבל שהחברה השקיעה כל כך הרבה זמן בשיפורים ולא הייתה מוכנה כהלכה לאפשרות ששחקנים לא יצליחו לשחק במצב משחק זה.

אם יש בבעלותכם רק את המשחק המקורי, תוכלו לשחק נגד אלה שבבעלותם Warcraft III Reforged. שתי הגרסאות תואמות ותוכלו לקשר את החשבונות בין שתיהן. רק זכרו, תצטרכו לעדכן את המשחק לפי העדכונים האחרונים כדי לשחק נגד בעלי Reforged. המשמעות של האפשרות הזאת היא שהחברה לא מפצלת את בסיס השחקנים שלה, כך שגם אלה שישחקו בגרסה העכשווית וגם אלה שמעדיפים להתמיד בגרסה הקלאסית, יוכלו למצוא בקלות אנשים שישחקו איתם ברשת.

Blizzard הכריזה כי היא תמשיך לתמוך במשחק לאחר ההשקה באמצעות עדכונים שישפרו ביצועים ויתקנו בעיות, אך יתכן שהחברה אפילו תוסיף עוד תוכן. במידה רבה האפשרות הזאת תהיה תלויה במשוב של מעריצים ואין זה אומר שהחברה תוסיף תוכן למצב המשחק העלילתי (אם כי צוות הפיתוח לא פסל את הרעיון). רק רצוי שלפני הכל הם ישכילו לתקן את הבעיות הרבות שקיימות במשחק.

Warcraft III Reforged בהחלט מהווה שיפור משמעותי בהשוואה למקור בכל הנוגע לגרפיקה ולממשק המשתמש, אך הוא לא עושה מספיק בתחומים אחרים. האנימציות נשארו זהות לחלוטין ומצב המשחק מרובה המשתתפים סובל מלא מעט בעיות. נו טוב, לפחות מצב המשחק העלילתי עדיין מעולה.

* עותק לביקורת זו סופק על ידי חברת Blizzard. 

Warcraft III Reforged

גרפיקה ואנימציה - 6
עלילה - 8
משחקיות - 6
דיבוב ופסקול - 8

7

טוב

Warcraft III Reforged הוא חידוש טוב למשחק שהיה פעם מדהים.

User Rating: Be the first one !

אודות דניאל לניאדו

במקור מרעננה, כיום מירושלים. סטודנט לביולוגיה, חובב סרטים ומשחקים מושבע.

השאר\י תגובה